Pogranicze w ogniu

1988 24 odcinki
Pogranicze w ogniu
7,4 4 769
ocen
7,4 10 4769
1 904
chce zobaczyć
{"type":"film","id":36197,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Pogranicze+w+ogniu-1988-36197/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Pogranicze w ogniu
  • goci_17 ocenił(a) ten serial na: 10

Serial jest tak dobry, że aż trudno to pisać. Mistrzowska gra aktorka na najwyższym poziome i tylko niech mi ktoś nie pisze, że Pazura nie nadawał się do gry w tym serialu, bo się nadawał i wykonał swoją pracę znakomicie. Jedną z wielu zalet tego serialu jest ścieżka dźwiękowa, która nadaje mu niesowity klimat i zapada w pamięci na długie lata. Kolejnym atutem tego serialu a kto wie czy nie największym jest fabuła tzn akcja jakiegoś 3/4 odcinków opiera się na autentycznych wydarzeniach z działania polskiego i niemieckiego wywiadu w okresie między wojennym i trochę wcześniejszym( choćby akcja "wózek" czy działalność wywiadowcza pana Osnowskiego oryginalne nazwisko Sosnowski). Mogę z czystym sumieniem polecić ten serial każdemu kto interesuje się tematyką wojenną i wywiadowczą polski, ale też i i innych krajów.

• damian831114 ocenił(a) ten serial na: 10

goci_17 Brakuje dzisiaj takich seriali , owszem jest Czas Honoru ale on bardziej przypomina sitcom:D

damian831114 Masz rację brakuje dzisiaj takich seriali. Też bardzo lubię Czas Honoru, jednaj uważam że ten serial jest jednaj dużo niższych lotów niż Pogranicze W Ogniu

• scani ocenił(a) ten serial na: 7

goci_17 Wszystko super, ale gdzie można go obejrzeć? Trafiłem na niego na YouTube, niezmiernie mi się spodobał, ale został usunięty...

scani w w w. s e r i a l e o n l i n e. p l bez spacji:)

• Wujek_Bill ocenił(a) ten serial na: 5

scani https://vod.tvp.pl/website/pogranicze-w-ogniu,41529254/video

• p_i_u_2 ocenił(a) ten serial na: 9

goci_17 Co jakiś czas leci na tvp historia.

• magik30 ocenił(a) ten serial na: 8

p_i_u_2 leci leci - oglądam :). Troche mógłby być bardziej jeszcze rozbudowany

• p_i_u_2 ocenił(a) ten serial na: 9

magik30 Rozbudowany?W jakim sensie? Mój ulubiony odcinek to ten w którym przechwytywali pocztę niemiecką z pociągu.Niedawno czytałem gdzieś,że ta historia jest prawdziwa.Z reszta większość odcinków jest oparta na faktach,za to lubię ten serial.

p_i_u_2 Okres w filmie jest dość długi a to tylko 24 odc. Czas Honoru ma kilka serii. Biorę jednak pod uwagę ze serial był krecony z przerwą z braku kasy i trudności finansowych. Zresztą o czym my mówimy na naszej zielonej wyspie gdzie świeci nam słoneczko Peru TVP dopiero po wielkim sukcesie znalazła fundusze aby nakręcić okres powstania warszawskiego w Czasie Honoru. Zatrudnienie specjalistów z Hollywood aby mocno podrasowali sceny walki to oczywiście sfera marzeń... Jaka zielona wyspa taka telewizja.

Dzisiaj w Pograniczu poraził mnie dialog. Francuz mówi do Czarka - Wy Polacy macie poczucie ze jesteście sumieniem Europy, chcecie aby was sie słuchano, a liczą się tylko z kasą i siłą. Coś w tym stylu. Tak czy tak najmniej mają te słowa ok 25 lat i wciąż cholernie na czasie i bardzo pasują do dzisiejszej rzeczywistości... ale w Machu Pichtu na Wiejskiej tego wciąz nie pojmują..

• magik30 A co Pan powie o obecnej władzy?..zadowolony?...

J_C_WELLS do ideału daleko ale jest znacznie lepiej.... Słowa Francuza niestety nadal aktualne.. patrz ustawa IPN.

• rutkowskatrzaska ocenił(a) ten serial na: 8

p_i_u_2 Ooooooooo to też mój ulubiony odcinek i młody Adamczyk bezcenne :)

• marcelo80 ocenił(a) ten serial na: 8

rutkowskatrzaska akcja "Wózek"

• rutkowskatrzaska To byl jego debiut telewizyjny- wlamywacz akrobata Pajak.....

• mknfw ocenił(a) ten serial na: 10

p_i_u_2 podobno jest w opracowaniu rekonstrukcja w HD, może kiedyś uda się kupić

• maciekd_filmweb ocenił(a) ten serial na: 10

goci_17 Czarek Pazura i Olaf Lubaszenko byli w tedy w znakomitej formie, serial pokazuje jakimi oni są wszechstronnymi aktorami.

maciekd_filmweb Dokładnie tak, mogą grać od komedii do dramatów a i tak im to dobrze wychodzi.

• goci_17 Najlepsza rola Pazury w jego życiu...

J_C_WELLS chyba jednak nie... 13 posterunek prędzej :)

• thomass48 ocenił(a) ten serial na: 9

goci_17 serial jest świetny a młody Pazura gra rolę życia, szkoda że pominięto w nim tzw. Cud nad Wisłą i zwycięstwo nad bolszewikami ale to pewnie dlatego że to było po wschodniejj stronie pogranicza.

thomass48 Wg mnie pominięto je dlatego, bo serial zaczęto kręcić jak była jeszcze komuna więc cenzura nie pozwalała, aby dodać takie sceny. Z resztą podobną sytuacje miałeś z trylogia Sienkiewicz która była kręcona od końca, bo Ogniem i Miecze w tamtych czasach nie można było zrealizować.

• thomass48 Kiedy Kaleta zatrudnia Czarka w wywiadzie w 1923 r. to Czarek mówi, że już się nawojował. Z pewnością chodzi tu o wojnę z bolszewikami, ponieważ zaraz po zakończeniu powstania wielkopolskiego oddziały powstańcze wyruszyły do walk na Wschodzie. Najpierw przeciwko Ukraińcom, a potem Ruskim. Ale o tym w komunie nie można było mówić.

• goci_17 Pazura dał radę ale pierwsze odcinki miały sporo niedociągnieć. Zażywanie tabaki bez tabaki, aktorzy trzecioplanowi atakują budynek tak jakby chcieli a nie mogli. Trochę jakby reżyser mało się starał. Potem jest znacznie lepiej. Taka mocna ósemka.

• goci_17 Dla mnie ścieżka dźwiękowa jest ohydna i psuje ten piękny serial i nie ma tu znaczenia, że skomponował ją wybitny kompozytor, po prostu zdarzają się gorsze dzieła nawet u najlepszych. W pewnych chwilach ścieżka dźwiękowa brzmi jakby małe dziecko bezmyślnie przyciskało klawisze dziecięcego syntezatorka.

lalala Każdy ma prawo do swojego zdania. Mnie jednak ta ścieżka dźwiękowa bardzo się podoba.