PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627156}

Prawo Agaty

7,2 43 191
ocen
7,2 10 1 43191
Prawo Agaty
powrót do forum serialu Prawo Agaty

Po raz kolejny sponsorem recenzji jest Mela Koteluk i tytuł jej piosenki, która pojawiła się na końcu.
Kilka słów i bobry znajdziecie poniżej.

Nadal jestem zła na TVN, który puszcza prapremiery w internecie… ale to już moje “gorzkie żale”.

Nie wiem jakim cudem ;) ale “Prawo Agaty” w piątym sezonie z odcinka na odcinek staje się coraz lepsze.
W zasadzie moim jedynym problemem była ilość bobrów, które przydzielę. Bo do niczego innego nie mam prawa się czepiać.

Agata pracuje nad apelacją. Okazuje się, że przypadkowa sprawa morderstwa w Szpitalu psychiatrycznym ma drugie, a nawet trzecie dno.
Odszczekuję swoje niepokoje sprzed tygodnia - przypadek jest tak ciekawy i skomplikowany, że nie dziwię się scenarzystom, którzy przeciwstawili się tradycji - kolejny tydzień - nowy bohater, nowa sprawa.
Trzymam kciuki za Kancelarię, a przede wszystkim Agatę, która musi powiązać sprawę Jadwigi z byłym narzeczonym i Pro-Spectrum.
WOW!

Końcówka odcinka idealnie zbudowała napięcie. Szkoda, że kolejny epizod dopiero za tydzień.

Drugą sprawą mecenas Przybysz był duet ojciec-syn, właściciele sklepu, którym Przybysz pomagała w ubiegłym sezonie.
W momencie, kiedy zobaczyłam powrót Jacka Lenartowicza wiedziałam, że się nie zawiodę na występie gościnnym. Aktor wypadł rewelacyjnie w roli chamowatego gbura. Ta swoboda i luz :)
Połajanki, nerwy na wierzchu, a nawet reakcja na karę od Sądu “stać mnie” - wszystko sprawia, że mam nadzieję, że Kancelaria zostanie jeszcze niejednokrotnie zatrudniona do obrony/reprezentowania sklepikarzy.
Gang staruszek urokliwy. Pomyślcie do czego są zdolni emeryci, którzy otrzymują od naszego Państwa żebracze, miesięczne wypłaty.
Żeby babci nie było stać na klocki dla wnuka? Żeby człowiek po latach ciężkiej pracy musiał łamać sobie ręce i nogi i walczył o odszkodowanie?
Nie będę się rozpisywać na temat naszego systemu. Do łez wzruszył mnie moment, kiedy syn właściciela sklepu przekazuje starszej Pani opakowanie wymarzonych klocków…

Dorota wróciła. W Londynie nudziła się i tęskniła za pracą.
Zaczyna nowe życie od wynajęcia mieszkania. Mam nadzieję, że mąż będzie wspierać ją w decyzjach.

Bartek nadal prowadzi sprawę Justyny.
Okazuje się, że to on jest ojcem jej dziecka, a romansu z szefem nie było. Polubiłam tę anemiczną bohaterkę. Prawniczka będzie walczyć o swoje prawa. Jest dumna i ma swoje zasady.
Świetny moment spotkania w Kancelarii jej i Anieli. Jak kobiety potrafią wyczuć zagrożenie ze strony rywalki ;)

I na deser oczywiście Marek i Agata.
Na to od dawna czekałam. Nie chodzi tylko o zbliżenia i romanse. Ważne jest wspieranie ukochanej osoby w słabszych chwilach i niespodzianki.
A tego było pod dostatkiem.

Nie mam się czego czepiać - serio.
Podobało mi się wszystko od początku do końca. Każda minuta była ważna i dobrze zagospodarowana.
Proszę Państwa po raz kolejny 5 bobrów :)

twoje_seriale

''W momencie, kiedy zobaczyłam powrót Jacka Lenartowicza wiedziałam, że się nie zawiodę na występie gościnnym. Aktor wypadł rewelacyjnie w roli chamowatego gbura. Ta swoboda i luz :)''

podobną postać grał w Pierwszej Miłości, pasują mu takie role.

Hans_Kloss

Lenartowicz fajny, jego rola dobrego misia w Emce też mi się podobała, gdy jeszcze oglądałam tasiemca. A zmieniając temat, ta chemia między Agatą i Dębskim narastała tyle sezonów, że po scenie ich sexu spodziewałam się dużo więcej, ba było jakoś tak zimno i mechanicznie. Może to przez osobowość Marka, ten dystans i cynizm. Bo Agata mi wygląda po tych samotnych latach na bardzo spragnioną cxzułości.

twoje_seriale

Muszę powiedzieć, że uwielbiam trzeci odcinek za całokształt. Nie da się nie zauważyć, że wzrasta poziom 5-ego sezonu. Zaczęli z niskiej poprzeczki - jedynym plusem pierwszego odcinka było związanie Marka i Agaty co dla mnie wydawało się trochę dziwne (wolałabym o tym nie wiedzieć, ekipa PA mogła nam zafundować prawdziwe zaskoczenie, jednak już dwa tygodnie wcześniej postanowili powiadomić o tym cały świat. Myślę, że osiągnęliby większy sukces nie mówiąc o tym) ale wracając do odcinka 3-ego. Kolejnym plusem są powracające postacie ojca - syna, już wcześniejszy odcinek z ich udziałem był zabawny i bardzo wciągający tym razem postawili na subtelność i wrażliwość (podarowanie klocków) oraz rozbudowanie wątku i tu pojawia się zaskoczenie - powrót Sułeckiego oraz wspomnienia z przeszłości Agaty. Zapowiada się wyśmienicie. Uwielbiam odcinki w serialach, gdzie sprawy się komplikują i nawiązują do przeszłości. Kolejnym plusem 5-ego sezonu jest Margata - nie mogę napatrzeć się na tę parę. Uwielbiam ich, uważam, że z każdym odcinkiem dostajemy coraz to piękniejsze relacje. Mam jednak obawy - polscy scenarzyści są znani z tego, że kolorowo za długo nie może być. Nie wiem co jeszcze mogę napisać. Z niecierpliwością czekam na 4 odcinek.
Martwią mnie tylko pewnie powiadomienia o tym co może zrobić Dębski.




ocenił(a) serial na 8
Zuza_20

heeej, nie martwmy się na zapas. zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią, ale domniemam, że to wszystko tylko "podgrzewanie" atmosfery. czytałam recenzję odcinków i Agata faktycznie ma się spotkać z Hubertem. Przypuszczam, że nie powie o tym Dębskiemu, a ten jak się dowie pod wpływem emocji powędruje do Czerskiej. Ale nie koniecznie musi wydarzyć się coś złego ;c aa no i ponoć jeszcze Mareczek ma wylądować za dwa odcinki u Agaty i ma tam spotkać pana Andrzeja! :D i jak jest napisane w recenzji "Marek po raz pierwszy decyduje się na poważne deklaracje". <3
No i czy wiadomo już coś na temat tego, czy to ostatni sezon?

margolalola

Niby tak też to rozumowałam, ale po co ta cala "przeprowadzka" do Czerskiej? Bo jest zazdrosny o Agatę, obrażony. Coś mi tu nie pasuje. Ale też pocieszam się tą sceną.
Jak to ostatni sezon - nawet o tym nie myślę. Jestem przekonana, że będzie kolejna seria. Chociaż oglądalność z sezonu na sezon coraz gorsza, aby w tym była większa. Chociaż teraz są prapremiery, wiec sama nie wiem. Chcą tym podciągnąć oglądalność, ciekawe czy im się uda.

ocenił(a) serial na 10
Zuza_20

6 sezon na byc podobno jesienia

lukasz16

Fajnie, że Daria Widwaska wróciła, odcinki sąprzez to jeszcze bardziej dynamiczne, jak jest kilka spraw na raz, a rolę pani prokurator Marii trzeba będzie ograniczyć przez ciążę Kożuchowskiej.

twoje_seriale

Zgadzam się z twoją wypowiedzią w 100% :D Tak samo to odczułam. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones