PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715769}
6,4 61
ocen
6,4 10 1 61
Persona 4 The Golden Animation
powrót do forum serialu Persona 4 The Golden Animation

Persone 4 The Animation uważam za bardzo dobre anime, w fajny sposób pokazuje więzi między bohaterami jak i ich "śledztwo" i przygody. Przekonałem się nawet do obejrzenia dwóch filmów ekranizujących trzecią, mroczniejszą część których wyszły 4 części z czego 2 są przetłumaczone na nasz język. Klimatem serial przypominał mi Durarare tylko z tym elementem walk charakterystycznym dla serii. W tym anime podobało mi się budowanie więzi między wszystkimi bohaterami jak ich sam charakter, każdy dostał odpowiedni czas antenowy i miał swój własny dający się lubić charakter. W grę nie grałem bo nie posiadam PS2 więc to co opisuje to tylko to co widziałem na ekranie monitora :)
Jednak w 2014 twórcom przyszło do głowy żeby zrobić całą serię od nowa, jednocześnie po wykastrować najważniejsze wątki i dodać nową postać. Jak to wyszło? Z tego co można zobaczyć w tytule dość słabo. Powiem nawet że o ile odcinki w których nie było nic związanego z Marie były dość fajne (polowanie na dziewczyny z Yosuke, odcinek plażowy, koncert czy odcinek świąteczny mogły by się znaleźć jako OVA w serii z 2011 roku gdyby twórcy wycieli Marie), tak reszta odcinków poświęcona jej była wręcz irytująca i nie wiem czemu ale nie dałem rady ich obejrzeć, Marie to jest typowa tsundere, obraża każdego, raz jej się coś podoba, a raz już nie, nie lubię takiego typu charakterki i nie rozumiałem dlaczego każdy chciał z nią się zaprzyjaźnić. Zmieniona fabuła również mi się nie podoba, to tak wygląda jakby twórcom się nie spodobał ich własny produkt i postanowili go przerobić robiąc w serii bałagan, jak pisałem wiele elementów z oryginału powycinano a te nowe tylko zrobiły bałagan w całej serii. Wszystkie wątki poznawania znajomych jak i ich zbierania person zostały wycięte lub pominięte, sam nie wiem czy tamta seria z tą łączy jakieś wątki czy nie łączy.

To jest moja opinia, niektórym może się wersja Golden podobać, niektórym jak mi nie. Czy warto obejrzeć? Jeśli nie chcecie sobie zrobić bałaganu z oryginału i nie lubicie Marie to obejrzyjcie tylko odcinki 2,3,5 i 8. Możecie jeszcze obejrzeć odcinek 9 ale tam w połowie wraca wątek tsundere Marie.

Możecie napisać mi przy okazji czy coś się zmienia w dalszych odcinkach, czy Marie robi się mniej wkurzająca bo odpuściłem sobie po 10 więc 11, 12 i 13 (ten szczególnie bo zakończenie w nim jest idiotyczne)
Co do gierek to może kiedyś zagram, słyszałem że są świetne ale odpycha mnie system walki cRPG jak i kamera izometryczna w starszych odsłonach serii (w Persone 5 mógłbym zagrać), ja na ten czas obejrzę jeszcze drugi film Persona 3 i Trinity Souls, może kiedyś dokończę Persone 3 gdy polepszę swój angielski :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones