PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 704
oceny
8,3 10 1 335704
8,8 21
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Nie mogłem dodać tego w ciekawostkach, więc podaje tutaj.

1) Jak wiecie czołówka serialu zawiera oprócz głównego motywu scenki z poprzednich odcinków.
W odcinku 17 chłopaki malują sobie czoło i nos kremem aby się nie świeciła twarz.
Fragment ten jest w czołówce poprzedniego odcinka, czyli był jeszcze nie pokazany.

2) W sezonie 4 odcinek 15 Monika chciała się dowiedzieć do czego służy włącznik przy drzwiach.
Pod koniec odcinka jest pełno dziur (głównie wokół drzwi) bo szukała kabli, które prowadzą do włącznika.
Natomiast w późniejszych odcinkach np. 12 odc sezonu 5 widać, że ściany są całe.

ocenił(a) serial na 10
konrad_lach

To pierwsze dobre ciekawe :p .

raVadrian

moze dodam cos jeszcze za jakis czas, aktualnie ogladam 4 raz od poczatku wszystkie serie, to moze cos nowego zauwaze

P.S. uwazam ze zarowno serial jak i czołowka nie mają sobie równych,
uwielbiam takze czołowkę serialu Dwoch i pol

ocenił(a) serial na 10
konrad_lach

WIem, że wielu fanów Przyjaciół mogłoby mnie za te słowa zlinczować, ale ja nie oglądam czołówki, bo mimo, że to mój ulubiony serial, to nie znoszę piosenki w czołówce. Uważam, że ogólnie muzyka i jingle we Friendsach są znakomite, ale akurat "I'll be there for you" mi się w ogóle nie podoba. A kiedyś przed odpaleniem odcinka wlączałem sobię to: https://www.youtube.com/watch?v=t7udpZG1Nu4 :p

raVadrian

Jingle są świetne. Jako że jestem gitarzystą podobają mi sie te blusowo/rockowe z ostanich serii ale nie tylko. Fajnie że to zauważyłeś.

konrad_lach

Mam jeszcze poniższe nieścisłości.

W sezonie 8 odcinku 12 Phoebe daje Monice i Chandlerowi spóźniony prezent ślubny - automat z grą Ms. Pac-Man.
Monica bardzo się cieszy m.in. mówi, że "Całe dzieciństwo spędziłam przy automatach".
Natomiast gdy Chandler i Monica kłócili się jak urządzić pusty pokój (sezon 6 odc 3), Monica nie chciała pokoju z automatami.

Czyli najpierw była sceptyczna do gier a 2 sezony dalej mówi, że uwielbiała automaty a szczególnie automaty z batonikami :D

Sezon 6 odcinek 8 - bohaterowie, m.in. Chandler mówią, że szefowie ich nie lubią.
Jednak Chandler był ulubieńcem szefa we wcześniejszych odcinkach a w późniejszym (8 sezon odc 11) wydaje się, że szef go nadal lubi.
Chce np. umówić się na wspólną kolację z nim i Monicą oraz gdy wchodzi do pokoju Chandlera to jest uśmiechnięty do niego i Monici. W ostateczności razem z Chandlerem udają się do baru ze striptizem.

konrad_lach

Sprawdziłem poprzednie wpadki.

Mi tylko jedna rzuciła się w oczy. Przed wejściem do trzeciego mieszkania Rossa, tym naprzeciwko mieszkania siostry, drażniło mnie, że co jakiś czas pojawiała się naprzemiennie ściana i korytarz przed drzwiami wejsciowymi, po lewej stronie.
■ Gdy była tam ściana, to wszystko pasowało, ponieważ za nią było miejsce na kuchnię Rossa.
■ Gdy znikała to owe pomieszczenie miało by tylko 3 na 3 metry, co się... WYKLUCZA z tym co każdy fan widział w s09e06!

ocenił(a) serial na 10
konrad_lach

Mi się cały czas rzucał w oko ten mikrofon na patyku, który dość często było widać w górze kadru.

ocenił(a) serial na 9
konrad_lach

Wydaje mi się, że w czołówce akurat często pokazywano fragmenty niewyemitowanych jeszcze odcinków.

LeiaSkywalker

Byc moze, ale ja dojrzałem tylko przytoczony przeze mnie fragment.

ocenił(a) serial na 7
konrad_lach

sezon 6, odcinek 15, sceny cofnięte w czasie, ale wcześniej były momenty poznawania joeya, to monica nie była grupa i wszyscy byli zupełnie inni niż w tym odcinku. Joey grający w "day of our lives" był przecież ciągniętym motywem w serialu, a w tym odcinku jakby o tym kompletnie zapomnieli i pokazali wszystkie postacie w zupełnie innym świetle...

ocenił(a) serial na 7
woodB

+ Ross będący wtedy z Carol, to już kompletnie im się czasy akcji po*ebały....

ocenił(a) serial na 7
woodB

OK ZACZAIŁEM, ŻE TO JEST ICH OBRAZ CO BY BYŁO GDYBY NVM

ocenił(a) serial na 9
konrad_lach

Sezon 8 odcinek 5

Kawiarnia, rozmowa Phoebe z Moniką - 6:15
W pewnym momencie w kadrze przez kilka sekund widać Phoebe i profil innej kobiety, zamiast profilu Moniki. Ciekawe co takiego się stało podczas tego ujęcia, zawsze mnie zastanawia skąd ten błąd. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones