PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 929
ocen
8,1 10 1 21929
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Morderstwo

ocenił(a) serial na 10

witam pamieta ktos w jakim odcinku poirot popelnia morderstwo ?

ocenił(a) serial na 9
damian252

To ostatni odcinek, "Kurtyna"

ocenił(a) serial na 9
adipiscor

SPOILER


Czy to było jego pierwsze (i jedyne) morderstwo? Tak sądziałam, ale Wikipedia głosi:
"Po zabiciu Nortona Poirot - który wiele lat temu zabił już (również w słusznej sprawie) człowieka i potem, czując na wspomnienie tamtej sprawy wyrzuty sumienia, zawsze zabijania unikał - postanowił za popełniony czyn odpokutować. Odstawił daleko od siebie leki mogące w razie ataku uratować mu życie i położył się spać; nie było mu już dane się obudzić."

Cytat jest ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kurtyna_%28powie%C5%9B%C4%87%29

Czy to nieścisłość Wikipedii, czy rzeczywiście coś takiego się zdarzyło (kiedy?)?

zeldo

Nie jestem do końca przekonany, ale wydaję mi się, że to nieścisłość, nie przypominam sobie żeby Poirot kogoś zabił nie licząc ostatniego odcinka.

ocenił(a) serial na 10
karwasz_twarz

morderstwo w orient darowal winnym i ich nie wydal ale sam nie zabil wlasnie nie slyszalem zeby zabil kogos wiecej poza tym ostatnim odcinkiem

ocenił(a) serial na 9
zeldo

Dzięki za odpowiedzi. Myślałam, że może coś mi umknęło.

ocenił(a) serial na 8
zeldo

Musiałby się wypowiedzieć jakiś znawca twórczości Agatki (ja niestety do nich nie należę). Być może jest to jakiś wątek z przedpowieściowej przeszłości Poirota, coś, o czym w którejś z książek tylko wspomniano... Ale to tylko takie moje domysły.

ocenił(a) serial na 8
zeldo

W liście pożegnalnym w powieści "Kurtyna" Poirot wspomniał, że jako młody policjant w Belgii zabił człowieka, który strzelał do innych ludzi z dachu budynku.

ocenił(a) serial na 10
Mateusz_Piotr_Tokarz

az sprawdze z ciekawosci:-)

ocenił(a) serial na 10
Mateusz_Piotr_Tokarz

niema ani jednego slowa o zabciu kogokolwiek w belgi! w odcinku kurtyna

ocenił(a) serial na 8
damian252

Nie oglądałem tego odcinka, ale w książce jest to wspomniane w chyba przedostatnim zdaniu listu. Pewnie w filmie to pominęli ;)

ocenił(a) serial na 10
Mateusz_Piotr_Tokarz

no na pewwno ;

ocenił(a) serial na 10
damian252

SpOILER
ale też w Niedzieli na wsi- wprawdzie nie zabił bezpośrednio, ale doprowadził do śmierci sprawcy.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Nie doprowadził, tylko dopuścił, a to nie to samo. Zwyczajnie jej nie zapobiegł.

ocenił(a) serial na 10
Neferubiti

doprowadził, bo

spoiler



zamienił filiżanki, wskutek czego ta z zatrutą kawą trafiła do nieświadomej tego Gerdy. Gerda zamierzała przecież otruć Henriettę. czyli on to zrobił osobiście. w książce tak jest.



koniec spoilera



ocenił(a) serial na 10
Mateusz_Piotr_Tokarz

Czytalem powiesc i sie zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones