PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
22 696
chce zobaczyć
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

Wie ktoś może czy będzie kontynuacja tego świetnego serialu?Wiem że bardzo dużo poszło na niego kasy ale jeżeli zrobiło się coś tak wyjątkowego to powinno się to kontynuować i powinna zostać zrobiona jeszcze przynajmniej jedna seria.Niektórzy napiszą że nie ma sensu bo w 3 sezonie niestety nie byłoby już Lucjusza Vorenusa ani Marka Antoniusza lecz pozostał (moim zdaniem najlepsza postać w całym serialu zaraz po Lucjuszu Vorenusie Tytus Pullo) który napędza serial.Piszcie swoje opinie co do kontynuacjii i jakieś informacje co do prawdziwych zamiarów scenarzystów.

POZDRAWIAM FANÓW SERIALU ROME.

ocenił(a) serial na 8
warner1992

http://www.movieweb.com/news/02/26902.php

Jak widać pewne widoki na kontynuacje są, ale do obietnic HBO należy podchodzić z dystansem ("Deadwood"). Widać, że plują sobie w brodę, bo II sezon miał coraz lepszą oglądalność, a DVD jest hitem. Ponieważ jednak upchnęli całą historię w dwóch seriach, trudno im będzie sklecić coś sensownego ( no bo co ekscytującego może być w Oktawianie siedzącym na tronie i wydającym edykty?)

Ps. Vorenus byłby w kontynuacji tak czy inaczej, bo nie umarł.

Arya_2

No i po raz drugi zobaczyłem cały serial :) ARCYDZIEłO!!! Tak tylko go moge określić.
A co do tematu...

A gdyby tak jako trzecią serię pokazać wojnę Cezara z Galami? Powróciliby Cezar, Marek Antoniusz, Pompejusz, Brutus i mnóstwo innych, których normalnie w bezpośredniej kontynuacji już by zabrakło... No bo np. można by pokazywać wojnę i jednocześnie, w tym samym czasie, życie w Rzymie - sporo różnych wątków i intryg można wymyślić ;)
Co o tym sądzicie? :)

ocenił(a) serial na 8
skorpion_8

Prequel to generalnie bardzo dobry pomysł i z tego co zauważyłam, popularny wśród fanów serialu, tylko jest jeden problem. Wątkiem spinającym całą historię, była przyjaźń Pullo i Vorenusa. Ale oni się poznali w pierwszym odcinku pierwszej serii. Jakby to wyglądało "przed"?
Jeden sobie, drugi sobie? Jakoś tak dziwnie.

Arya_2

Fakt, bez tych dwóch razem serial by wiele stracił. Tak czy owak, miejmy nadzieje, ze trzeci sezon powstanie. A jesli w końcu się zdecydują to na pewno będzie równie dobry co dwa poprzednie, w końcu to HBO! :)
Pozdrawiam

skorpion_8

Drodzy fani serialu Rome jeżeli macie jakieś informacje na temat ewentualnej kontynuacji serialu to piszcie i podzielajcie się swoimi wiadomościami.






Pozdro wszystkim!!!!


ROME NAJLEPSZY SERIAL WSZECHCZASÓW!!!!!

ocenił(a) serial na 10
warner1992

Pewnie, że każdy fan chciałby kontynuacji... ale spójrzcie. Czy to nie piękne, że zrobili 2 porządne serie i skończyli? Popatrzcie na inne serialowe hity z których robi się tasiemce... nie chciałbym takiego zakończenia dla Rzymu.

Swoją drogą serial powalił mnie na kolana, a scena z Pullo na arenie po prostu wgniotła w fotel...

ocenił(a) serial na 9
johnyhh

A ja uważam, że drugi sezon był niepotrzebny - od 13 odcinka akcja potoczyła się w dziwnym, wręcz absurdalnym kierunku.

warner1992

Moim zdaniem HBO zostawiło sobie furtkę do 3 sezonu i są realne szanse, że takowy powstanie. Przecież nie była pokazana scena śmierci Vorenusa a o takowej dowiadujemy się tylko z relacji Pulla. Mam tylko nadzieję, że jeżeli takowy powstanie to poziom zostanie utrzymany, przynajmniej na poziomie sezonu 2 bo nie ulega też wątpliwości, że był on nieco słabszy. No, lepsze to niż nic. Głowa do góry.
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
redoutable

Może i jakaś furtka to jest Zgadzam się natomiast z poprzednikami że brakowałoby historycznych tematów na kontynuacje, no poza może ewentualnym skupieniu się na osobie Liwii...ale to przecież dużo dużo później zaczęły się dziać dość dziwne "zbiegi okoliczności", w każdym razie Pullo i Vorenus już dawno by nie żyli...Bardziej ciekawy moim zdaniem jest pomysł prequel'a, o losach Titusa i Luciusa na tle wojny galicyjskiej...oj tam mogłoby sie dziać...wszyscy główni bohaterzy żyją, a chętnie bym zobaczył jeszcze Cezara, albo Cicera w pełni sił...że o siekących Gallów "chłopakach" nie wspomnę...

użytkownik usunięty
kazio_rozlamowiec

Jeśli producentem serialu jest taka stacja jak HBO, w dodatku główną rolę w produkcji odgrywała Europa ( UK, Włochy ), a nie Amerykanie(!), to serial musiał być dobry... dobry?! Był świetny! W dodatku okazało się, iż był najdroższym serialem w historii! Na szczęście tutaj pieniądze nie zostały zmarnowane.=)
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Arya_2

Wg Wikipedii w wersji angielskiej Ray Stevenson nie mówił o serii 3, ale o produkcji kinowej "Rzymu". Też dobry pomysł, mam nadzieję, że coś się ruszy w tym temacie.

kasiarzynna

Co do kontynuacji serialu i tego, że nie ma jak w oparciu o fakty historyczne zbudować fabuły, to bym się nie zgodził. Wystarczy sobie przypomnieć serial "Ja Klaudiusz", którego akcja zaczynała się "tuż po" (tzn parę lat) po zdarzeniach, na których zakończyła się druga seria Rzymu. Tak więc dobry scenarzysta ma oparcie w faktach historycznych i naprawdę jest w stanie stworzyć kolejne sezony na wysokim poziomie tego świetnego serialu.
Inną kwestią jest to, kto byłby bohaterem kolejnych sezonów. Czy Pullo i Vorenus jak w pierwszych dwóch sezonach?
Gdybym był scenarzystą następnych sezonów, to głównymi ich bohaterami dla mnie byłyby dzieci Pullo i Vorenusa, chłopcy którymi Pullo opiekuje się na końcu drugiego sezonu. Pullo bym zostawił w roli "wujka". TO pozwoliłoby skonstruować świetne wątki i przenieść akcje do nowych czasów, gdy znowu sporo się zacznie dziać "realiach starożytnego Rzymu" (czyli wydarzenia przedstawione w "Ja Klaudiusz").

Ps. Dla tych którym podobał się klimat starożytnego serialu polecam książki Stevena Saylora, który stworzył serię książek w których głównym bohaterem jest Gordianus, postać detektywa ze starożytnego Rzymu. Pierwsza książki z tej serii opisują wydarzenia poprzedzające, to czym się rozpoczął pierwszy sezon.

ocenił(a) serial na 9
Arya_2

po pierwsze serial ma wiele przeinaczeń i przemilczeń więc nie należy go brań zbyt historycznie-poważnie. Po drugie po skończeniu sezonu 1 poczytałem trochę o historii ówczesnej i jeśli chodzi to co mogłoby się jeszcze wydarzyć po zakończeniu serii 2 [niestety przeczytałem coś tam bo jakaś glamza nie dopisała SPOILER] to jest tego a następne kilka serii, chociaż podejrzewam że każdy znudziłby się tymi spiskami i truciem kogo popadnie :D

ocenił(a) serial na 10
Arya_2

no i gdzie tu niby pisze cos o 3 czesci?

ocenił(a) serial na 8
Arya_2

Przepraszam że odgrzewam stare kotlety, ale jestem świeżo po oglądnięciu "Rzymu". Moim zdaniem na 3 sezon jest mnóstwo materiału chociażby historia dzieci Kleopatry i Marka Antoniusza, późniejsze walki Oktawiana, mnóstwo rzymskich intryg, morderstw itp. Jednak kontynuacja pozostaje w sferze marzeń, jeśli do tego czasu 3 sezon się nie pojawił, pojawić się chyba nie zamierza. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
kaczygrod

oczywiscie .jest mnostwo materialu , na przeszkodzie stana jak zawsze pieniadze i chyba to ze hamerykanie wola ogladac np. transformers niz cudny serial historyczny . przypomnij sobie jak zakonczyl sie tez swietny serial THE BORGIAS ?zawsze jednak bede mial nadz ze RZYM powroci z 3 i 4 sezonem .

warner1992

Mimo ze fabula nie byla by doskonala to sam ten klimat obyczaje !!!!!! jeju szkoda ze sa tylko 2 sezony moze gdyby ludzie wyslali im na emaila jakas wiadomosc proszac o 3 serie to by ja zrobili ?>

ocenił(a) serial na 10
warner1992

Ludzie co wy mi tu świrujecie co gdzie kiedy, gdzie wyczytaliście że będzie albo może będzie kolejny sezon ???
Jak dla mnie serial zakończyli tak że niema szans na dokręcenie czegokolwiek ;]

ocenił(a) serial na 8
warner1992

Świetny serial! jeden z moich ulubionych ale kontynuacji nie będzie. HBO musi trzymać fason zrobią tak samo jak z wieloma innym serialami - skończą go i zostanie po nim tylko mgiełka, że był naprawdę porządną produkcja warta obejrzenia.

Ewentualnie mogliby zacząć akcje w jakimś innym miejscu w historii z nowymi bohaterami i przygodami pod warunkiem, że byłyby dużo lepsze od tych, a tego nikt nie zaryzykuje.

ocenił(a) serial na 9
qumpel

Ależ po co się cofać?? Właśnie po objęciu tronu przez Augusta zaczyna się dziać naprawdę dużo (akcje z Druzusem, Tyberiuszem, Liwią i później Germanikiem to scenariusz na niezły kryminał). Nie wierzysz? Przeczytaj "Ja, Klaudiusz" R. Gravesa (albo obejrzyj równie udany serial;)

ocenił(a) serial na 8
warner1992

Ja skrycie chciałbym, by powstał kolejny sezon. Jednak rozsądnie patrząc serial już się skończył i nie ma zbytnio sensu go kontynuować. To po prostu było by rozsądne nie sądzicie? Po co robić z tego tasiemca. Pamiętacie jak ciągnął się prison break? Na początku super aż do naciąganego zakończenia serialu na siłę.

A jak już by miało to dotyczyć "rzymu". Pewnie akcja musiała by się przełożyć w czasie, tak jak pisze "qmpel". Każdy uwielbia tytusa. Jednak czy może on przeżyć kolejnego cezara? :) Wstawili by tam nową obsadę, i kontynuowali historię jednak pewnie niektórym by się nie spodobała taka nagła (choć konieczna) zmiana wszystkich postaci na nowe. No i oczywiście ci najbardziej "głąbowaci" powiedzieli by, że to już nie jest "rzym"

skt84

A po co. Kolega @skt84 napisał na Twoim postem, że dalsze losy Rzymu były również ciekawe, może nawet ciekawsze.

warner1992

Witam wszystkich . Również jestem wielkim fanem serialu "Rzym" i ubolewam nad tym że tak szybko go obejrzałem. Co za tym idzie oczywiście czekam na dalszy rozwój wydarzeń związanych z tą świetną produkcją. Póki co chciałbym wam zaproponować podobny ale nieco inny serial godny uwagi. Akcja również rozgrywa się w starożytnym Rzymie z tym że bardziej skupia się na losach gladiatorów, ale nie brakuje wątków znanych z "Rzymu". Serial ten nazywa się "Spartakus" i niestety także wydany jest w 2 sezonach( 3 jest w drodze) : "Spartakus Krew i Piach" oraz "Spartakus Bogowie Areny". Szczerze mówiąc pierwszym serialem który obejrzałem był właśnie "Spartakus" i byłem nim zachwycony, nie sądziłem że znajdę inny który byłby tak dobrze zrobiony. Jednak szybko dowiedziałem się o "Rzymie" który niczym nie odbiegał. Podsumowując, wszystkich fanów serialu "Rzym" głodnych wrażeń serdecznie zapraszam do obejrzenia poleconego przeze mnie serialu- myślę że nie pożałujecie.
Pozdrawiam Mafius110

ocenił(a) serial na 10
warner1992

powiem jedno TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! koniecznie , przeciez tak naprawde nie wiadomo co z worenusem , a jest tyle watkow historycznych w tamtych czasach w ktorych nasi ulubiency mogli by sie wykazac

ocenił(a) serial na 8
parsxzywykutafon

Obawiam się, że Vorenus kopnął w kalendarz i próby wmawiania sobie, że żyje są zaklinaniem rzeczywistości. Nie wiem jak jaśniej można to było pokazać. Poza tym w drugim sezonie upchnęli na siłę materiał na co najmniej 2 całe sezony, na szybko pozamykali wątki. Ciężko by było sklecić teraz fajną fabułę. HBO dało ciała, że ograniczyli się do dwóch sezonów. Teraz pewnie plują sobie w brodę, ale już za późno. Poza tym gdyby rzeczywiscie chcieli to kontynuować już by się do tego zabrali.

ocenił(a) serial na 9
Dwight_

Uważam podobnie, że wątek Vorenusa zamknęli ostatecznie. Nie mogę odżałować tego serialu, taki potencjał. Obejrzałam całość 2 razy i zapewne jeszcze do niego wrócę. Spieprzyli na całego.

ocenił(a) serial na 10
Cleaa

ja uwazam te dwa nakręcone sezony za optymalne konczące przygody głownych bohaterów juliusz Cezar zginął w pierwszym sezonie w drugim Marek Antoniusz i kleopatra przegrali w wojnie z Oktawiancem Cezarem i polegli , Oktawian cezar został jednym Imperatorem Cesarstwa Rzymskiego tak jak było w rzeczywistości i dobrze ze na tym koniec
co miałoby być w kolejnych sezonach? Lucjusz Woreniusz chciałby pomscić swego wodza zgromadziłby armie i obalił Oktawiana a tytus pullo by mu w tym pomógł
Worenusz by został dyktatorem Rzymu a Pullo konsulem ./

ocenił(a) serial na 9
konrii_2

Nie, mi nie chodzi o "dalsze przygody Vorenusa i Pullo", ale o to, jak wiele, w jak niewielu odcinkach, przedstawili. Te wydarzenia trwały lata, było w historii dużo do pokazania. Nie chcieli ciągnąć serialu i jak najszybciej pozamykali wszystkie wątki, pokazując jak najmniej.

Cleaa

też nie mogę się pogodzić, że zrobiono tylko 2 sezony.
Serial miał niesamowity potencjał, szczególnie historyczny tj. dzieje Juliusza Cezara, Marka Antoniusza, Oktawiana Augusta, Kleopatry aż po Jezusa Chrystusa.

ocenił(a) serial na 8
warner1992

Fakt, większość wątków zostało domkniętych ale "Rzym" to nie "Prison break"; historia dalsza jest nie mniej ciekawa np weźmy "Ja, Klaudiusz" Graves'a. Co prawda ekranizacja już istnieje, jednak lifting, ewentualnie scenariusz bazujący na książce po kilku latach nie zaszkodzi, więcej - jest konieczny. Cała paleta nowych, barwnych postaci osadzona w świecie tak dobrze przez HBO odmalowanym. Hit gwarantowany :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones