PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532929}
6,4 4 525
ocen
6,4 10 1 4525
Przystań
powrót do forum serialu Przystań

nie wiem czy opłaci się go zaczynać. To polski serial, więc nie ma co liczyć na ciekawą fabułę, akcje, dialogi, gre aktorską itd. ale z drugiej strony Mazury i pół nagie aktorki, więc :) ???

ocenił(a) serial na 10
Logan_Cole

Serial oceniam na 10/10. Znakomity pod każdym względem. Polecam każdemu!!

burlt

Nie polecam dla Ciebie. Jesteś przykładem typowego zacofanego polaczka. Z góry już wiesz, że serial jest słaby, bo polski. Ofszem. Często polskie seriale są słabe, ale są też wyjątki. Np. Ranczo, które w swojej kategorii filmowej jest arcydziełem. Po za tym Londyńczycy, także to solidny europejski serial. Czas Honoru ma świetną atmosferę i trzyma poziom. Przystań jest serialem typowo rozrywkowym. Na początku mogły trochę drażnić błędy w ich akcjach ratunkowych. Ale im dalej się patrzy tym widać poprawę. Po za tym serial ma też ciekawe czasami nawet na poziomie rancza dialogi. Ogólnie serial trzyma poziom i ma swój wakacyjny klimat.

_Kefas_

Nie no przyznaje i zwracam serialowi honor. Dawno nie oglądałem jakigoś nowego czy wogóle polskiego serialu, ale Przystań musze powiedzieć, że jest dobry. Co do zapowiedzi, proma, że dużo akcji itd. to nie prawda, bo jedyne co to jest czasem fajna muza, ale akcji jekiejś większej nie ma. Serial jest dobry, bo fajny klimat Mazur, dzieczyny... Ania jedynie przyciąga uwagę i nieźle gra jak na nowicjuszke. Oglądnąłem 9 odcinków i serial raczej ma dużo szanse na dłuższą drogę. Oglądalność ma dobrą, z odcinka na odcinek trzyma poziom. Tak wogóle fajnie jest czasem oglądanąć polski serial, jeśli jest dobry :) Może mam niechęć do polskich, bo siedzę w zagranicznych, masie zagranicznych i są całkiem inaczej kręcone z wielkim rozmachem dopracowane perfekcyjnie prawie pod każdym względem, a w polskich jest masa niedociągnięć i nie mają tego czegoś.

Tak szukam podobnego do tego, gdzie gra młode pokolenie jak tu. Czas honoru to nie dla mnie, bo nie przepadam za jakimkolwiek o tematyce związanej z wojennym, dom nad rozlewskiem to głównie dla kobiet po 30tce :) , chyba zacznę Teraz albo nigdy od 2 sezonu jak na 1 skończyłem :) .

_Kefas_

a ja z polskich oglądałem Oficerów i Odwróceni i jak na razie to najlepsze seriale polskie. Oglądałem też Londyńczyków i 39,5 znaczy jestem w trakcie oglądania mam zamiar pobrać właśnie przystań i dlatego tu zajrzałem bo kawałek przypadkowo obejrzałem w tv i nawet fajny jeszcze mam zamiar odświeżyć jakiś komediowy chyba najlepszy był dla mnie 13 posterunek bardzo fajnym zagranicznym był Dark Angel z Jessicą Albą no i Prison Break.Te wszystkie które wymieniłem gorąco polecam a co do Rancza to nie moja liga młodego chłopaka raczej nie pasjonuje ksiądz i burmistrz i ich przygody ale moja rodzinka przepada za tym serialem. a w Przystani zauważyłem bardzo ładne aktorki i z życia wzięte sytuacje i to mnie skusi chyba na ten serial.

ocenił(a) serial na 10
rafal6619

Odwróconych oceniam nisko, dużo niżej niż Ekstradycję, utrzymaną w podobnym tonie. Z seriali obyczajowych "Przystań" jest najlepsza, przy czym - nie oglądałam Ranczo, więc tu nie mogę dyskutować.

ocenił(a) serial na 10
burlt

Ja tez byłam pozytywnie zaskoczona. Pierwszy odcinek nagrałam, nie zamierzając "wchodzić" w to trwale, bo generalnie unikam seriali - wciągają, a ja nie mam dość czasu. Ale naprawde mnie pozytywnie zaskoczył. Jest zrównoważony, nie jedzie na taniej sensacji, opiera się na szczerych, ale nie przesadzonych uczuciach. Dzisiejszy odcinek i dialog pt. "zwolniłam prawnika" to najlepszy dialog miłosny, jaki słyszałam. Dwa zdania i ... nic nie trzeba dodawać. A do tego piękne zdjęcia, jezioro w tle i ... facet w rękawkach...:) Jakoś tak - serce rośnie. A najlepsze, że to serial, w mojej ocenie, dla każdego wieku. I młody i stary coś tam dla siebie znajdzie.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Zgadzam sie w zupełności z "wypowiedzią" powyżej:)To taki właśnie pozytywny, "lekki" w swej fabule i dialogach serialik - dla młodych i starszych. Myślę że każda z tych osób coś dla siebie znajdzie. Dialogi miłosne najbardziej mi sie podobają - sa takie oczywiste, bez zbednych słów - a wiadomo o co chodzi:) I te spojrzenia i uśmiechy ...cudowne:) Na plus napewno dialog Alicji i Grzegorza, o wspólnej przyszłości i oczywiście Anki i Mariusza. A krajobrazy już nie wspomnę - urzekające:)
No i facet w rekawkach....:) Już 10 odcinków - a mi się wydaje ze tylko conajwyżej 4 było do tej pory:)Szkoda że już niedługo koniec(:

ocenił(a) serial na 10
viki_l

Szkoda... Co prawda, jeżeli pozamykają wątki, a nie będą czekać na 6-7-8 serię to jakoś się pogodzę. Nie cierpię tych niedomówionych seriali mających ... nasty sezon. Co innego seriale o "zamkniętych" odcinkach, ale przykładowo "Skazanym na śmierć" wręcz wymiotuję (przepraszam za słowo).
Ale będzie mi brakowało tego nastroju "Przystani". Taki spokój... mimo, że na około wszystko wiruje.

ocenił(a) serial na 10
Milanowa

Wydaje mi się że najlepiej, a raczej chiałabym że było tak - żeby "historia" młodych ratowników miała jakiś happy end/szczęśliwy:)/ na koniec:) W kolejnym sezonie natomiast ogladalibyśmy już nowych młodych kursantów a "nasi" obecni bohaterowie stanowili by tło - tak jak teraz Grzegorz, Paweł i Wiola:) Bo nie wyobrażam sobie aby nagle zniknęli(:
Przystań ma nastrój, ma piękno - ma cudna muzykę:)
Ps. Skazany powinen skończyć się na drugim sezonie - trzeci jeszcze dało się oglądac - ale ostatni to juz wielka porażka! Niewiadomo o co chodzi - wolę oglądać juz Taniec:)

viki_l

Najlepszą postacią jest chyba Grzegorz :) . Postać Pawła mnie zdziwiła, bo widziałem aktora tylko w Egzamin z życia :) A tak to reszte aktorów widzę pierwszy raz. Chciałem się skusić na Naznaczony, ale strasznie odżuca mnie Adamek. Wiem aktor nieby rewelacyjny potrawi grać, płakać na zawołanie itd., ale po pierwszym odcinku zrezygnowałem. Dom nad rozlewiskiem nie ma co, bo Brodzik zagrała dobrze w MM i tyle z seriali w dobrym jej wykonaniu.
Oficer i reszta - takich seriali powinno być więcej, bo wszystkie 3 części bardzo dobre, ale 1 rewelacyjna. Odwróceni również dobry, a ci co mówią, że nie to mają swój gust. Jedyny serial o takiej prawdziwej gangsterce polskiej.
Komediowych nie ma co polecać, bo te polakom poprostu wychodzą :) Kiepscy - tyle lat i nadal produkcja trwa i będzie trwała jeszcze długo :) , Miodowe lata - Norek i Krawczyk wymiatają :) , 13 posterunek - pazura i nic więcej w komediowych nie trzeba :) , Teraz albo nigdy - był dobry, ale z braku czasu przestałem oglądać i jakoś nie umiem do niego wrócić...

ocenił(a) serial na 10
Logan_Cole

Zgadzam się - Grzegorz, to postać szefa bazy która moim zdaniem jest w tym filmie bardzo trafnie dobrana pod względem aktorskim i wizerunkowym. Aktor Marek Bukowski swietnie gra tutaj taki autorytet wsród młodych ratowników jak i swych ratowników. A jego relacje ojciec -syn sa takie fajne:) Paweł też jest niezły, uwielbiam jego donosny głos:)Fajny aktor zarówno w Egzaminie jak i nawet zdecydowanie lepszy - w tym serialu. Brawo dla tych co dobierali obsadę, bo mozna bardzo łatwo złym wyborem zepsuć dobrze zapowiadający sie serial i fabułe. Albo może to był łut szczęścia - bo akurat ci aktorzy w dyspycplinach sportowych i pływackich byli dobrzy - i tak miało być:)

ocenił(a) serial na 10
viki_l

Z innych seriali - jakoś nie ma na czym obecnie "oka zawiesić":)
Narazie wszystkie odcinki śledze Przystani:)
Od czasu do czasu, na stronce www.4lol.pl, ogladam zaległości.
1. Tancerze - jest to serial, dla tych co lubia taniec:)Ale właśnie ten serial moim zdaniem - słabym doborem aktorów stracił. Pozatym fabuła - jest taka oczywista i barak jakiegololwiek dynamizmu. Mimo wszystko lubie od czasu do czasu zernknąć na niego:)
2. Dom nad rozlewiskami - ogladłam tylko trzy odcinki. Zabieram się za kolejne:) Ale jakoś nie ciagnie mnie w te "klimaty" - tutaj równiez uważam że aktorzy grajacy główne role mogliby być inni.Na plus krajobrazy takie sielskie:)
3. Londyńczycy - fajny serial,ogladałam pierwsza część i podobała mi sie rola L.Żurka - Andrzeja. Ale tej nowej jeszcze nie zaczęłam ogladać:)
4. Czas Honoru - w planach zobaczenia:)

ocenił(a) serial na 10
viki_l

Myślę, że to nie łut szczęścia tylko umiejętnośc doboru (wszystkich niezbędnych cech) - bo wiesz, w wodzie w okularkach niekoniecznie musi pływać akurat aktor :)

ocenił(a) serial na 10
Logan_Cole

Co do Naznaczonego - nie trać czasu, szkoda by było. Oglądam, niestety, na zasadzie odruchum no bo zaczęlam, to już chcę wiedzieć, jak to się skończy, mam jednak nieodparte wrażenie, że to błąd i strata czasu właśnie. Jak do tej pory jest głównie nudno, kolejne wątki niczego nie wnoszą do sprawy poza wydłużaniem serialu ponad potrzeby i ciekawość widza. Adamczyk... albo to nie jest rola dla niego, albo po prostu temu serialowi już nic nie pomoże. W zasadzie jedyna postać godna uwagi to postać Radlera, którą gra Skolimowski (tak, ten właśnie)

Co do postaci Grzegorza - Bukowski na długo zniknął mi z oczu, bo nie oglądałam seriali z jego udziałem, natomiast pamiętam go z Nocnego Graffiti (z Kasią Kowalską i Kondratem), gdzie w mojej ocenie - zagrał najlepszą rolę męską, bo Kondrat w tym filmie, to - znakomite co prawda - ale jednak rzemiosło. W zasadzie nie napracował się, implantując Halskiego na inny grunt.
Natomiast rola "Lalki" (Bukowski) to majstersztyk. Znakomita dykcja, oszczędna, a przez to rewelacyjna gra aktorska, po prostu mistrzostwo. A przecież wtedy nie miał tego doświadczenia co teraz. Oby mu się w głowie nie przewróciło tylko :)

Jeśli chodzi o komediowe seriale - zgadzam się, że polskie są świetne, przy czym "13-go" nie lubię (i to z powodu Pazury właśnie), za to kocham "Rodzinę zastępczą". Ale to nie powinno rzutować na zgodność co do polskich serialach komediowych w sensie ogólym :)

ocenił(a) serial na 10
viki_l

"chiałabym że było tak - żeby "historia" młodych ratowników miała jakiś happy end/szczęśliwy:)/ na koniec:) W kolejnym sezonie natomiast ogladalibyśmy już nowych młodych kursantów a "nasi" obecni bohaterowie stanowili by tło - tak jak teraz Grzegorz, Paweł i Wiola:)" - byle tylko nie poszli w ślady szpitala w Leśnej Górze, gdzie niewiele się już dzieje, a jak się dzieje, to nie to, co chcielibyśmy oglądać.

Logan_Cole

Serial jest świetny i tyle Ci powiem.
Miałam mieszane uczucia na początku ale im bliżej końca pierwszego (i oby nie ostatniego) sezonu, tym bardziej mi sie podoba

Dlatego właśnie zmienię mu ocenę z 7/10 na 8/10.
Bo jest naprawde bardzo dobry i wciąga...:)

Mam nadzieję że Mariusz wybaczy Ance bo kibicuje ich uczuciu:)

ocenił(a) serial na 10
EM_DE_KE_AS

Oby tylko nie zamienił się w niekończącą się opowieść, w której po jakimś czasie ciężko się doszukać początkowych postaci... Serial jest rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones