Plemiona Europy
powrót do forum 1 sezonu
Globa

Mieszko też pokojowo zjednoczył Polan, prawda? W ogóle nie wyrzynał tych co nie chcieli się przyłączyć.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Globa

,,Powiedz" jak byś nie zrozumiał i chciał pouczać języka

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
miarara

ty przeczytaj swoje ze zrozumieniem a potem przeproś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Globa

A leki na uspokojenie już wziąłeś?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zatkaokakao

Różnica jest taka, że Mieszko zjednoczył Polskę, aby pokojowe plemiona niemieckie nie zrobiły tego za niego. A swoją drogą, mógłbyś polecić jakąś wiarygodną książkę o tym okresie działalności Mieszka?

Pies_Baskurwieluw

Aha, no i Polanie byli jednym z plemion, więc Mieszko ich nie jednoczył.

Pies_Baskurwieluw

Wróć może do szkoły ale takiej gdzie nauczyciel historii nie każe tylko przeczytać rozdziału z książki. Poza tym skoro ZJEDNOCZYŁ to samo przez się się rozumie, ze było to wiele mniejszych skupisk i różnych plemion i nie wmawiaj nikomu, że każdy tak po prostu chętnie zostawał lennikiem Mieszka. Trochę poszperaj , google nie boli.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Azazelo

I oto rozpętało się piekło to był żart z pokojowymi plemionami ale oczywiście zawsze znajdzie się jakiś obrońca niców

Globa

Niemców bo oni tacy fajni są ,,demokratyczni"" teraz ,szkoda że nort stream z ruskimi demokratami im nieprzeszkadza.Wiem yjechałem poza temat ;)

Globa

Masz rację! Jeszcze jeden kraj z Eurooy środkowej kupuje od Rosjan węgiel i rop :)

zatkaokakao

A co ja źle powiedziałem? Po co od razu ten agresor panie wszystkowiedzący? A przy okazji, to polecam panu raczej czerpać informacje z książek niż z googli. I rozumiem, że nie poleci mi pan żadnej ciekawej pozycji o działalności Mieszka z tamtego okresu i mimo pańskiej rozległej i dogłębnej wiedzy pragnie mnie pan utrzymywać w ciemnocie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mateush87bpa

Nie przesadzasz z tą kulturą? Jak z kimś rozmawiasz, to też używasz takich sformułowań? A może boisz się dostać w pysk i się hamujesz szczylu? A co do jednoczenia plemion, skoro Wercyngetoryks tysiąc lat przed Mieszkiem potrafił zjednoczyć większą część Galii bez przelewu bratniej krwi, to i Mieszko też mógł. Cytując klasyka: "ma pan dowód?". Poza tym skoro tyle wiesz, to wiedziałbyś też, że proces jednoczenia rozpoczął się na długo przed przyjęciem chrześcijaństwa. Ponadto, jeśli uważasz, że zjednoczenie ziem polskich było błędem, to polecam poczytać z plemion nam bliższych o Obodrytach, Prusakach, Łużyczanach i Wieletach. A także o Galach i Brytach w książce pewnego rzymskiego polityka Juliusza Cezara, o którym mogłeś kiedyś słyszeć. Wreszcie co do ciemnoty, to tak należę do ciemnoty i chętnie się uczę by z ciemnoty wyjść. Ty, jak widzę należysz do ciemnoty oświeconej i myślisz, że wiesz już wszystko. Zapewniam jednak, że nie wiesz wszystkiego i polecam zastosować się do moich rad.

Pies_Baskurwieluw

prawda oświecona ciemnota najgorsza ;)

ocenił(a) serial na 1
mateush87bpa

Jezu jest różnica między człowiekiem ze średniowiecza a tym z 20 wieku, chociażby mentalna, cywilizacyjna i porównywanie mieszka do Hitlera to szczyt głupoty. Dawno nie czytałam takich durnot, gratuluję

ocenił(a) serial na 5
Olipatka

Geniusze mówią, że jest kretyństwem odnoszenie się do Mieszka I a ja powiem, że równie idiotyczne jest twierdzenie, że cały naród niemiecki jest identyczny w dzisiejszych czasach jak sto lat temu. W filmie plemię Źródlan to 50 (!) osób. Nie znajdziecie tyłu hipisów w Niemczech? Ogarnijcie się, bo Wasza ksenofobia wyżarła Wam mózg. Gdyby akcja się działa w Polsce i była frakcja kiboli/dresiarzy to byście się oburzyli?

zatkaokakao

Serio mieszacie do tego serialu Mieszka 1 i wgl historię Polski ?? Wow
Nie naprawdę fajnie że wgl w obecnych czasach ktokolwiek kojarzy taką postać nie mniej jednak co ma piernik do wiatraka??
Jest to serial si-fi/post apo
O co chodzi może mi ktoś wytłumaczyć ??bo naprawdę zrozumiem dużo ale to wykracza poza sferę mojej wyobraźni

użytkownik usunięty
zatkaokakao

A co tam u was w iSSraelu Icek? Pokojowo jednoczycie się z Palestyńczykami?

Globa

Najlepszy temat to taki, w którym większość wypowiedzi oznaczonych jest jako "Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem" ;).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Tigerxp

lol... za takie potoczne nazwanie homoseksualistów, na Reddit,Twitterze,FB i innych lewackich a właściwie to marksistowskich portalach byłbyś już dożywotnio zbanowany i otagowany jako biały rasista, faszysta, no i wyborca Trumpa ;) No i oczywiście wyleciałbyś z pracy a banki wymówiły by ci nie tylko kredyty ale i konto z obsługa ;) Potem Ci miłujący "pokój", miłość i porozumienie, amerykańscy komuniści, wysłali by Cie do jakiś obozów pracy albo reedukacji jak ich idol Pol Pot czy największy Stalin... Ale widzę ze FW idzie już powoli ta sama lewacka ścieżką

dewille

FW póki co serwuje mi 30 dniowe bany, które i tak nic nie zmieniają bo mam je... sam wiesz gdzie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Globa

Oj biedaczek, 30 dni siedziało ci na bani takie gówno i przez te całe 30 dni jedyne co ci przyszło do głowy to taka denna odpowiedź :D

Tigerxp

bo ja prosty chłop jestem, uparty cham z za Buga:) słabo słowem pisanym operuje a dobre riposty zawsze po czasie mi przychodzą

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 1
Globa

Nie będę oglądać tego serialu bo mi się kłóci pojęcie Niemiec i pokoju ale jak możesz to nakreśl mi trochę fabułę i napisz skąd pochodziły te źle plemiona? Obstawiam, że z Polski między innymi xd

Olipatka

Jak to skąd to wielcy Nordowie :) i Plemiona Staro Germańskie (Nie mylić z Niemcami :)

Olipatka

To nie przypadek że Slavs w językach Germańskich i Anglosaskich coś znaczy :)

ocenił(a) serial na 7
Olipatka

Nie, nie z Polski w tym serialu są tylko niemieckie plemiona. I to niemieckie plrmię które zajmuje Berlin jest najbardziej zbrodnicze

Olipatka

To był żart z tymi plemionami wszędzie są ludzie dobrzy i źli( może w niemczech trochę więcej;) gość się spiął się i wyszła gówno burza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones