PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680676}

Romans

The Affair
7,5 18 282
oceny
7,5 10 1 18282
7,9 7
ocen krytyków
Romans
powrót do forum serialu Romans

Sceny sa pokazywane z roznych punktow widzenia. Kazdy odbiera dana sytuacje w inny sposob i inaczej wszystko widzi, ok, nawet niezly pomysl pokazania jak sie roznimy i jak kazdy inaczej odbiera swiat. Ale nie rozumiem dlaczego te same sytuacje sa pokazywane w innych ubraniach. Ta sama rozmowa, to samo miejsce i czas tylko pokazane z perspektywy innych osob wiec dlaczego inne ubrania? Nie czepiam sie tylko chcialabym wiedziec dlaczego. Moze ma to jakis przekaz lub znaczenie? Czy o co chodzi?

laluna123

Gdyż sceny są pokazywane z perspektywy konkretnych postaci, a one mogły inaczej zapamiętać ubiór, rozmowy, otoczenie. Zauważ, że rozmowy też się różnią :)

dare3ka

Nie przemawia do mnie to, ze zapamietali inne ubiory. Bo fabula tez nie daje nam w zaden sposob do zrozumienia, ze postacie bazuja na wspomnieniach. A co do tego zebym zauwazyla, ze mowia tez co innego to serio? Jesli dla mnie by mowili to samo a tylko ubrania by zmieniali to chyba by znaczylo, ze zyje w jakims matrixie umyslowego zastoju ;)))

laluna123

Nie wiem czy sceny bazują na wspomnieniach, ale wydaje mi się, że różnica w ubiorze bazuje na tej samej logice co różnica w dialogach. Pamiętam, jak w pierwszym sezonie Alison w oczach Noah była wyuzdana, ubrana często z dużym dekoltem, w rozpuszczonych, zawadiackich włosach. Z jej perspektywy natomiast była pokazana w kucyku, skromniej ubrana i niepewna. Tak naprawdę nie wiemy jak było naprawdę, pewnie gdzieś pośrodku, natomiast sami siebie albo postrzegali, albo zapamiętali (chcieli zapamiętać) inaczej.

dare3ka

W pewien sposób ubiór odzwierciedla charakter, dlatego też zmiana dialogów szła w parze ze zmianą ubioru, otoczenia czy zmianą fryzury. Tak ja to widzę ;)

dare3ka

Sory ale przeczytaj moja wypowiedz jeszcze raz bo powtorzylas cos co ja juz napisalam plus wywnioskowalas (nie wiem jakim cudem) , ze nie wiem, ze przeprowadzaja odmienne dialogi. (Jesli dialogi by byly te same to jaki sens bylby krecic wersje wg. roznych osob? :)))) Wiec nie rozumiem twojej odpowiedzi. Napisalas jakbym totalnie nie kminila dlaczego powtarzaja sceny a chyba po mojej wypowiedzi widac, ze chodzi mi jedynie o unrania. Zreszta...

laluna123

Aha juz wiem dlaczego tak pomylalas. Bo napisalam "ten sam czas i ta sama rozmowa" Nie chodzilo mi o to, ze wypowiadaja dokladnie te same slowa w rozmowach :) Tylko o kontekst, temat rozmowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones