PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658827}

Rita

7,5 4 916
ocen
7,5 10 1 4916
Rita
powrót do forum serialu Rita

skończyłam...

ocenił(a) serial na 10

Skończyłam wczoraj ten serial i moje życie stanęło w martwym punkcie. Znacie jakieś podobne seriale; tak ciepłe i mądre jak ten?

blomkvist

To nie sa do końca podobne seriale, bo nieco bardziej nastawione na komedię, ale pod tym maja to coś, co widziałem w “Rita”. Mówię o “Specjalista od niczego” i “Grace i Frankie”. Jeśli duński serial ogladałaś na Netfliksie, to te oba tam też sa. Oba maja też ren problem, że każdy kolejny sezon jest lepszy od pierwszego i trzeba się wgryźć. Pewnie Ci nie podejdzie, ale może pomogę. “Rita” była jedyna w swoim rodzaju :)

ocenił(a) serial na 8
Dear_Prudence

A ja właśnie trafiłam teraz na "Ritę" po "Grace i Frankie". Oba mają w sobie to coś. W tym drugim jest na pierwszy rzut oka rzeczywiście bardziej komediowo, ale nie brakuje ciepła i życiowych mądrości ;). Ja za dużo się nie śmiałam, ale zaciekawiłam mocno. "Specjalistę od niczego" zaczęłam jakiś czas temu, ale jak na razie mnie nie wciągnął. Obejrzałam kilka odcinków. Hm... skoro mówisz, że później się rozkręca, to może jeszcze kontynuuję :D.

vilanne

To trochę trafiłem :) Tak, “Grace i Frankie” jest ciepły i madry. “Specjalista” ma taki sitcomowy przekaz w pierwszym sezonie, drugi zaś już zahacza o melodramat, a ogólnie jest dość oryginalnie zrobiony. Powodzenia w szukaniu nowego serialu!

ocenił(a) serial na 10
Dear_Prudence

No jak mi nie podejdzie? Jeśli ktoś oglądał te same seriale, co ja i mu się podoba, to polecany serial przez niego musi mi się spodobać! :D KOCHAM G&F; byłam przesmutna, kiedy skończyłam czwarty sezon. Ten serial pomógł mi bardzo w szczególnie trudnym okresie mojego życia. :)
Bardzo, bardzo dziękuję wam za odpowiedzi!

ocenił(a) serial na 8
blomkvist

Please Like Me

blomkvist

Jeszcze teraz zaciekawił mnie taki szwedzki serial Netfliksa - “Rodzina plus”
http://www.filmweb.pl/serial/Rodzina+plus-2017-787715
W zasadzie przypomina Ritę bardziej niż te pozostałe, o których mówiłem. Pozdrawiam ;)

Dear_Prudence

Ja bym polecił Skam i Derry Girls te 2 seriale bardziej teen drama, ale klimat podobny do Rity.

ocenił(a) serial na 8
kamilx98

Derry Girls jest świetny, chociaż moim zdaniem klimat zupełnie inny niż Rita ;)

ocenił(a) serial na 9
blomkvist

Ja to dopiero dziś obejrzałam ale wrażenie mam takie same. Co dalej? Masz już odpowiedź?

ocenił(a) serial na 10
Elalala

hm. obejrzałam właśnie z polecenia tu "Rodzinę plus". jest spoko, choć nie tak fajne jak Rita. z ciepłych, śmiesznych seriali to na pewno "the kominsky method" i wspomniana wcześniej "grace & frankie" właśnie. sporo ludzi polecało mi np. "przystanek alaskę" lub "after life", więc na pewno je sobie obejrzę. ze spoko skandynawskich seriali cudowny jest "mist nad sundem", "w pułapce", "rząd"... większość z nich jest na netflixie.

ocenił(a) serial na 9
blomkvist

Własne widziałam. Resztely jeszcze nie. Dziekuje. Sprawdzę.

blomkvist

Jeśli pozwolisz-zamiast innych tytułów-podzielę się dobrą nowiną-w czerwcu startuje w Danii piąty sezon, a jesienią wpada na Netflix ;)

ocenił(a) serial na 10
pogodno_2

słyszałam parę miesięcy temu o kolejnym sezonie, ale nie wiedziałam, kiedy w końcu się objawi jakaś konkretna informacja. dzięki! ale będę oglądać!

blomkvist

Ja także-uwielbiam ten serial ;)

blomkvist

oglądam skandynawskie seriale ,czasami islandzkie..ale o takim serialu nie słyszałem ...hmm. teraz jestem na etapie oglądania Borgen. Czy warto sięgnąć po ten serial?

ocenił(a) serial na 6
pietrus72

Jeśli porównywać z Borgen, to nie - kompletnie inna tematyka, poza tym "Rita" to typowy średniak, ma lepsze momenty, ale porywający zdecydowanie nie jest.

ocenił(a) serial na 10
Sol89

:O serio? przecież Rita to kosmos! ja np. nie rozumiem fenomenu takiego dextera - banalny i przewidywalny do cna.

ocenił(a) serial na 6
blomkvist

Czyli jednak rzecz gustu :) Plus myślę, że odbiór w dużej mierze zależy też od tego, czego widz po danej produkcji oczekuje, pamiętam jak pierwszy raz oglądałam "Pozostawionych" i oceniłam na 4, bo oczekiwałam porywającego fantasy, a to kompletnie nie to. Natomiast kiedy po wyjściu kolejnych sezonów odświeżałam sobie całość, wiedząc już, czego się spodziewać, zmieniłam po obejrzeniu ocenę na 8.

ocenił(a) serial na 10
Sol89

hm. a ja w ogóle nie cierpię ani fantasty, ani sci-fi, więc absolutnie masz rację: wszystko jest rzeczą gustu. :D

ocenił(a) serial na 9
pietrus72

A jak dla mnie Rita i Most nad Sundem to dwa najlepsze skandynawskie seriale. Początkowo Rita wydawała mi się takim ciepłym, humorystycznym filmem, ale potem zaczęła dotykać coraz głębszych zagadnień i wywoływać we mnie coraz więcej rozmaitych emocji. Czwarty, nieco "psychoanalityczny" sezon, gdzie główna bohaterka odbywa podróż do korzeni, a zarazem do wnętrza siebie, to dla mnie majstersztyk. Chwilami fabuła jest lekka i zabawna, ale też inteligentna, skłaniająca do refleksji, można znaleźć sporo metafor. W prawdzie jeśli chodzi o bohaterki, to nieco bliższa jest mi Saga z Mostu nad Sundem niż Rita, ale jak zobaczyłam na Netflixie że pojawił się właśnie nowy sezon, to aż podskoczyłam w fotelu :D także ja bardzo polecam Ci obejrzeć, zwłaszcza jeśli lubisz kino skandynawskie, a najlepiej zobacz sobie chociaż z trzy odcinki i sama ocenisz ;)

ocenił(a) serial na 10
pietrus72

fajny jest trapped z islandzkich.

ocenił(a) serial na 10
blomkvist

Nowy sezon jest

ocenił(a) serial na 10
Chabuca_17

wiem, jestem po dwóch odcinkach już! :D

blomkvist

Polecam Dr Martin. Polubisz głównego bohatera, niezależnie od tego jakim jest bucem.

ocenił(a) serial na 10
marivsz_bvk

doktor martin znajduje się na liście moich absolutnie ukochanych seriali. jego bucowatość jest wspaniała, wszak tych mieszkańców nie da się znieść. no wspaniałość! dziękuję za to polecenie. :* jeśli znasz coś podobnego, daj mi znać. ja ci polecam the kominsky method i grace&frankie. (ponoć w 2021 roku ma być 10. sezon doktora!)

blomkvist

Czekam na kontynuację Kominsky method. Człowiek się starzeje ;)

blomkvist

Jeśli chcemy zostać w klimacie zabawnym/lekkim/skandynawskim, to polecam Lilihamer. A potem Norsemen. I pytanie - po tych trzech ( Rita, i te dwa), co jeszcze w klimacie skandynawii na Netflix warto? Poza kryminałami?

ocenił(a) serial na 6
Flanel11

"Facet na święta"
https://www.filmweb.pl/serial/Facet+na+%C5%9Bwi%C4%99ta-2019-833345
jest przyjemny. Poza tym, co prawda nie skandynawski, a belgijski "Tabula rasa" moim zdaniem zdecydowanie wart obejrzenia.
https://www.filmweb.pl/serial/Tabula+rasa-2017-760263

Flanel11

Bardzo polecam ze skandynawskich te trzy seriale: Miłość i Anarchia (netflix), Ruchome Piaski (ntflx), Facet na święta (ntflx)

ocenił(a) serial na 8
Kaori_2

Czyli muszę jeszcze nadrobić Ruchome Piaski :-)

blomkvist

https://www.filmweb.pl/serial/Tacy+jeste%C5%9Bmy-2016-766007

ocenił(a) serial na 10
majaluki

dziękuję. :*

ocenił(a) serial na 10
blomkvist

Chicago Fire ❤ co prawda, ten serial o strzlażakach, ale tym to się nie przejmuj. Bawi, wzrusza i porusza serca każdemu, kto obejrzy ten serial. No i naucza; miłości, wsparcia, ciepła, wrażliwości, i przede wszystkim bycia dobrym człowiekiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones