SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

1985-1986 1 godz.
6,6 1 574
oceny
6,6 10 1 1574
428
chce zobaczyć
{"id":"98405","linkUrl":"/serial/Przy%C5%82bice+i+kaptury-1985-98405","alt":"Przyłbice i kaptury"}
Zaufani ludzie polskiego króla zwalczają siatkę krzyżackich szpiegów.
{"years":[1986]}
9
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Przy%C5%82bice+i+kaptury-1985-98405/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/98405","link":"/serial/Przy%C5%82bice+i+kaptury-1985-98405/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/98405","link":"/serial/Przy%C5%82bice+i+kaptury-1985-98405/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Serial szpiegowski, którego akcja umiejscowiona została w latach 1408-1410, gdy między Zakonem Najświętszej Marii Panny (wciąż jeszcze dysponującym liczną, świetnie wyszkoloną i dobrze uzbrojoną armią) a Rzecząpospolitą wzrasta napięcie i wojna jest już nieunikniona. Głównymi bohaterami są Hubert zwany "Czarnym" oraz jego przyjaciel,Serial szpiegowski, którego akcja umiejscowiona została w latach 1408-1410, gdy między Zakonem Najświętszej Marii Panny (wciąż jeszcze dysponującym liczną, świetnie wyszkoloną i dobrze uzbrojoną armią) a Rzecząpospolitą wzrasta napięcie i wojna jest już nieunikniona. Głównymi bohaterami są Hubert zwany "Czarnym" oraz jego przyjaciel, Jaksa, szpiedzy w służbie króla Władysława Jagiełły, prowadzący rozpoznanie na terenie państwa krzyżackiego a jednocześnie rozpracowujący krzyżacką siatkę szpiegowską działającą w Polsce. Podlegający podkanclerzemu koronnemu przywódca polskiego "kontrwywiadu", ksiądz Andrzej, podejrzewa wyciek bardzo ważnych informacji wagi państwowej. Źródłem przecieku okazuje się kanonik Dunin, którego Krzyżacy zmusili do współpracy, porywając jego siostrzenicę, Unę. Czarny i Jaksa dostają zadanie odszukania Uny, a przy tym wysłani zostają z misją rozpoznawczą. Czarnemu udaje się wciągnąć do współpracy mocarza znanego jako "Dzieweczka", z którym odtąd będą pracowali.

na podstawie
Kazimierz Korkozowicz "Przyłbice i kaptury" (powieść) / Wojciech Niżyński "Przyłbice i kaptury" (dialogi) / Więcej...
studio
Zespól Filmowy Oko
inne tytuły
Film kręcono w Malborku (Polska).
W finale odcinka 9 wykorzystane zostały fragmenty filmu "Krzyżacy" Aleksandra Forda.
Film na podstawie pierwszego i drugiego tomu cyklu "Czarny" Kazimierza Korkozowicza (Przyłbice i Kaptury, Nagie Ostrza).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Przyłbice i Kaptury

  pawel1973_filmweb ocenił(a) serial na 8

  Tam był jeszcze Władysław Komar jako "Dzieweczka"

 • Tempem może nie porywa, ale dobrze się ogląda

  Jurand_1410 ocenił(a) serial na 8

  Nie tak znakomity i popularny jak niektóre kultowe seriale z lat 70-80, ale ciekawy, z fajnym klimatem i obsadą

 • aktorzy dubbingowi

  cb656

  W odcinku trzecim, głos pod postać Furtiana w klasztorze, do którego przybył Jaksa z zającem, podkłada przecież Marian Kociniak! Dlaczego nie ma o tym wzmianki w opisie serialu?

 • CZARNY, JAKSA i DZIEWECZKA czyli polscy Trzej Muszkieterowie:

  AutorAutor ocenił(a) serial na 8

  ROCH SIEMIANOWSKI MAREK FRĄCKOWIAK WŁADYSŁAW KOMAR kapitalne trio. Doskonale się uzupełniali: Pierwszy: inteligentny przywódca, charyzmatyczny i światły Drugi: przebiegły i pomysłowy Trzeci: niezwykle silny i poczciwy, dobry Świetna ekipa!

 • Dobry serial

  Izukar ocenił(a) serial na 7

  Co prawda sporo w nim niedostatków, jak znikająca z pleców ugodzonego włócznia, przyklejone tonsury, przejazdy przez szkółki leśne, bójki tak nieporadne, że aż śmieszne, wnętrze szkuty niby karczma, nawet gra aktorów czasem drewniana, drażniące imitacje trąbki, to i tak dalej się dobrze ogląda. Zważywszy na ... więcej

  2