PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627156}

Prawo Agaty

7,2 43 188
ocen
7,2 10 1 43188
Prawo Agaty
powrót do forum serialu Prawo Agaty

Dwa polskie seriale, dwie prawniczki, Warszawa, miłosne zawirowania... Oba wykazują pewne podobieństwa do amerykańskich produkcji, szczególnie "Ally McBeal", a jednak osadzone są w polskich (co prawda bardzo wyidealizowanych, ale jednak polskich) realiach...
Coś mi się wydaje, że zamierzeniem TVN-u było stworzenie drugiej Magdy, która odniesie równie wielki sukces, bo nie ma co ukrywać, że od tamtych czasów sprzed kilku lat żaden serial TVN-u nie stał się aż tak popularny i nie przyciągnął tak dużej ilości widzów.
Może jeszcze trochę za wcześnie na porównania, bo widzieliśmy tylko 2 odcinki "Prawa Agaty" i wszystko się może zmienić, ale wydaje mi się, że "Magdy M" nic nie przebije... Agata jest trochę za stara (oczywiście względnie, bo nie uważam, że jakieś 40 lat to dużo) na miłosne zawirowania i rozterki w stylu 30-letniej Magdy. PA próbuje również przyciągnąć muzyką, ale w MM było to fajniejsze, bardziej adekwatne (jako komentarz) do kolejnych scen, no i tylko polskie "kawałki"...
Trzeba jeszcze zobaczyć z parę odcinków, żeby się ostatecznie przekonać, ale chyba "Magdsa M" pozostanie lepsza...

ocenił(a) serial na 8
empedokles

Obejrzałam pierwsze dwa odcinki "Prawo Agaty" i póki co mnie zaciekawił. Jednak żeby ocenić który lepszy trzeba obejrzeć do końca całą serię, wtedy będzie można oba seriale porównać. Magda M to był mój jeden z ulubionych seriali, zobaczymy czy też okaże się równie fajny :)

empedokles

Ja uwazam ze serial Magda M byl zbyt naiwny i z czasem mnie po prostu juz irytowalo to wieczne gledzenie wszystkich - "przeciez kochasz Piotra" - i ciagle ta sama odpowiedz glownej bohaterki "a wlasnie ze nie!" :)
Mam nadzieje ze Prawo Agaty bedzie mniej naciągane i naiwne i będzie w nim wiecej wątków niz tylko milosne problemy glownej bohaterki :)

ocenił(a) serial na 6
jufka

przy "Magdzie M" odpadłam po 3 odcinkach,"Prawo Agaty" zapowiada się trochę lepiej :)

inka83

Miałam to samo :) Nie rozumiem fenomenu Magdy M. z całym szacunkiem dla tak dobrej obsady serialu :) Rozwlekłe, miałkie i nudne. Bardzo lubię Brodzik, ale to była jej najbardziej denerwuląca rola. A Dygant w tej nowej produkcji jest może momentami sztuczna (trochę naleciałości z niani :D) ale scenariusz naprawdę ciekawy. Czekam na kolejne odcinki :)

ocenił(a) serial na 4
noelya

E tam to była fajna i ciekawa historia miłosna (mówię o 2 pierwszych sezonach, 3 i 4 to kompletne porażki). Co do Prawa Agaty to ten serial jest inny. Nawet Warszawa jest tu inaczej pokazana.

ocenił(a) serial na 3
noelya

Oświeć mnie, proszę - piszę to bez jakiegoś sarkazmu czy złośliwości - co w scenariuszu jest "ciekawego"?

otis_tarda

Po pierwszym odcinku myślałam, że historia głównej bohaterki będzie bardziej złożona. 'Troszeczkę' się rozczarowałam. Już wiemy jak będzie wyglądać wątek miłosny etc. Nic zaskakującego, chociaż historia z Hubertem może trochę ożywi fabułę :)

noelya

też tak uważam :) Nie lubiłam Magdy M., nie byłam w stanie obejrzeć jednego całego odcinka naraz. Strasznie mnie irytowały te przemyślenia głównej bohaterki, takie często szukanie problemu na siłę. W porównaniu Agata przynajmniej potrafi podejmować decyzje. Obejrzałam te dwa odcinki, które były, zaciekawiły mnie.

ocenił(a) serial na 8
empedokles

Już po pierwszym odcinku Agaty przypomniała mi się właśnie Magda M. Mogliby chociaż soundtrack zmienić, ale nie, piosenki nawet się powtarzają. Bezsens.

ocenił(a) serial na 5
empedokles

I znowu w polskich sądach państwo mecenasowie chodzą. Po skończeniu tego zacnego kierunku lekko mnie to ubodło... Uwielbiam Leszka Lichotę i czekam na więcej... Może nie będę mocno się denerwował ;)

ocenił(a) serial na 3
empedokles

Podobieństwa? Jakie? Chyba tylko w tym, że scenarzysta postanowił, że polska sala sądowa będzie "jak w Ameryce". Tak poza tym nie ma porównania; wystarczy zerknąć na dowolne "courtroom drama", żeby zobaczyć, że polskie seriale prawnicze są tak "podobne" jak mały fiat do forda.

otis_tarda

A mnie to nie przeszkadza. Seriale o szarej rzeczywistości, do bólu naśladujące to, co nas otacza (czyt. "Klan" itp.), są nudne, bo mamy tego pod dostatkiem na co dzień. W serialach szukam odskoczni.

ocenił(a) serial na 3
empedokles

Alternatywą dla serialu o szarej rzeczywistości (zresztą - jaka szara rzeczywistość? A to Rysiek zostanie polskim Taksówkarzem, a to Kożuchowską zabiją kartony, a poza tym natężenie zdrad, rozstań i powrotów jest olbrzymie) nie jest "źle napisany serial udający amerykańską historię o prawie i prawnikach". A takie niestety jest "Prawo Agaty".

Żeby na chwilę zostawić hejterzenie w pokazywaniu życia prawników: co z "ogólnej" fabuły jest nowego, nietypowego, wciągającego? Motyw z oszustem jako narzeczonym? Mądre rady Pana Ojca? Przyjaciółka, która służy radą i pomocą? Obleśny szef? Przecież to wszystko to są kalki, z TEH DRAMA na poziomie Klanu czy M jak M właśnie.

otis_tarda

Może i kalki, ale nie tak rozjechane, rozwałkowane ze wszystkich stron do granic (nie)możliwości jak w serialach codziennych. Zdecydowanie wolę formaty typu "once a week".

ocenił(a) serial na 3
empedokles

Dość słaby argument. Nie mówimy o jakimś drugoligowym serialu, ale o flagowym dziele, do tego zapowiadanym jako "serial, którego jeszcze nie było". No i niestety, kalka zostaje kalką, bez względu na jej rozwałkowanie.

otis_tarda

Okay.
Ja mimo wszystko zamierzam oglądać. :)

empedokles

Dopiero widziałam dwa odcinki Agaty, ale Magda M to jeden z moich ulubionych seriali i nie sądzę, że bardziej mi się spodoba. Muzyka jest bardzo dobra.

empedokles

Daleko Magdzie M do Agaty P
marny serial z Joanną Brodzik był sztuczny i naciągany z resztą tamta epoka się skończyła :-)

empedokles

"Magda M" była serialem potwornie oderwanym od rzeczywistości, naiwnym, infantylnym wręcz... Dla mnie Magda była po prostu niemożebna do wytrzymania....
Tutaj też mamy trochę przeidealizowaną rzeczywistość, ale nie jest to aż tak przegięte. Poza tym, Agata jest babką z jajami, bardzo lubię takie kobiety, natomiast Magda była taką słodką dziewczynką, tak słodką, że aż mdliło.

ocenił(a) serial na 8
empedokles

Magda M jest moim ulubionym serialem i to się raczej nie zmieni, dlatego wybieram zdecydowanie Magdę M. :) Prawo Agaty zapowiada się ciekawie i myślę, że będzie to fajny serial, jednak bardzo mnie zdenerwowało, że w PA puścili tą samą piosenkę co w Magdzie M ; / Mam nadzieję, że się to nie powtórzy.

ocenił(a) serial na 5
malenstwo_9

jestem tego samego zdania. a kiedy leciała ta piosenka od razu stwierdziłam, że chcą zrobić coś ala Magda M. i stwierdziłam, że nic nie przebije Magdy M ;) to był najlepszy serial

ocenił(a) serial na 5
empedokles

Ja tam wolę Prawo Agaty,
serial Magda M. mnie wkurzał.

Wonsski

Ale "Ally McBeal" to bardzo debilny serial był. Często mało śmieszny. Idiotyczne poczucie humoru tam dominowało.

majka2115

'Prawo Agaty' po 3 odcinkach jest dla mnie serialem lepszym i ciekawszym niż 'Magda M.' po odcinkach 55. Wiele zostało już napisane - dla mnie Agata to kobieta z charakterem i klasą, w przeciwieństwie do Magdy. M. zachowywała się częściej jak zagubiona dziewczynka, a nie rozsądna pani prawnik z głową na karku. Jeszcze jedzenie lodów z popcornem... Podoba mi się, że Agata i Marek mają silne charaktery i nie są tacy cudownie słodcy jak Magda i Piotr.

Także jeśli o mnie chodzi - zdecydowanie wolę 'Prawo Agaty'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones