PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783768}

Pokémon: Słońce i Księżyc

Pocket Monsters Sun & Moon
7,2 420
ocen
7,2 10 1 420
Pokémon: Słońce i Księżyc
powrót do forum serialu Pokémon: Słońce i Księżyc

Jeden z lepszych sezonów Pokemonów. Twarz Asha.. niezbyt ładna, jednak podczas oglądania przestało mi to przeszkadzać. Ciekawy pomysł ze szkołą Pokemon, zamiast ciągłą podróżą. Lubię postać Lillie i jej traumę i walkę z nią. Lubię również Kiawe, jego spokój i wyniosłość. Śmieszny odcinek z przeprowadzką, ciekawy ze straszeniem w lesie. I mój ulubiony nowy pokemon mimikyu, jest straszny i ciekawy. Miła postawa Jessie wobec niego w jednym z odcinków.
Na Youtube, na kanale EmiYume, nagrałam recenzję tego anime:
/watch?v=Ym5tiLd6aoQ&list=PLJX6uTn6UuJwQw9wpk-cs3l772Anf e0N8&index=27

EmiYume

Wróciłem do Pokemonów po ponad dwudziestu latach i też podoba mi się Sun and Moon i to pomimo swej infantylności. Oglądam też na Netflixie pierwszą, oryginalną serię, niestety, nie dali jej w całości, są tylko 52 odcinki z ponad 80 ciu. Zastanawia mnie też, dlaczego Advanced Generation (Ruby & Sapphire) nie ma polskiego tłumaczenia? Druga sprawa, to dlaczego Japońska wersja ma inne openingi i piosenki niż wersja światowa? Obecnie, nowa seria ma znacznie fajniejszą Japońską piosenkę, niż wersja na rynek zachodni.
Lubię Pokemony, ale mam z nimi kilka problemów:

- Dlaczego Ash nie tylko nie dorasta ale z generacji na generację jest jakby cofany w rozwoju? Odnoszę wrażenie, że Ash zapomina wszystko, czego się nauczył i znowu rozpoczyna nową generację z czystą kartką, co nie jest dobre, bo bohater w ogóle się nie rozwija ... Taki Naryto dorastał, poznawał nowe techniki i wykorzystywał je przez całe Anime, Ash chyba nie korzysta z poznanych już technik, oraz ...

- ... z Pokemonów, które były w poprzednich generacjach - niby są u profesora Oaka ale mógłby czasem wziąć jakieś stare stworki.

- Ash jest nie tylko wiecznym dziesięciolatkiem ale i wiecznym nieudacznikiem: wygrał niewiele, bo tylko Pomarańczową Ligę i coś, co muszę nadrobić, oraz ligę w Aloli, która ... nie miała do tej pory własnej ligi Pokemon, więc ...

- Także motto "złap je wszystkie' lub "czy już wszystkie masz?" jest Ashowi obce, bo przez 23 lata złapał ok. 40 Pokemonów.

- Kiedy w końcu Jessie, James i Miał zrozumieją, że są fatalni w byciu złymi i nie są tak naprawdę źli? Kiedy zrozumieją, że już mają wyjątkowego Pokemona i odejdą z Zespołu R? Ash chyba w końcu powinien dostać wrogów z prawdziwego zdarzenia!

- Ciągła zmiana towarzyszy Asha też jest słaba i powinni wrócić Misty i Brok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones