PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727901}
5,7 3 181
ocen
5,7 10 1 3181
Policjantki i policjanci
powrót do forum serialu Policjantki i policjanci

Serial jest strasznie umoralniający. Demonizuje: posiadanie broni (a nawet gazu pieprzowego), słuchanie innej muzyki niż pop/disco-polo, hobby inne niż oglądanie tv czy uprawianie sportu. Gloryfikowanie spożywania alkoholu.
Do tego zastanawia mnie aktor Mariusz Węgłowski, wg informacji z internetu były policjant. Nagrywa disco-polo w ?zespole? Hellos. Wydaje mi się że on gra po prostu siebie co jest podwójnie komiczne.
Tak jak w prawdziwym życiu szanuje pracę naszych policjantów (rozumiem że są zmuszani do tzw mandatowania; mam pozytywne i negatywne 'przygody' z Policją- rozumiem że jest tam sporo mundurowych którym władza uderzyła do głowy, czy uskuteczniają swoją prywatę- ale jest też sporo normalnych policjantów po prostu służacych nam), tak gdybym został magicznie przeniesiony do świata, gimbusowym wzorem krzyczałbym codziennie: HWDP!

lipeusz

Fakt, ten pseudo-dydaktyzm sprawia, że serial jest nie tylko zły, ale również niesamowicie irytujący. Podejrzewam, że twórcy bardzo chcieli wydobyć swoje dzieło z gatunkowego ścieku, ale oczywiście bez poświęcania finansowych środków, więc wymyślili, że widz poza wątpliwej jakości rozrywką otrzyma lekcję życia w społeczeństwie (idiotów).

Wspomniałeś o demonizowaniu nieprzeciętnych zainteresowań. Warto dodać, w jak uroczy sposób to się często odbywa. Otóż jeden z głównych bohaterów podczas niewinnej rozmowy mówi coś w rodzaju: "ja bym nie mógł tego robić", "nie rozumiem, jak to może kogoś kręcić". To ludzie są różni? Jak to? Od kiedy?

pl_reoz89

Tyle źe te ukazane "nie przeciętne zainteresowania" na ogół wiąźą się z łamaniem prawa. A te które nie, nie są jakoś oceniane przez polcijantów. Nie wiem więc skąd takie twoje wnioski. Co nie zmienia faktu źe ogólnie fabuła tego serialu jest dość miałka, widać czasem scenariusze odcinków są pisane na kolanie, zbiegi okoliczności i przypadki są tak krańcowo naciągane byle sprawę rozwiązać w danym odcinku. Ogólnie nie ogląda się tego źle. Trzeba się tylko znieczulić na absurdy tego serialu i kiepską inteligencję policjantów.

skoczek_narciarski

Pisząc to wspominałem wczesne odcinki, z którymi przypadkiem miałem styczność, konkretnych sytuacji już dawno nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 1
pl_reoz89

Totalna żenada, prymitywna gra aktorska jedna wielka "śmiechawa "Pisać więcej poniżej godności

lipeusz

"Demonizuje: posiadanie broni (a nawet gazu pieprzowego)". Ale pierdzielisz. Nawet nie chce mi sie tego komentować

ocenił(a) serial na 3
Pawcio_filmaniak

Tak bardzo nie chce Ci się tego komentować, że aż odkopałeś post z kwietnia, brawo...

ocenił(a) serial na 5
Miljez

Aż skomentuje... może nie uwierzysz ale nie wszyscy oglądalją filmy czy seriale w tym samym czasie co Ty... A komentować każdy lubi....

lipeusz

O tak! Straszne moralizatorstwo! Demonizuje: posiadanie broni (a nawet gazu pieprzowego) a nawet sugeruje, że napady, gwałty, kradzieże, przemoc domowa, prostytucja czy sutenerstwo to coś złego. Ponadto bandytów ukazuje w złym świetle, czyni ich postaciami negatywnymi. Obrzydliwie umoralniający jest serial!

Pawcio_filmaniak

Prostytucja jest legalna. Nielegalne jest sutenerstwo.
Posiadanie broni również jest legalne. Niektórzy mają nawet pozwolenie na broń do ochrony osobistej.
Widziałem kilka nowych odcinków i nie wyczułem już tego co mi przeszkadzało. Jak dla mnie najlepszy polski serial paradokumentalny. Oceny nie wystawię ale gdzieś pomiędzy 2 a 5/10.

lipeusz

Ale poziom aktrostwa to jest taki sobie. To znaczy gliniarze jeszcze ujdą w tłoku, ale reszta naturszczyków-amatorów (oskraźeni/swiadkowie,zgłaszajacy) to raczej totalnie słabo. Znaczy zdarzają się wyjàtki ale...

Sama fabuła serialu ujdzie, nie nudzi ale czemu mam wrazenie źe twórcy serialu traktują widzów jak idiotów? Na początku odcinka skrót co się zdarzy, potem po minucie serialu przerwa i potem znów co było i co się zdarzy, potem jeszcze ze dwie przerwy reklamowe i to samo. Do tego ta kownencja źe gliniarze tlumaczą widzowi co zaraz będą zrobić, czy uźywanie tych wypowiedzi do cięcia i przyszpieszania fabuły...

Ja tam się dziwię źe ten serial ma takie wzięcie, chyba źe chodzi o wątki źycua prywatnego/osobistego policjantów bo to one dominują w tym serialu. Wychodzi to drętwo w serialu o charakterze kryminalnym ale jest znośne.

Wiem źe ten serial wychodzi po za pewne ramy jakie zwykle mają seriale kryminalne, ale zeby to był jakiś najlepszy serial od lat, itp to nie.

skoczek_narciarski

To nie jest serial kryminalny, tylko paradokument o tematyce policyjnej z kilkoma faktycznymi aktorami w rolach głównych, stąd twoje spostrzeżenia.

pl_reoz89

Paradokument o tematyce politycznej. Czyli jednak serial kryminalny a to że mocno rozwodniony to inna sprawa. W sumie to osobliwe że tylko dlatego że główne role tego serialu obstawiają profesjonali aktorzy to ten serial jest jednym z lepszych paradokumentów...

No i nie zaleźnie czym ten serial jest lub nie jest, nie zmienia to faktu że scenariusze poszczególnych odcinków są mocno nawine pisane pod niewymagającego widza.

Zresztą powyźszy komentarz napisałem po objerzeniu kilku odcinków, teraz gdy juź widziałem ok. 100 doszłem do wniosku że tzw. setki nie są takie złe bo nie raz wyjaśniają odczucia policjantów co samo w sobie jest ciekawe, co nie zmienia faktu że ma to też inna rolę.

lipeusz

Ale to samo masz w innych takich serialach. W Trudnych sprawach i innych ukrytych prawdach też cię pouczą, że nie można zmienić orientacji, że trzeba to zaakceptować, że rozwód jest spoko, a potem zaraz trzeba mieć nowego "partnera", że nastolatki mogą uprawiać seks bez zobowiązań, że goci to sataniści, a pijacy sie nawracają z miłości XD

ocenił(a) serial na 2
lipeusz

...

ocenił(a) serial na 3
lipeusz

serial ma tytuł POLICJANTKI I POLICJANCI.....TO CO KURDE ROBI WĄTEK ZAPAŁY JAKO DETEKTYWA?KOMU POTRZEBNE TO NIEPOROZUMIENIE? POZAŻKA....ZRÓBCIE MU OSBNY SERIAL TAK JAK BIAŁACHOWI - ŚWIĘTY!!!!!CHOĆ TO BYŁABY PORAŻKA DO KWADRATU......

jacek_filmweb

Nie wiem, jak na co dzień, bo sporadycznie popatrzę, ale dziś to były niezłe jaja - cywilna "akcja specjalna" z żoną jednego z patrolowych jako przynętą na gwałciciela :)))
Przebieg tej akcji to mistrzostwo świata...

ocenił(a) serial na 1
lipeusz

Tak prostego ,wręcz prostackiego serialu nie ma w żadnej telewizji. Scenariusz ,reżyseria ,gra aktorska to parodia filmu polskiego. Jedna wielka żenadaaaaaa.

zbyszekandrzej_K

Ja oceniam na 0 za te " przed i po przerwie" sam film trwa 20 min !!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones