PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620792}

Przebudzenie

Awake
7,4 3 001
ocen
7,4 10 1 3001
Przebudzenie
powrót do forum serialu Przebudzenie

Bardzo spodobało mi się, że zakończyli wszystko w finale i nie zostawili otwartego zakończenia sugerującego kolejny sezon, choć wiadomo, że go nie będzie. Ile to już produkcji kończy się po 1 czy 2 sezonie bez zakończenia, tylko w tym sezonie Alcatraz, Missing, Ringer, The River i Terra Nova.
Oczywiście trochę zbyt cukierkowy koniec ale wolę gdy serial kończy się właśnie tak niż gdy nie kończy się w ogóle.
Dlaczego więcej seriali nie decyduje się na zamknięcie całej fabuły nawet gdy tak jak np. w Missing czy The River wystarczyłoby wyciąć ostatnią scenę... Ostatnio oprócz Awake oglądałem tylko jeden anulowany serial, który udało się zakończyć (Chicago Code). Coraz bardziej mnie to irytuje.
Co do samego finału to pingwin mnie po prostu zmiótł z krzesła... :)

pereplut

Bardzo mnie dziwi że nikt nie wspomniał o 5 odcinku. Pojawia się w nim morderca który tak jak Bitten żyje w dwóch światach: w tym w którym Rex przeżył dzwoni do Michaela i leci do Portland gdzie...przebywała wtedy żona Bittena w drugiej rzeczywistości.

Biorąc powyższe pod uwagę kompletnie nie chce mi się wierzyć że twórcy zmienili zakończenie pod wpływem decyzji o anulowaniu serialu. Gdyby tak było to z pewnością wątek mordercy zostałby rozwinięty w ostatnim odcinku. A skoro nie został zupełnie tknięty to szykowano jego rozwinięcie na drugi sezon. Tak to widzę.

Co do samego zakończenia: rozmowa z psychiatrą wskazuje na to że Bitten wytworzył 3 świat w którym żyje zarówno żona jak i syn, jak ktoś już napisał. Po zamknięciu oczu miła muzyczka jednak się urywa, być może "przeskoczył" to jeszcze inne rzeczywistości w której oboje nie żyją...

Nie żałuję że obejrzałem ten serial ale czuję ogromny niedosyt, większy nawet niż po obejrzeniu ostatniego odcinka (również anulowanej) Utopii.

Nie wiem jak z serialami ale jeśli chodzi o filmy o podobnej tematyce (schizofrenia/alternatywna rzeczywistość etc.) to oczywiście sporo ich było, ze swej strony polecam The Jacket i Jacob's Ladder a z polskich: Przypadek. Ten ostatni ciężko bezpośrednio porównywać do reszty, niemniej nasunął mi się po obejrzeniu Awake.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones