No właśnie o to mi chodzi. Ona miała kiedyś męża o imieniu Michał, stąd się wziął przydomek Michałowa, teraz ma męża o imieniu Stach, więc powinno być Stachowa. Prawdziwe imię i nazwisko Michałowej nie jest znane.
Zgadzam się chociaż o poprzednim mężu Michałowej o imieniu Michał chyba nie było mowy w serialu,jeśli się mylę oświeć mnie proszę.
Masz rację, nie było powiedziane, że poprzedni mąż Michałowej miał na imię Michał. Wiadomo tylko, że miała męża ponieważ pamiętam, że w którymś z odcinków serialu gdy Michałowa się wkurzyła i wyszła ksiądz proboszcz powiedział do siebie: "Nie trzeba było zatrudniać wdowy". Ale przecież nie jest trudno się domyślić, że Michałowa to nie nazwisko, nie ma w ogóle takiego nazwiska. A na wsi czasami mówią w ten sposób o kobietach.