PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=819951}

Rok za rokiem

Years and Years
7,9 10 509
ocen
7,9 10 1 10509
7,7 9
ocen krytyków
Rok za rokiem
powrót do forum serialu Rok za rokiem

Obraz naszego świata

ocenił(a) serial na 9

Tak, jest w nim nieco satyry i przesady. Ale czy jest nieprawdopodobny? Brexit już mamy, Trump rozpoczął kampanię wyborczą na drugą kadencję, polscy populiści szykują się do ostrej bitwy, wypowiadając te same słowa, które wykrzykuje Vivienne Rook: o wstawaniu z kolan, chwale i rządach ludu. Przerażające w tym serialu jest to, że pokazuje postawy, działania, sposób uprawiania polityki, który jeszcze parę lat temu uznalibyśmy za niemożliwy w XXI wieku. Dzisiaj każdego dnia widzimy, że to nie fantazja, to nasza rzeczywistość. Do naprawdę głębokiej refleksji przed wyborami, jakich dokonujemy i na co dzień i tych raz na 4 lata.

ocenił(a) serial na 9
forek23

Cała wypowiedź jest oburzająca i kłamliwa. Na dodatek homofobiczna, rasistowska i mizoginiczna.

Agatonik

Ja tam nic homofobicznego się nie dopatrzyłem. Ani tymbardziej rasistowskiego. Chyba widzicie to co chcecie widzieć. Kilka razy czytałem jego wypowiedź i nie wiem co jest nie tak i w którym miejscu dokładnie. To, że są półnagie parady na ulicach to prawda. Łatwo można znaleźć video z takich parad w internecie. W Bostonie natomiast, w USA, homoseksualiści wyrażali oburzenie, gdy pewien mężczyzna próbował zainicjować paradę hetero, która miała przejść ulicami miasta. Wydano na to zgodę po długiej batalii i wobec sprzeciwu homoseksualnej społeczności, która dopatrywała się w tym "faszyzmu". Głos w sprawie tej "hetero parady" zabierali nawet oburzeni tym pomysłem holywoodzcy celebryci. Najbardziej jednak pluła jadem społeczność homoseksualna, co jest dziwne i zakrawa na ironię, gdu weźmie się pod uwagę, że ci sami, którzy wołali o swoje prawa do zgromadzeń, chcieli zablokować zorganizowanie zgromadzenia komuś innemu. Jak dla mnie to jest totalna obłuda. Nie wiem dokładnie jak jest z tymi powiązaniami lewicy z komunizmem ale ogólnie się przyjęło, że lewica to ci, którzy wspierają lgbt. Był też Sojusz Lewicy Demokratycznej, który składał się z byłych działaczy komunistycznych, może dla tego do dziś lewica kojarzy się z komuną, bo za lewicą stoją, tak przynajmniej mi się wydaje, ludzie komunistycznego systemu.

ocenił(a) serial na 9
forek23

Trochę cytatów:
1. "Ludzie za lewicy kopulują na ulicy przy dzieciach" - widziałeś coś takiego?
2. "faceci paradują nago ze wzwodami na paradach równosci" - też widziałeś?
3. "lewicowi terroryści mordują nienarodzone dzieci" - bełkot propagandowy, kłamliwy, oszczerczy. Kobiety, które są w wyjątkowych sytuacjach i nie chcą mieć dziecka to terroryści, na dodatek lewicowi?
4. "Lewica atakuje mężczyzn hetero, szczególnie białych" - na czym ten atak polega? Na sprzeciwie wobec przemocy wobec kobiet i dzieci?
5. "kult kobiety" - to robią katolicy w postaci Marii, matki Jezusa

A teraz do Ciebie. A nie przeszkadza Ci, że w PIS-ie są prokuratorzy stanu wojennego, którzy zostali sędziami Trybunału Konstytucyjnego?

Agatonik

1. Trochę przesadził ale rozumiem co chciał powiedzieć. Propaganda seksu. Epatowanie seksem i wulgarnymi hasłami na banerach.
2. Tak, widziałem. W internecie. Przemarsze środowisk homoseksualnych, gdzie niektórzy byli bez majtek. Kobiety bez staników, mężczyźni z dyndającymi penisami. Nie wiem czy to były parady równości czy inne imprezy ale łatwo to znaleźć w internecie.
3. Chodziło tu o aborcję pewnie.
4. Wyżej to opisałem. Był atak na osoby, które chciały zorganizować "paradę hetero" w Bostonie. Aktorzy i celebryci zrzeszeni ze środowiskiem lgbt rzucali takim jadem, że aż się wierzyć nie chciało. Ale to był jedyny przypadek jaki znam.
5. Zgadzam się. Ale nie ma w tym nic złego.

Szczerze? Już mnie to nie obchodzi kto, gdzie, z kim... Przestałem chodzić na wybory, bo nie ma na kogo głosować.

ocenił(a) serial na 9
forek23

I chodzi mi o tę przesadę

forek23

Z ludźmi o skrajnie lewicowych poglądach nie ma dyskusji. Jest tylko ich zdanie a wszystko inne to <tu wstaw ich nowomowę>. Przykład masz dwa posty wyżej.
Za to co myślisz możesz się tylko wstydzić a kiedy jeszcze dostają choć trochę władzy zawsze najpierw zakneblują usta a potem wezmą ,,za twarz".

Tyle już lat to obserwuję i o ile schemat ich zachowania jest zawsze ten sam i nie jest zaskoczeniem, to podejście zwykłych ludzi, traktujących lewactwo jak normalnych ludzi i próbujący z nimi dyskutować już tak.

ocenił(a) serial na 9
patryks2

Wypisz wymaluj obraz pisowskich partyjniaków odmalowałeś

Agatonik

On odmalował obraz wszystkich partyjniaków. Zaczynają od idei, potem orientują się, że za dużo czasu im to zajmuje żeby „dla idei” działać, więc zaczynają robić to zawodowo, a ponieważ ciału bliższa jest koszula, to przede wszystkim dbają o swoje utrzymanie przez tych, którzy są bardziej skłonni podążać niż przewodzić. Różnica może być tylko taka, że ci partyjniacy, których utrzymuje mniejszość, są przez to sfrustrowani.

ocenił(a) serial na 7
forek23

Głupia jest ta wypowiedź, pomijając już inne jej aspekty. Sprowadza rzeczywistość do dychotomii, co już samo w sobie jest błędem poznawczym. Zupełnie jakby ktoś wierzył, że istnieje tylko czerń i biel. Lepiej nie pozwalać komuś takiemu prowadzić auta. Tego metaforycznego też ;)

Offi

Aż muszę z ciekawości sprawdzić w internecie co to jest ta dychotomia.

ocenił(a) serial na 7
forek23

"Dychotomia (gr. dichotomos – przecięty na dwie części) – dwudzielność; podział na dwie części, wzajemnie się wykluczające i uzupełniające do całości."

Agatonik

tfuj poziom wypowiedzi jest gorszy od szamba w Bombaju

ocenił(a) serial na 9
ataman2016

Trafnie się zarekomendowałeś

AgusKa1993666

Właśnie tacy jak ty doprowadzą kraj do upadku...

ocenił(a) serial na 8
AgusKa1993666

Vivien jest juz w Polsce, na razie na naszym forum :))))))))))))))))))))))))))))

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
AgusKa1993666

No tak, krytykujesz lewicę ale po latach wychodzi jaka jest ta nasza prawica. Ksiadz z ambony co klepie 5 minuti kazanie o wartosciach a potem bawi sie w pedofila. Kobieto otwórz oczy!

ocenił(a) serial na 8
Agatonik

Zgadza się. Choć wizja przyszłości jest nieco przerysowana, Trump nie został prezydentem na drugą kadencję, to jednak serial trafnie obrazuje zagrożenia związane z erą głupoty zwaną erą populizmu. Jest to populizm na miarę XXI wieku, jeszcze nie sięgający otwarcie po terror i ludobójstwo, ale otwierający wrota Piekieł. Tacy ludzie jak Putin, Łukaszenka, Kaczyński, Orban, przy sprzyjających dla siebie okolicznościach, mordowaliby na dużą skalę.
Do tego dochodzi coraz gorzej wykształcone społeczeństwo, coraz mniej oczytane, coraz mnie rozumiejące, coraz bardziej podatne na proste populistyczne hasełka. Społeczeństwo coraz bardziej zdemoralizowane, godzące się na ograniczanie wolności słowa, na ograniczanie praw i swobód obywatelskich, ograniczanie niezależności rozmaitych instytucji. Społeczeństwo chętnie wracające do postaw ksenofobicznych, rasistowskich, pełnych uprzedzeń, niechęci, nienawiści do obcych, innych, onych, społeczeństwo łatwo dające się napuszczać na ludzi, grupy społeczne, etniczne, religijne.
Wraz z upadkiem hitleryzmu wydawało się, że mamy to opanowane, ale pamięć ludzi i narodów bywa krótka...

ocenił(a) serial na 9
per333

Może polskie społeczeństwo też się obudzi i już nie wybierze ich ponownie. Chyba, że zadziałają metodą Łukaszenki, co jest prawdopodobne.

Agatonik

Obserwuje te Twoje komentarze wszystkie na jedno kopyto wychwalające tęczowe lewactwo i neomarksizm. Nie rozumiesz genderowy tworze że nie interesują nas normalnych, białych, heteroseksualnych ludzi Twoje dewiacje seksualne i umysłowe. A te Twoje skargi do lewackiego filmwebu o usunięcie innych komentarzy to tylko świadczą o Twojej hipokryzji i zamordyźmie jaki chciałoby wprowadzić (piszę chciałoby bo właściwie jako lewacki byt to chyba nie masz płci)

Qpsztal

Daremny trud nawiązania dialogu, przemówienia do rozsądku, logiki, odwołań do historii czy ostatniecznie do autorefleksji czy przyzwoitości. Oni nie słuchają, to Ty masz słuchać i się dostosować.

ocenił(a) serial na 9
Qpsztal

Nie zasługujesz nawet na minutę mojej uwagi

Agatonik

No to won z tego forum bo tu dyskutuje się o filmach a nie lesbijskich ideologiach zniewolenia świata. Marzeniem zdrowych ludzi byłoby jakbyś nie poświęcała im nawet pół minuty na chore Lempartowe wywody

ocenił(a) serial na 9
Qpsztal

Nie ty będziesz mi mówił, co mam pisać i gdzie. Twoje zdanie na mój temat jest mi całkiem obojętne. Po prostu nie czytaj biały, heteroseksualny homofobie.

Agatonik

lewactwo jak zwykle nie ma nic do powiedzenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones