PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
8,0 46 637
ocen
8,0 10 1 46637
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

Wiem że serial trochę lat już ma, jednak ja się wziąłem od niego od niedawna i niedawno skończyłem go oglądać. I jedno mnie zastanawia.. Co z Worenusem? Niby pokazali go jak się żegna z dziećmi, niby umierał, na dodatek powiedział Oktawiano że nie przeżył...ale nie pokazali samej śmierci jednego z dwóch głównych bohaterów.. ja po cichu liczyłem na to że Worenus przeżyje a jego dzieci mu wybaczą..
Szkoda też nie pokazali dalszych losów Pullo...

Ale no cóż. Serial nawet bardzo fajny. Po kilku pierwszych odcinkach "Rzymu" myślałem że to zwykły gniot, ale im więcej odcinków oglądałem tymbardziej dochodziłem do wniosku że jest to naprawdę dobry serial.

Takie pytanie, znacie jeszcze jakieś fabularne seriale historyczne?Zadaje to pytanie jako fan Spartakusa. A i, jestem w trakcie oglądania serialu "Wikingowie" więc nie polecajcie mi go :) Więc mam nadzieje że ktoś mi poleci fabularny serial historyczny coś w rodzaju Spartakusa/Rzymu/Wikingów.

ocenił(a) serial na 9
Sterstox

Twórcy zdecydowali się dać jakiś margines do własnej interpretacji, ale imo Worenus zginał. Mamy go na łożu śmierci i dostajemy niejako symboliczną scenę pogodzenia się z córką. Pojednanie z dziećmi było dla niego najważniejsze, po nim może już umrzeć w spokoju, przynajmniej ja tak to rozumiem. No i Pullo z synem na końcu to kolejna ważna scena, mimo śmierci przyjaciela świat się nie kończy i wciąż ma dla kogo żyć. Poza tym nie dostajemy później żadnego, najmniejszego nawet przesłania że udało mu się wylizać. Dlatego mimo iż nie widzimy tego wprost, wniosek jest jeden - Worenus zmarł.

Co do seriali historycznych to niestety nie ma ich wiele - a szkoda biorąc pod uwagę ile ciekawych okresów można by przenieść na formułę serialu. Poza tymi które już oglądasz mogę polecić Rodzinę Borgiów i Dynastie Tudorów. Z trochę nowszej historii Kompania Braci albo Pacyfik, jeśli kogoś interesują drugowojenne klimaty.

ocenił(a) serial na 8
Sterstox

Zdecydowanie Rodzina Borgiów, mnie o wiele bardziej wciągnął niż Rzym, może dlatego, że aktorzy byli lepsi moim zdaniem. Jeszcze serial Carnivale fajnie oddaje klimat lat 30. w USA ale samej historii to tam jest bardzo mało :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones