PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 929
ocen
8,1 10 1 21929
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Spojler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zapomniałem dodać info! SPOJLER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jedno mnie zastanawia. Skoro Poirot, teoretycznie umarł to kogo tam pogrzebali?
Wybuch nie był na tyle silny aby całkowicie ,,rozwalić,, ciało. Szczątki musiały by zostać.
Brak ciała = brak dowodów
Pochowali pustą trumnę?Nie przeszło by to.
Ocenili, że to Herules tylko na podstawie fragmentu laski(a taka laska nie jest zapewne jedyna na
świecie).Nikt też nie wiedział, że Poiort udał się tam na spotkanie.
Duże nie dociągniecie
Tak samo przy pierwszym morderstwie, jak kogoś kopie prąd nie siedzi ,,spokojnie,,
Odcinek ciekawy ale przez wyżej wymienione niedociągnięcia daje 5/10

Paputek

Mi "Wielka czwórka' spodobała się bardzo! Ponieważ książkę akcję w książce uważałam na nieprawdopodobną, rozwiązanie w filmie mnie zadowoliło = jest bardzo 'agathochristowskie'. Jestem zdecydowaną zwolenniczką.

ocenił(a) serial na 10
renax33

Te sensacyjne elementy Agacie nie wychodziły. Ja dawno temu czytałam tą powieść i pamiętam,że średnio mi się podobała. Z resztą mam jakoś tak,że wolę oglądać filmy na podst. dzieł Christie niż je czytać. Z A.C.Doyle'm czegoś takiego nie mam,lubię czytać i oglądać.

wazka16

Doyle'a czytałam tylko "Psa Baskerwilów'. Nie spodobało mi się.

ocenił(a) serial na 10
renax33

Mnie też ta powieść nie porwała.

Paputek

Przecież inspektor (czy tam nadispektor) Japp wraz z Poirot obmyślili cały ten plan z lipnym pogrzebem. Jest o tym wyraźnie mowa. Czyli część policjantów (w tym pewnie patolog, zakład pogrzebowy, itd.) wiedzieli, że ciała nie ma, ale sfingowali pogrzeb, żeby morderca się ujawnił.

Nie ma więc w tej kwestii niedociągnięcia.

ocenił(a) serial na 8
abigail_

Inspektor dowiedział się dopiero o tym po pogrzebie, w domu Poirota. Dostał telegram.

ocenił(a) serial na 10
Paputek

Zgadza się. Przecież mówi Japp w teatrze,że Poirot prześcignął sam siebie,a Herkules wyraźnie mówi,że w ostatniej chwili uszedł z życiem i postanowił ukryć się nie informując nikogo <patrz identyczne zachowanie Sherlocka kiedy wygrał walkę z Moriartym. Wtedy insp. Lestrade też dostaje wiadomość o przeżyciu Holmesa>.
Paputek: gdy 1 ofiarę kopnął prąd to ona stała i dostała od razu ataku serca. Może Herkules powiedział komuś,gdzie idzie ? A sprawa wybuchu-nie jestem znawcą,ale dla mnie to był wystarczający wybuch. Zgadzam się,co do laski,ktoś inny mógł mieć taką. Chyba,że to specjalna laska na zamówienie.

ocenił(a) serial na 8
wazka16

Aby z ciała nie zostało nic wybuch musiał by bardzo potężny. Z laski też nic nie powinno zostać.
Szczątki ciała choćby rozerwane i trudne do zidentyfikowane musiały być.
Znając Herkulasa nikomu nie powiedział gdzie idzie;)

ocenił(a) serial na 10
Paputek

Ach,ten Herkules :) On i Sherlock doprowadzali swoich przyjaciół do frustracji swoim zachowaniem.
Dobra,Twoja argumentacja jest przekonująca.Zgadzam się,że scenarzyści powinni bardziej się przyłożyć. Jednak i tak lubię ten odc. Dla mnie najsłabszym odc. jest odcinek z sezonu 1,z kradzieżą planów samolotu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
abigail_

Japp nic nie wymyślił.

ocenił(a) serial na 10
Paputek

Czepiasz się :D

ocenił(a) serial na 10
Paputek

Też nie jestem jakimś szalonym fanem tego epizodu (dałem 6/10) i... zgoda co do "pogrzebu" - z drugiej strony cały odcinek traktuję w sposób inny niż tradycyjne epizody. Mamy Hastingsa, Pannę Lemon, Jappa, prostą i naciąganą historię, superprzestępców rodem z Doyla i ogromny, autoironiczny stosunek do książki (albo raczej sztuki bazującej na niej). Jak dla mnie "Wielka czwórka" to ukłon w stronę dawnych, niedopracowanych kryminałów. Są tu widma "Sherlocków Holmesów", zapomnianych brytyjskich autorów, a obecność całej czwórki przypomina proste jak drut opowiadania z pierwszych sezonów.
Nie będę ukrywał - szału nie ma, ale potraktujmy ten odcinek z przymrużeniem oka, jak ostatnie (w tym serialu) sentymentalne spojrzenie w dawne czasy, a wtedy ogląda się całość lekko i przyjemnie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones