PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=878161}

Rozdzielenie

Severance
8,4 29 738
ocen
8,4 10 1 29738
8,2 18
ocen krytyków
Rozdzielenie
powrót do forum serialu Rozdzielenie

Praktycznie nigdy nie udzielam się na forum, ale niestety ten serial, a właściwie jego ocena mnie do tego "zmusiła".
Zamysł muszę przyznać, że był bardzo ciekawy, jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że można było ten serial spokojnie streścić do 3-4 odcinków.
Grę aktorską również muszę ocenić na duży plus, jednak dla samego kunsztu aktorskiego, poświęcenie temu dziełu dobrych 9 godzin, zdecydowania nadszarpnęło moją cierpliwość.
Cała opowieść bardzo się dłuży i mimo, że prawdopodobnie historia każdego z bohaterów budziła bardzo duże zaciekawienie to jednak musieliśmy obejść się smakiem. Czuje z tego powodu ogromny niedosyt pomieszany ze złością, z powodu widocznego tak wielkiego niewykorzystanego potencjału.
Za budowanie napięcia przez kilka ostatnich odcinków i zakończenie serialu w najbardziej kulminacyjnym momencie, można było się po prostu wściec. Ekstremalnie przeciągnięty serial, który daje zapowiedź na to, że będzie jeszcze ( w moim odczuciu) kilka kolejnych sezonów jest dla mnie zwykłym skokiem na kasę (czytałem, że drugi sezon nie będzie bezpośrednią kontynuacją pierwszego....). Nie jestem zwolennikiem niszczenia dzieł artystycznych tworząc z nich wieloletnie tasiemce, przez co niesmak po kolejnych sezonach pozostaje tak wielki, że chce się zapomnieć o tym, że w ogóle obejrzało się poprzednie części.
Reasumując - ocena na >8/10 i umiejscowienie tego serialu na samym szczycie rankingu jest w mojej opinii bardzo, ale to bardzo mocno przesadzone. Nie będę również ukrywał, że to właśnie przez to, że był tak bardzo dobrze oceniany przez społeczność i krytyków sprawiło, że obejrzałem go do końca, a nie zaprzestałem go oglądać po 3-4 odcinkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones