PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 654
oceny
8,3 10 1 335654
8,8 21
ocen krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

... zrobic chociazby substytut tej produkcji ?

ocenił(a) serial na 10
maciekb80

Przykład serialu "Niania" (z Agnieszką Dygant), który zrealizowano na podstawie sitcomu "The Nanny" pokazuje, że produkcje z lat 90tych są nie do podrobienia... Nawet gdyby zaciągnąć mało znane twarze, zachować wszystkie przezabawne dialogi, to jestem pewna, że wyszłoby coś sztucznego, nowobogackiego i pachnącego dyktą.
Wielkie nie-nie!

ocenił(a) serial na 10
agnieszka24071

no własnie też mam takie zdanie . Nie powiem bo np: "Miodowe lata" bawiły mnie łez pod koniec lat 90-tych jednak teraz gdy czasami zerknę , jako że leca powtórki to juz tak nie śmieszy a "Przyjaciół to mógłbym setki razy oglądac i nadal ubaw po pachy gwarantowany

ocenił(a) serial na 9
maciekb80

Polska? No wybacz, ale nie z tą mentalnością :) Sam widzisz jak nasze polskie seriale wyglądają. Póki co lepiej niech nie biorą się za polska wersję Przyjaciół, bo myślę że nic z tego dobrego nie wyjdzie. Może kiedyś, jak Polska stanie się bardziej radosnym krajem :P

ocenił(a) serial na 6
maciekb80

"Przyjaciele" to serial oparty na najprostszym możliwym pomyśle (zresztą już sam tytuł o tym świadczy). Kluczowe jest tutaj wykonanie. Ale też z tego powodu nie ma sensu go podrabiać. Bo w sumie nie ma czego. Przecież nie będziemy kopiować całej fabuły, gagów i dialogów. To w takim razie co pozostanie? Serial o szóstce ludzi mieszkających blisko siebie. Polacy by pewnie zrobili to tak, żeby maksymalnie poodcinać kupony od sukcesu amerykańskiej produkcji, tj. zrobić możliwie najwierniejszą jej kopię (vide: wspomniana wyżej "Niania", która u widzów "Pomocy domowej" wywołuje nieodparte deja vu), ale czy to sprawiłoby, że serial choćby zbliżyłby się jakością do oryginału?

maciekb80

Boże, oby nie próbowano. Polska wersja "Wszyscy kochają Raymonda (Romana)" była kupą zdjętą po paru odcinkach. Debilizmu "Kiepskich" nawet nie chce mi się wspominać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones