PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 929
ocen
8,1 10 1 21929
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Jakże inna adaptacja od wszystkich, zwłaszcza finał odznacza się tą innością. Takiego Poirota jeszcze nie widziałem. Nie czytałem książki, a sam film ponoć różni się. Dylematy moralne przedstawione dają do myślenia. Nie jest to mistrzowska wersja przygód Belga, ale warto po nią sięgnąć

arealista

A mi się w ogóle nie podobała. Jestem fanką książek i było za dużo niedociągnięć, nie podobało mi się zachowanie Poirota, takiego Poirota nie widziałeś bo takiego w innych utworach nie było :) wolę wcześniejszą adaptację.

ocenił(a) serial na 10
arealista

Mnie się też strasznie podobało:D

ocenił(a) serial na 10
zorija

fajne,aczkolwiek bardzo mało prawdobodobne. ale przyjemnie się czyta i ogląda:)

ocenił(a) serial na 9
sabinaba

a mi - kolokwialnie i prosto z mostu mówiąc - dupy nie urwało specjalnie. a czekałam właśnie na tę adaptację najbardziej ze wszystkich z tego sezonu.
na początku byłam pewna, że wypadnie naprawdę dobrze, ale w miarę upływu czasu jakoś coraz bardziej się zrażałam. ogólnie nie podobało mi się, że po nieco ponad godzinie filmu już było wiadomo, kto zamordował i potem tylko czekało się na decyzję Poirota. w tym wszystkim chyba zawiodło mnie to przeniesienie samego rozwiązania, tego punktu kulminacyjnego na inny moment w powieści. zwykle czeka się na moment, kiedy dowiesz się, kto zamordował i to właśnie powinno być najważniejsze. tutaj natomiast z samej decyzji Poirota zrobili 'wielkie halo'. nie, to nie tak, że ja nie wiedziałam, bo czytałam wcześniej książkę. po prostu to fakt, kto zamordował, był w tej książce i powinien być także w filmie tym, na co się czekało.

ocenił(a) serial na 10
arealista

Moim zdaniem jeśli już jakaś, to właśnie ta "wersja przygód Belga" jest "mistrzowska".
Rzeczywiście po znanej wersji z 1974 twórcy serialu mieli trudne zadanie, ale wybrali najlepsze możliwe rozwiązanie i zrobili coś zupełnie innego, w znacznej mierze niespodziewanego.
Ta ekranizacja jest niesamowita - klimat, gra aktorska, montaż, kadrowanie, po prostu wszystko jest świetne. Od początku bardzo lubiłem tę serię, ale nie spodziewałem się, że dojdzie aż do takiego poziomu. A już przy ostatniej scenie ciarki przechodzą.
Jak dla mnie rewelacja.

ocenił(a) serial na 9
karloff

Rzeczywiście film był niesamowity :)

karloff

no właśnie. "Ta ekranizacja jest niesamowita - klimat, gra aktorska, montaż, kadrowanie, po prostu wszystko jest świetne." Z tym się zgadzam. Ale jakoś... to zakończenie mi nie przypadło do gustu. Tak jak powiedział fleUr_henry, przeniesienie kulminacji zupełnie mnie nie przekonało. wzruszający się Poirot... strasznie mi się podobał (trudno się przyznać :D), ale moja wierność książce bierze górę.

ocenił(a) serial na 9
arealista

jestem fanem całej serii Ahata Christie's Poirot, ale faktycznie akurat MwOE według mnie wyszlo średnio, choć zapewne moja opinia o tej ekranizacji byłaby dużo lepsza, gdyby nie ta genialna wersja z Finneyem i całą plejadą wielkich gwiazd. Tamta wersja to mistrzostwo świata, zarówno pod względem aktorskim, jak i dopasowania muzyki. Tutaj nie czułem dotknięcia geniuszu, a zachowanie Poirota jakoś mi nie pasowało do innych części cyklu. Natomiast i tak są to lata świetlne przed beznadziejną wersją telewizyjną sprzed kilku lat, dziejącą się współcześnie.

ocenił(a) serial na 5
arealista

Znakomita wersja! Lepsza od tej Sidneya Lumeta.
Posępna, wręcz pogrzebowa, depresyjna, zimna, okrutna. Ciekawe, zupełnie nowe, świeże podejście.
Doskonale zrealizowana (scenografia, kostiumy, choreografia, zdjęcia, muzyka - najwyższej próby). No i aktorstwo, zdystansowany i nudny suchy zazwyczaj Suchet tu jako Poirot jest autentycznie przejęty sprawą. Brawo!

ocenił(a) serial na 9
AutorAutor

W punkt!

ocenił(a) serial na 5
Theano

:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones