PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10005159}

Pierwsze zabójstwo

First Kill
5,4 1 626
ocen
5,4 10 1 1626
Pierwsze zabójstwo
powrót do forum serialu Pierwsze zabójstwo

Tymczasem wytrzymalem 5 minut gdyz Netflix zamiast wampirtow pokazuje mi ex parę biała + czarny ( a jakże), których związek sie rozpadł ponieważ on sie okazał gejem a ona chyba lesbijką ?. To ze ciemnoskóry jest bogaty (jeszcze można podpiąć pod realizm). Tolerancja to jedno ale zakrzywianie obrazu świata w sposób taki że aż boli to drugie. Ja mam 40 lat i mi netflix nie powie ze białe jest czarne. Natomiast jest obliczone na robienie wody z mózgu 13 latkom.

magik30

taki stary a taki głupi, serial może i denny, ale wypisywać takie farmazony po obejrzeniu dosłownie 10min serialu (bo tylko tyle wnioskuję że wydziałeś z twojej wypowiedzi) to nawet nie zasługuje na komentarz. eot.

miko1980

Czy gdzieś sie minałem z prawdą ? czy tylko kolportujesz tęczowe kolory tęczy ?

magik30

Wytrzymałeś 5 minut i oceniasz serial ??? Serio ??? Gimbaza rozsiadła się po obiadku przed ekranem i ma w głowie jedno - TĘCZĘ . Ciekawe , oj ciekawe...............

krzysztof14519

nie wystawiłem oceny :) to by było mało profesjonalne natomiast przygniotła mnie ta propaganda teczowej fali

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
miko1980

przecież napisał czystą prawdę. Ten serial jest totalnie o niczym. Nijaka fabuła z wątkami tęczowymi.

magik30

Chciałeś obejrzeć serial o wampirach - to dostałeś. Natomiast trzeba dodać, że serial został stworzony przez lesbijkę dla lesbijek. Oczywiście inni ludzie również go oglądają, ale jak widać po Tobie trzeba mieć co najmniej krztynę szacunku do drugiego człowieka, żeby dyskryminacja nie zaburzała Ci obrazu świata dookoła i stanowiła przeszkodę w obiektywnym ocenieniu produkcji. Jeżeli widzisz osoby o tożsamości odmiennej niż twoja i odczuwasz tak wielce nienawistą reakcję to może warto zastanowić się, czy problem nie tkwi w tobie? Dodatkowo dziwi mnie czemu 40letni mężczyzna w ogóle wygłasza swoje zdanie o serialu o nastoletnich dziewczynach. Nie jesteś tu targetowaną publiką, więc twoje oburzenie jest co najmniej nie na miejscu. Happy pride month!

livewire24

no i widzisz jak się zaorałeś koleszko.... Potwierdziłes to co ja pisałem - te seriale robią orkę w głowach nastolatków. Zawsze pisze słowa oburzenia pod netflixowymi produkcjami gdyż starają w nich przedstawić iż 2 % populacji to 80 %. Z tego też powodu idą tam zmiany bardzo duze zmiany.....

magik30

Ale nikt przecież nie mówi, że tak wygląda cała populacja- większość postaci drugoplanowych wydaje się być hetero. Po prostu główną bohaterką jest lesbijka, która przyjaźni się z gejem (nic szczególnie rzadko spotykanego), więc to normalne, że wątki jednopłciowe będą na pierwszym planie ;) żaden hetero nastolatek nie stanie się mniej hetero od patrzenia na lesbijki. Za to niejeden niehetero nastolatek może poczuje się lepiej, mogąc się zidentyfikować z postacią na ekranie.

mjutel

Mógłbym ci przyznać rację gdyby tak było.... ale sprawa wygląda inaczej... ponieważ mojej dziewczyny 14 letnia córka uważa ze homoseksualizm jest jak najbardziej normalny, powinny być sluby i powinni mieć dzieci. Mówię wiec jej tak - mogą mieć dzieci jak sie sami we dwoje zapłodnią i tu następuje konsternacja i agresja bo brakuje argumentu. Wiec ta ideologia niesie powazne konsekwencje społeczne. A jeśli chodzi o tolerancje to to są brednie. Tolerancja polega na czymś innym. Ponadto jako osoba niepełnosprawna stwierdzam ze tolerancji nie ma, nie było i nie bedzie. Niepełnosprawni z tego powodu nie krzyczą na ulicach. A ja nie krzyczę do lasek na ulicy ze mają mi dać..... bo jak nie to są nietolerancyjne a można by tak to ugryźć na wzór lgbt :)

magik30

No i co złego jest w jej poglądach? Czyli uważasz, że np. dzieci adoptowane, ale poczęte inną metodą niż naturalna, są mniej dziećmi swoich rodziców?
Co do osób z niepełnosprawnościami to zgadzam się, że jest bardzo ciężko, ale to nie znaczy, że nie można nic zmienić. Z resztą tutaj też jest problem z brakiem pozytywnej reprezentacji na ekranie i są osoby z niepełnosprawnościami, które walczą i nawet czasem krzyczą na ulicach :)
Nie bardzo rozumiem argument o wołaniu do kobiet na ulicy? Osoby niehetero tak robią? Nie spotkałam się z tym i nie zdarza mi się :D

magik30

Całość Twoich wpisów czyta się z zafascynowaniem, jak i ogromnym zdezorientowaniem. Wydajesz się poświęcać dużo czasu na tworzeniu tego typu teorii i czytaniu na ten temat z jednostronnych źródeł. Bardzo przykra była Twoja wzmianka o tym jak to osoby niepełnosprawne nie żądają równości praw, bowiem jest to po 1 nieprawda, po 2 - osoby nieheteronormatywne, oczywiście, również miewają niepełnosprawności. Być może stąd bierze się cały problem - Twój brak samoakceptacji przeradza się w brak akceptacji do otoczenia. Nienawiść do samego siebie = nienawiść do świata. My (ludzie, którzy chodzą do pracy, płacą podatki, mają rodziny i przyjaciół, uczestniczą w życiu kulturalnym itd., a nie "ideologia") chcemy właśnie tego, alby telewizja odzwierciedlała rzeczywistość. Rzeczywistość jest taka, że każdy człowiek jest inny. Całe życie uczymy się, że nie ma nas dwóch takich samych egzemplarzy i nie czyni nas to gorszymi. No i w tym są nasze różnice: tożsamość seksualna, płciowa, kolor skóry, stopień sprawności i więcej. Więc dlaczego miałoby być to realistycznym, aby telewizja przedstawiała jedynie białych, cispłciowych, heteroseksualnych, pełnosprawnych samców alfa? Pozwolę sobie odpowiedzieć - nie byłoby.

magik30

"ponieważ mojej dziewczyny 14 letnia córka uważa ze homoseksualizm jest jak najbardziej normalny, powinny być sluby i powinni mieć dzieci"

O nie, czego ten Netflix uczy młodzież, jakiejś, ha tfu, tolerancji. Wszyscy powinni się nienawidzić i pilnować, żeby ktoś przypadkiem nie miał lepiej xD

"Mówię wiec jej tak - mogą mieć dzieci jak sie sami we dwoje zapłodnią i tu następuje konsternacja i agresja bo brakuje argumentu."

Czytając twoje posty, można dojść do jednego bardzo ważnego wniosku - do ciebie żadne argumenty nie przemówią, bo swoje już wiesz i najwyraźniej nawet czternastolatka zdaje sobie z tego sprawę. Że serial jest szmirą to jedno, twoje rozumowanie nie ma z tym nic wspólnego, bo opierasz się wyłącznie na chłopskim rozumie i argumentach z roku 2014.

To ja ci odpowiem argumentem na twoim poziomie. Pary heteroseksualne, gdzie jedno jest bezpłodne, mogą mieć dzieci, ale jak sami je sobie zrobią. Absolutnie żadnych adopcji, przecież natura tak chciała, więc nie ma dyskusji xD

Necto

istnieje invitro :-). Ja rozumiem ze tzw tolerancja wam zalala umysły. Nie oczekuje iz zrozumiecie ze osoby homoseksualne (do których nic nie mam) są tylko narzędziem do uzyskania wiekszego zidiocenia społeczeństwa, które nie będzie miało żadnych wzorców. W dalszej częsci jest budowa nowego komunizmu, które zostało już nakreślone przez Klausa Szwaba.

magik30

A no na szczęście in vitro istnieje i korzystają z niego tak samo pary jedno- jak i różnopłciowe :) nic mi nie musiała zalewać, urodziłam się już zalana :D
Czyli społeczeństwo gdzie pary jednopłciowe mogą np. wspólnie wychowywać dzieci to społeczeństwo bez wzorców?

magik30

"istnieje invitro :-)"

Ale co to za kombinowanie? Natura uznała, że taka osoba nie powinna mieć dzieci, więc niech tak zostanie, prawda? Tutaj droga okrężna ci odpowiada, ale jeśli ci nie po drodze światopoglądowo to już bee?

"są tylko narzędziem do uzyskania wiekszego zidiocenia społeczeństwa, które nie będzie miało żadnych wzorców"

Nie będzie to zbyt miłe, ale dość dobrze wpasowujesz się w ten opis. To, że ktoś ma inne poglądy od ciebie, nie oznacza, że jest idiotą. Młodsze pokolenie idzie z duchem tolerancji czy ci się to podoba, czy nie.

ocenił(a) serial na 6
magik30

Dosłownie od samego początku serial był zapowiadany jako młodzieżówka romans o wampirach gdzie na głównym planie jest relacja pomiędzy głównymi bohaterkami :) w każdym zwiastunie, ba nawet w opisie, dosłownie to samo wręcz było w materiale źródłowym czyli opowiadaniu z antologii wampirycznej również młodzieżowej które było romansem między głównymi bohaterkami z wampirkami którego serial jest adaptacją, poza tym na cholerę oglądasz nastolatkowy serialik mając 40 lat? To raczej nie ten target.

ocenił(a) serial na 6
Rrouge

taaa czepiacie się faceta, całkiem słusznie zresztą że jest homofobem ale nie jesteście lepsi bo uprawiacie ageizm... gdzie tu konsekwencja? Sam mam 50 lat i obejrzałem sobie ten serial ciurkiem i może to moje guilty pleasure, ale pleasure :D Starajmy się nie szufladkować ludzi bez względu na wszystko a gust jest jak dupa, każdy ma swój ;)

ocenił(a) serial na 6
sobanek

I właśnie o to chodzi. Nie ma nic złego w oglądaniu choćby młodzieżówki mając 40 czy 50 lat, ja prawdopodobnie za 20 lat jak będę miał 45 wciąż będę takowe oglądać aczkolwiek chodzi o głupotę jego wypowiedzi. Gdyby jego wypowiedź była chociaż jakoś sensowna a nie w stylu typowej żenującej wypowiedzi jak "Ja mam 40 lat (sam to zaznacza jakby to miało mieć znaczenie) i mi netflix nie powie ze białe jest czarne" czy "parę biała + czarny ( a jakże)" to o nic bym się nie czepiał ;)

ocenił(a) serial na 6
Rrouge

Sam serial to również dla mnie guilty pleasure który oceniam na jakieś 6-6.5 :D

Rrouge

widze ze masz problem z przyswajaniem informacji. Podalem swój wiek aby stwierdzić ze doskonale czytam manipulacje netflixa, który bardzo lubi zmieniać historię i rzeczywistwistość.

Rrouge

Jestem fanem horrorów. Patrze o ! wampiry odpaliłem i oglądam a tam ...... Tecza sie leje mi na podłogę pod ciśnieniem 8 barów. Tym bardziej ze jest to serial dla nastolatkow to tworzenie takiego syfu zasługuje na szczególne potępienie. Homoseksualizm to 2% populacji w ciągu 5 minut można bylo odniesć wrażenie ze to conajmniej 50 %, Widzę ze macie problem z ogarnianiem faktów.

magik30

O nie, dorosły chłop odkrywa świat, że społeczeństwo nie składa się tylko z białych, heteroseksualnych mężczyzn, dramat :(( Polecam czasami spojrzeć dalej, niż czubek własnego nosa. Świat jest trochę bardziej skomplikowany, niż musi zakładać twoja perspektywa. Twój punkt odniesienia do rzeczywistości jest twój i nie projektuj go proszę na innych. Chyba jesteś już na tyle duży by to potrafić :3

magik30

A wampiry to 0% populacji, a i tak jest o tym tyle serialów i filmów xD

TheMirisad

Ależ te produkcje fantasy zakłamują rzeczywistość xD

TheMirisad

a skąd wiesz ze ich nie ma ? hmmm ?

magik30

Nie mam podstaw, żeby sądzić inaczej. Może jeszcze masz ochotę podyskutować o bóstwach w chmurach?

TheMirisad

Teoretycznie, zyłyby od stuleci a wiec nauczyłyby się unikać rozgłosu :). Zdecydowanie jednak bardziej skłaniam się ku istnieniu demonów

ocenił(a) serial na 1
magik30

nic nie tracisz serial nudny i głupi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones