PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
8,0 46 642
oceny
8,0 10 1 46642
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

Na maturę ustną z polskiego mam temat o średniowieczu i wzoruję się miendzy innymi tym
serialem. Chciałbym tylko kogoś kto się zna na historji (bo ja jej osobiście nie cierpię) czy serial
dobrze oddaje realia średniowiecza i czy nie ma tu fikcji bo nie chcę żeby bylł przypał. obejżałem
narazie pierwszy odcinek i myślę że można się na tym oprzeć ale proszę o radę.

ocenił(a) serial na 10
PsychoGrzesiek

Jeśli masz temat o średniowieczu, to ten serial na nic ci się nie przyda.

tmsh

Nie karmmy trolla!

tmsh

To możesz polecić jakieś inne seriale/filmy, które bardziej prawdziwie oddają realia tamtych czasów?

PsychoGrzesiek

Z tych najlepiej oddających historię polecam serial Wikingowie, a z tych mniej realistycznych: Królestwo niebieskie, Blackadder(ale tylko jako pokazanie zwyczajów i realiów, a nie prawdę historyczną), Robin Hood (tak samo jak poprzednik), Braveheart.

ocenił(a) serial na 8
NikKlik

Serial Wikingowie i prawda historyczna ? I co jeszcze?!

StworzBoru

Miałem na myśli odwzorowanie realiów i pokazania życia w tamtych czasach, fabuła opiera się oczywiście na legendach skandynawskich.

PsychoGrzesiek

Matura i takie błędy?
Nie wiem czego was teraz uczą w tej szkole, ale proponuję sięgnąć po słownik ortograficzny przede wszystkim.

ocenił(a) serial na 8
PsychoGrzesiek

hahahaha mistrz. zajebiście się nadaje jeżeli nie będzie to matura dla wyjątkowych uczniów to poważnie możesz zaskoczyć kadrę nauczycielską.

PsychoGrzesiek

Jeśli nie robisz sobie żartów, to bardzo kiepsko widzę Twoją maturę. Nie dość, że pełno błędów i zero interpunkcji, to jeszcze mylisz epoki (i to bardzo bo akcja serialu dzieje się jeszcze przed naszą erą). Jaki w ogóle masz temat tej prezentacji? Ja wzięłam taką, w której mniej więcej dobrze się czuję.

PsychoGrzesiek

Z góry powinieneś dostać 1. Serial dzieje się w STAROŻYTNOŚCI a nie średniowieczu. Jeśli nie potrafisz odróżnić tego od siebie (a to największa PODSTAWA) to nawet się za to nie zabieraj.

ocenił(a) serial na 10
PsychoGrzesiek

Ciekawi mnie jedna rzecz jak mu pójdzie.

Janznajomski

9/20, 6 zalicza :D

ocenił(a) serial na 8
PsychoGrzesiek

Serial "Rzym" to Starożytność !!! Średniowiecze - to takie seriale jak - Filary Ziemi, Królowie Przeklęci, Karol Wielki , i sporo filmów nawiązujących do faktów lub postaci historycznych.

ocenił(a) serial na 9
PsychoGrzesiek

Jak ci poszła matura?

ocenił(a) serial na 9
kretu84

Sądzę, że słabo, jeśli Maczeta to Twój ulubiony film, a obniżyłeś notę Forrest Gump dając 1...

ocenił(a) serial na 10
kretu84

Przeca to troll...

PsychoGrzesiek

tylko że tutaj masz epokę antyku a nie średniowiecza . Cos chyba na bakier jestes z nurtami w literaturze .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones