PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532929}
6,4 4 525
ocen
6,4 10 1 4525
Przystań
powrót do forum serialu Przystań

Ratownicze absurdy :)

ocenił(a) serial na 8

Osoby, które są ratownikami, bądź siedzą w temacie mogą śmiało liczyć ratownicze błędy ekipy z przystani. W pierwszym odcinku doliczyłem się 3.

1. Ratownik na wieżyczce w butach. Nawet tego nie skomentuję :).
2. Domki ratowników są zbyt wypasione jak na standardy.
3. Na samym początku 1. odcinka, podczas ratowania jakiegoś gościa, sztuczne oddychanie wygląda następująco:

kilka wdechów na samym początku (tutaj pochwalę, podczas wyciągania osoby nieprzytomnej z wody tak się robi :))
15 uścisków. !!!!! Teraz robi się 30 uścisków - 2 wdechy. I jak ten masaż serca tego ratownika wyglądał to też nie będę oceniał...

Ja doliczyłem się póki co tylko tylu.

el_Polaco

Dziś było głupie, jak 1 z nich stwierdził, że można się aids zarazić poprzez robienie metody usta usta.

ocenił(a) serial na 10
Robert831231

Jest taka możliwość bardzo mała ale jest.Jak ślina zmieszana z krwią -
uszkodzone dziąsło .

el_Polaco

Heh, tego ratownika w butach nie zauważyłam, ale ten masaż serca...Jak to wyglądało...ojeeeeej...szkoda gadać.

W drugim odcinku - owszem, można się zarazić dlatego od jakiegoś już czasu wprowadzono maseczki. Tylko sytuacja na tym stateczku była taka że tych maseczek nie mieli (powinni sprawdzić wcześniej - tak jak sprawdza się leki przed podaniem pacjentowi - kilka razy) mniejsza. Ta ratowniczka tak strasznie panikowała że nie ma tej maseczki a topielec sobie leży...Dopiero kursantka zaczęła go ratować tradycyjnie bez maseczki...nooo....ta panikująca (doświadczona ponoć) ratowniczka trochę mnie zaskoczyła...

el_Polaco

Nie jestem pewny, ale rzed reanimacją o której była już w temacie mowa poszkodowany leżał w kamizelce ratunkowej twarzą w wodzie. Tak się nie da. Niestety nie pamiętam, czy przy reanimacji nadal miał na sobie kapok...

el_Polaco

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że tuż przed reanimacją ten kajakarz leży w kamizelce ratunkowej w głową w wodzie. To raczej nie możliwe...

el_Polaco

ja się doliczyłam trzynastu i też byłam oburzona, ale z odcinka na odcinek coraz mniej jest ratowniczych akcji, a szkoda.

MsJustysia

a najgorsze jest to,ze przy realizacji filmu wspolpracowali merytorycznie ratownicy Mazurskiego Wopru w tym szef , wiec pewnie filmowcy mieli w dupie ich porady itp. bo nie sadze,zeby szef Mazurskiego Wopru byl niekompetentny jezeli chodzi o akcje ratownicze i procedury postepowania.

ocenił(a) serial na 8
el_Polaco

Im więcej takich ratowniczych wpadek, tym odcinek jest zabawniejszy - najwięcej było w drugim. Cóż, uważam, że właśnie dla nich warto serial oglądać xD

CatAnn

ciekawsza "Przystań" od beznadziejnego "Domu nad rozlewiskiem"

użytkownik usunięty
el_Polaco

O ile mi się wydaje, to logo mazurskiego WOPR nie jest tam przedstawione jak trza (tzn. kotwica zdaje się nie btyć złota).
Dalej, piękny kawałek, jak ratownicy przepływają RiBem na silniku pomiędzy surferami (wystarczy, że któryś wpadłby do wodu i jest miazga).
Sprawdzanie tętna przed resuscytacją jest już nieaktualne. Co jeszcze??? Aha, ludzie traktują tam WOPR jako jakąś odskocznię do kariery, a przecież wiadomo, że na tym się nie dorobią za Chiny ludowe.

el_Polaco

no tak masaż wygladał żałośnie, ale jak za pewne wiesz, albo powinieneś wiedzieć gdyby ktoś z nich zrobił perfekcyjny masaż to mógłby przecież zrobić krzywdę osobie niepotrzebującej go. praktycznie prawie każdy masaż serca kończy się złamaniem mostka lub żeber. chyba ekipa chciała tego uniknąć :P pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones