Przyjaciele na Netflix i poprawność

Dlaczego młodemu pokoleniu przeszkadza poprawność polityczna tego (nomen omen Świetnego) serialu? I to dopiero kiedy dostał się na platformę Netflix?
Bo brak czarnoskórych(a pojawiają się w późniejszych sezonach) , homosexuali (chociaż są) itp. To serial, który powstawał w czasach bez takich problemów.

Jest też sitkom "On, Ona i dzieciaki" o czarnoskórych i nie ma tam takich problemów, że brak białych itp.7
 • @Dremora
  To podobny lewacki mechanizm terroryzowania "białej heteroseksualnej większości" jak wczorajsza decyzja nowych właścicieli Formuły 1 czyli amerykańskiej firmy Liberty Media o usunięciu Grid girls co tłumaczone jest ich rzekomym "UŻYWANIEM". Czyli usunięcie dziewczyn trzymających numery przypisane kierowcom przed bolidem F1 na polach startowych. Stwierdzono że nie mieszczą się w ramach "nowoczesnych norm społecznych" i jest to seksistowskie i ma znamiona molestowania.
  Brytyjska firma PDC stwierdziła, że badania opinii publicznej wykazały negatywny wpływ na wizerunek sportu i stoi to w sprzeczności z chęcią jego "familizacji" bo amerykanie chcą wejść do "przeczkoli"
  Wystarczy jednak poczytać komentarze fanów na żeby usłyszeć ich oburzenie z powodu wchodzenia z poprawnością polityczną na ich "świętą ziemie".

 • Czasem tęsknię do takiego humoru jaki był w "Przyjaciołach". Żarty z tego, że żona Rossa jest lesbijką? Nabijanie się z obcokrajowców? Typowo babskie zachowania bohaterek? Teraz to przecież nie do pomyślenia...
  Btw przypomniał mi się taki serial "Czarno to widzę", widziałam parę odcinków. Uderzyło mnie tam rasistowskie podejście do białych... Bohaterami jest czarnoskóra rodzina. Na przyklad w jednym odcinku ojciec byo zalamany i wkurzony, bo córka zaczęła umawiać się z białym chłopakiem i właśnie kolor skóry mu przeszkadzał... Wyobrazacie sobie teraz taki wątek w serialu tylko dotyczący białego ojca, a czarnoskórego chlopaka?!

 • Ludzie o innym kolorze skóry czy orientacji to nie problem,zawsze tacy byli są i będą,problemem jest tutaj podejście widzów która dziś jest zbytnio wyczulona a zawsze są ludzie którzy będą szukać problemu we wszystkim,brak też chyba dystansu bo zwykły żart może okazać się dziś dramatyczny w skutkach.

  Ta cała poprawność polityczna jak dla mnie jest śmieszna jak i zamknięte umysły ludzi,wszyscy jesteśmy ludźmi i wszędzie różne sytuacje mogą się zdarzyć,a gdyby faktycznie chodziło o rasizm którego de facto w friends nie ma,to byłby zły w którąkolwiek by stronę on działał.


 • A czy wersja na Netfliksie ma innego lektora? Ten na Comedy Central ma słabo przetłumaczone teksty, czasami wręcz beznadziejnie.

 • Też o tym przeczytałem i mnie to zbulwersowało. Przyjaciele to najlepszy serial tego typu jaki kiedykolwiek powstał. Najlepsze gagi i żarty, które dzisiaj nie są już śmieszne tylko rasistowskie i seksistowskie? Bo ktoś się śmieje z grubasów? Bez jaj, jak nie chcą żeby sie z nich śmiać to niech schudną :) To jest rzeczywiście jakaś propaganda.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: