PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 177
ocen
8,3 10 1 335177
8,8 20
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Najlepszy

ocenił(a) serial na 10

Zdaje sobie sprawę, że serial zbyt ambitny nie jest, nie porusza trudnych tematów, scenariusz nie jest zbytnio przemyślany, myślę, że większość fanów Przyjaciół czytała o wpadkach i pomyłkach niejednokrotnie ;) Jednak z czystym sumieniem mogę przyznać, że oglądałam serial od początku do końca więcej niż 10 razy i nigdy mi się nie znudzi. Żaden serial nie sprawia, że śmieję się sama przed komputerem. Humor 'Friends' jest genialny i idealnie do mnie trafia. Za każdym razem, gdy oglądam go kolejny raz, dostrzegam kolejne szczegóły, zwracam uwagę na inne rzeczy. Oglądam z lektorem, napisami polskimi, czy angielskimi, niewykluczone, że kiedyś sama pokuszę się o własne tłumaczenie :). Choć jestem młodą osobą, to gust mam wyrobiony, żeby jakiś serial/film mi zaimponował- to naprawdę trudne zadanie. Żadna wpadka, żaden błąd w serialu mi nie przeszkodzi. A kiedy spotkam innego fana 'Przyjaciół' cieszę się jak małe dziecko. Gratuluję twórcom pomysłu- mimo ponad 20 lat od premiery, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wiem, że ten hype będzie trwał jeszcze wiele lat!

iwoonar

Najlepszy sitcom, ba! Najlepszy serial w historii telewizji :D
Mam co prawda 20 lat (tyle ile serial) i obejrzałem go chyba rok temu. Zakochałem się od pierwszego odcinka. Żadnego nie przegapiłem, wszystkie są świetne. Po ostatnim odcinku byłem przybity i nie miałem ochoty na nic innego - po raz pierwszy po jakimś serialu :D

ocenił(a) serial na 7
Heroes_Pe

Wałkują to właśnie na Comedy Central i dalej nie jest złe, ale już nie ogląda się tego tak fajnie jak te 20 lat temu...

ocenił(a) serial na 10
iwoonar

ciężko mi jest się zgodzić z tym, że nie porusza trudnych tematów szczególnie patrząc na to ile lat temu powstał. Zaczyna się rozwodem Rossa, ciążą jeagao bylej żony - to jak zachował sie w calej sytuacji prowadząc ją do ołtarza. Kolejnymi malzenstwami pod wplywem impulsu ktore konczyły sie rozwodami i jego załamaniem. Temat dość aktualny patrzac na ilość rozwodów. Dojrzewaniem Rachel. Miała wyjść za bogatego gościa do czego wszyscy ją namawiali. Wtedy mogło to być bardziej popularne więc temat trudny. Phoebe która szuka swojego ojca, później matki, zostaje surogatką, nie potrafi zbudować związku. Jedyny w jakim pozostaje dłużej (do czasu M) to ten na odległość z naukowcem, który okazał się niewypałem. Monika mająca problemy z facetami, pracą, związek z dużo starszym mężczyzną co nawet teraz jest wciąż dużą kontrowersją. To, że wyszła ze sporej nadwagi co aktualnie jest problemem wśród młidziezy nie tylko w stanach. Chandler którego rodzice się rozwinęli gdy był dzieckiem a ojciec został draqqueen w Vegas. Problemy z kobietami które prawdopodobnie były tym spowodowane. Zarówno wspierał swojego przyjaciela by mógł spełniać swoje marzenia o karierze aktora, nie wypominajac mu tego nigdy. Podejrzewali go zawsze O bycie gejem nawet po ślubie przez specyficzny ubiór na początku czy fryzurę, później brak zainteresowania sportem. Też aktualne. Na końcu Joey który na początku też miał problem z ojcem zdradzajacym matkę, typowy lovelas ale jak już się zakochał to był oddany tylko nigdy nie skończyło się to dobrze. Na koniec jako jedyny jest sam. Morał? możliwe. Za to był wspaniałym przyjacielem dla wszystkich.
Inna sprawa,że te ważne tematy zostały przedstawione w sposób komediowy, zostały wyśmiane i przerysowane bo to komedia i taki był zamysł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones