PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120373}

Przyjaciółki

Girlfriends
4,9 360
ocen
4,9 10 1 360
Przyjaciółki
powrót do forum serialu Przyjaciółki

o kilku murzynkach które gadaja tylko o sexie i swoim nieszcześciu jak mogli nakrecic az 8 sezonów 1/10

ocenił(a) serial na 1
lukbal

Beznadziejny i żałosny w ogóle nie śmieszny serial po prostu żal 1/10

ocenił(a) serial na 7
D3Mania

Tez tak myślałam po obejrzeniu jednego odcinka, ale staram sie nie oceniać póki nie zapoznam się z serialem, dlatego spróbowałam obejrzeć kolejny odcinek i wciagnal mnie, polubilam go, naweet bardzo a William jest boski, zabawny gość

lukbal

Ku..a!!! Mówi się czarny lub czarnoskóry! Słowo mu..n (nie przejdzie mi to przez gardło) jest określeniem obraźliwym i rasistowskim!!!

lucpsx

"Polskie słowo Murzyn pochodzi od słowa Maur, które z kolei wywodzi się od łac. Maurus (-a, um), przymiot. mauri (-orum) – czarny, będący rzymskim określeniem mieszkańców dzisiejszego Maghrebu (por. Maurowie). Polskie słowo "Murzyn" powstało prawdopodobnie w wyniku zapożyczenia i przekształcenia niemieckiego odpowiednika Maura – Mohr. Słowo to na określenie osoby czarnoskórej używane jest w Polsce od XIV wieku (...) Niektórzy zamieszkali w Polsce Afrykanie uważają słowo Murzyn za bardziej odpowiednie niż jego inne synonimy" - Wikipedia
Także murzyn znaczy dokładnie czarny. Nie widzę w tym nic obraźliwego.

uberalles

Od XIV wieku dużo się zmieniło i są też tacy którym to przeszkadza . I trzeba uszanować też ich zdanie i odczucia. Ja jak słyszę słowo na M w serialu, kabarecie czy filmie to zmieniam kanał w telewizorze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones