SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Robin z Sherwood

Robin of Sherwood
1984 - 1986
1 godz.
7,8 18 452
oceny
7,8 10 1 18452
2 639
chce zobaczyć
8,7 3
oceny krytyków
Robin z towarzyszami walczy przeciwko tyranii szeryfa. Więcej Mniej
Robin z Sherwood zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Serial zdobył nagrodę BAFTA
Sprawdź wszystkie nagrody
Magia i łuk
Kultowy serial lat 80. trafia na DVD. Powroty do dzieciństwa mogą nieść wzruszenia, ale i rozczarowania, tym... ... czytaj więcej
false
Michał Burszta

Robin of Locksley (Michael Praed), który nie chce poddać się woli normandzkich tyranów, zostaje wybrany przez mistycznego władcę lasów, Herna (John Abineri), by pomóc uciskanemu ludowi. Robin z kilkoma towarzyszami podejmuje walkę ze złem i tyranią. To najbardziej magiczny i tajemniczy film o Robin Hoodzie, utrzymany w klimacieRobin of Locksley (Michael Praed), który nie chce poddać się woli normandzkich tyranów, zostaje wybrany przez mistycznego władcę lasów, Herna (John Abineri), by pomóc uciskanemu ludowi. Robin z kilkoma towarzyszami podejmuje walkę ze złem i tyranią. To najbardziej magiczny i tajemniczy film o Robin Hoodzie, utrzymany w klimacie średniowiecznego mistycyzmu i czarnej magii. Doskonała muzyka, za którą w 1985 roku zespół Clannad otrzymał nagrodę BAFTA.

studio
Goldcrest Films International / Harlech Television (HTV)
tytuł oryg.
Robin of Sherwood
inne tytuły
Robin Hood USA
Więcej...
O rolę Roberta of Huntington starali się Neil Morrissey oraz Paul McGann, jednak przegrali rywalizację z Jasonem Connery.
Zdjęcia do serialu kręcono w: Alnwick, Chippenham, Bamburgh, Bodiam, Bradford Upon Avon, Castle Combe, Chew Valley, Lacock, Bristol, Marazion, Wells, Wookey Hole (w Anglii); w Walii (Wielka Brytania).
Serial nie miał się skończyć odcinkiem "Time of the Wolf". Planowano jeszcze jedną serię, w której Marion miała w końcu poślubić Robina, ale z powodu niskich funduszy i konfliktów w ekipie, seria nigdy nie powstała.
Mitologiczna walka dobra ze złem nabiera w tym serialu specyficznego znaczenia i możemy ją dokładnie obserwować na ekranach. więcej
Temat Robin Hooda jest namiętnie eksploatowany przez X Muzę. Jednak jego 'kariera' rozpoczęła się w literaturze - w legendzie i w romancach średniowiecznych, które powstawały równolegle do czasów, w których Banita z Sherwood mógł działać. W kinie, począwszy od Errola Flynna, a na Kevinie Costnerze skończywszy, Robin Hood jest istnym "samograjem",... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych