PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
22 696
chce zobaczyć
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

Po genialnym Spartacusie chciałbym się wziąć za ten serial, ale nie wiem czy skończył się jakoś
normalnie, czy urwano w połowie?

sz_szostak

Jeżeli spartakus dla ciebie jest genialny to daruj sobie ten serial. Nie ta liga. To tak jakbys zastanawial sie czy warto jesc kaszankę ,rozpływając sie nad gównem na patyku.

Ottiss14

Wiesz co każdy ma swój gust i ciebie to nie powinno obchodzić. To że ty stwierdziłeś prawdopodobnie po kilku odcinkach, że Spartacus jest "gównem" to już twoja sprawa. Ja to stwierdzam po obejrzeniu całości. I pewnie nie zauważyłeś, ale wszystkie 4 sezony spartacusa są na filmwebie w pierwszej 50, więc chyba tysiące widzów nie mogą się mylić, prawda? Jak dla mnie to najlepszy serial jaki obejrzałem w tym roku i nie prosiłem cię o pozwolenie w oglądaniu Rzymu tylko pytałem się, czy skończył się w miarę sensownie. Seriale oglądam już od dawna, szczerze mówiąc wolę je niż filmy, więc myślę, że gust mi się przez to jakoś ukształtował. Widzę, że będę musiał poczekać na odpowiedź kogoś bardziej kompetentnego, bo widać w pytaniu o najprostszą odpowiedź ludzie potrafią cię zmieszać z błotem. Mam nadzieję, że liczba 14 nicku to nie twój wiek, bo jeśli tak to on świadczy o poziomie twojej wypowiedzi i sprawia, że dla mnie sprawa już jest jasna.

sz_szostak

"Ja swoją ocenę stwierdzam..."*

sz_szostak

Miliony much je gówno. Miliony nie mogą sie mylić. Sam siebie podłożyłeś ,ale masz racje są gusta i guściki. Spartakus to typowa żydoamerykanska papka propagandowa (antyrzymska, a wiec wymierzona w Białą cywilizacje jako taka) i znizajaca poziom wymagań i zainteresowań widzów jeszcze ponizej rynsztoka. Oktawian August za nie obyczajne zachowanie sie ,skazal swoja córkę na ciezkie więzienie. Po tym zaostrzył jeszcze bardziej prawo obyczajowe. Tacy to byli rzymianie zdemoralizowani. Gladiatorzy przypominali dzisiejszych gwiazdorów pilki noznej jeśli chodzi o ich status spoleczny ,byli ulubiencami kobiet i idolami chlopców a ich walki przypominamy dzisiejszych amerykanskich wrestlerów. Jeżeli ktoś ginął to niemal zawsze przypadkowo i bylo to niezwykle rzadkie.
Jako miłośnik historii starożytnej nie oglądam takich seriali bo moje nerwy nie wytrzymują ciaglych klamstw nt.rzymu.

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

Spartakus był Trakiem, Kriksos był Galem. Tracja = Grecja (chociaż nie Achaja, ale jednak). Grecy = twórcy "białej cywilizacji". A Oktawian August przeprowadził proskrypcje, żeby zdobyć pieniądze - czyli fałszywie oskarżył kilkudziesięciu nobili rzymskich, których jedyną winą było to, że mieli sporo kasy. Jego następca Tyberiusz pod koniec życia na Capri stworzył sobie ogromny harem, gdzie były kobiety, chłopcy, nawet dzieci. Kaligula - spał z siostrami, Druzyllę najpierw zabił a potem ogłosił boginią. A Neron? .Nie muszę tłumaczyć. Taak, faktycznie rzymianie wcale nie byli zdemoralizowani, byli wzorem cnót.

viseRion3

Kultura grecka nic by dzisiaj dla Europy nie znaczyła gdyby nie to ,ze wiele z niej zaczerpnęli ,udoskonalili i rozpowszechnili Rzymianie. Nasza cywilizacja jest nazywana łacińską ,a nie grecką ,hellenistyczną ,czy celtycką. Spartakus walczyl przeciwko bialym imperialistom to sie liczy. Wiekszosc komunistów i bolszewików (do czasu chin i Korei) było Białych i nie mialo to znaczenia. Wazne ,ze walczyli z ludźmi cywilizacji łacińskiej. Co do cesarzy to powtarzasz tanie ploteczki ,nigdy nie weryfikowales ich w źródłach historycznych to byś glupot nie pisal. Wiekszosc z tego pochodzi z "dzielą" Swetoniusza którego nikt dzisiaj nie traktuje nawet jako historyka. To mitoman. Podobnie jak Tacyt.

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

Dobrze. w takim razie bardzo Cię proszę, podaj z jakich źródeł Ty korzystasz. A Rzymianie byli spadkobiercami Greków - oczywiście zgadzam się, że udoskonali i rozpowszechnili ich dziedzictwo, ale nie zmienia to faktu, że to antyczna Grecja jest kolebką naszej cywilizacji.

viseRion3

Zapominasz ,że żydzi żyją m.in.mitem o wypędzeniu wlasnie przez Rzymian z Izraela chociaz nie ma żadnych śladów po podobnej operacji i historycy są zgodni,iż logistycznie bylo to wtedy praktycznie niewykonalne.
Jeśli chcesz dobrych ,sprawdzonych informacji to polecam Np.książkę Upadek starożytnego Rzymu ,Heathera. Nieco zdezaktualizowana ,ale nadal chyba najlepsza książka na początek to Poczet cesarzy rzymskich ,Krawczuka.
Generalnie poszperaj po forach historycznych i poszukaj tematów najlepszymi książkami. Jako ciekawostkę dodam,ze Nerona nie było w Rzymie podczas pożaru (a zdarzaly sie one względnie czesto dlatego mieszkania n piętrach byly tańsze im wyższe) ,wrócil natychmiast gdy sie o nim dowiedział i pomagal potem jego ofiarom ,a by zrzucić to na chrzescijan to byl pomyśl jego żony która miala silne zwiazki ze środowiskiem zydowskim i ulegla ich namowom.
Co do tzw.Gaiusza Oktawiana to domyślam sie ,iż pijesz do faktu ,iż zaporzyczyl sie by splacic dlugi prawujka ,a potem splacil pozyczki z konfiskat majątków morderców rzeczonego. Rozczaruje Cię ,bylo powszechnie wiadomo kto uczastniczyl w morderstwie.

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

hahahahahahah slusznie .spartacus to gowno w porownaniu z RZYMEM

sz_szostak

Oba sezony razem tworzą spójną całość ,dzieją sie na sporym odcinku czasu i opowiadają historie dosyc wiernie oraz stanowią całość. Co było potem można i powinno się doczytać w ksiazkach.

Ottiss14

Dodam ,ze Spartakus sprawia wrażenie jakby ówcześni ludzie mieli taka sama manie na punkcie penisów i seksu jak najbardziej z dzisiejszych zdegenerowani i o wypranych mózgach. Pooglądaj rzeźby rzymskie i powiedz czy czujesz seksualność bijaca z tych rzeźb? Penisy są tylko niezbędnym dodatkiem ,wynikającym z realizmu rzeźb ,ale są jakby zminimalizowane bo rzeźby mialy pokazywac boskość ,zdrowego ,mlodego ,wysportowanego ludzkiego ciala. Porównaj te rzeźby i sceny ze Spartakusa chociazby popiersie owego z dorobionym penisem na dole. Absurd ,profanacja ,typowa zydowska papka która ma mlodych demoralizować patologicznymi falszywymi wzorcami i stawiac w opozycji do Rzymu ,a wiec naszej cywilizacji. Spartakus ,ben hur ,hannibal ,to wszystko ulubieńcy zydów , zalozyciel Iluminatów Adam Weishaupt który chciał zniszczyc nasza cywilizacje i wprowadzić Nowy Porządek Świata używał kryptonimu...spartakus.

Ottiss14

Wiesz co nie wiem z jakiego powodu oglądasz filmy, seriale, ale ja je oglądam dla rozrywki. Podobała mi się warstwa fabularna, postacie, z którymi się "zaprzyjaźniam", bitwy, nawet to, że serial jest efekciarski, z hektolitrami krwi, chociaż przyznam, że z początku mnie to odrzucało. Nie znam historii dokładnie, więc na ten temat nie będę się wypowiadał, ale tak jak mówiłem - serial dla mnie przedstawia tło historyczne i z tego co czytałem przedstawione wydarzenia są zgodne z prawdą, ale nie wszystkie, bo serial jest luźno oparty na historii. Mnie wystarczy tylko tyle, że był ktoś taki jak Spartacus, wzbudził bunt, zebrał niewolników, którzy chcieli odzyskać wolność, ale ostatecznie poległ. Wiem, że serialom nie można wierzyć na słowo w kwestii historii, bo są one robione tak, aby przyciągnąć widza, wszystko jest podkoloryzowane, ale ziarnko prawdy w tym jest. Podobne mam zdanie do serialu "Rodzina Borgiów" - ukazuje jak kiedyś rządzili papieże, jakie były ich cele i jakie środki stosowali i tu tak samo wszystko jest podkoloryzowane, ale to nie znaczy, że mija się z prawdą.

sz_szostak

Powiem tak, Rzym choć nie bez wad i pomyłek ,jest o niebo lepszy od Spartakusa. Z tego serialu mozesz sie naprawdę czegoś dowiedzieć o historii.

ocenił(a) serial na 9
sz_szostak

Rzym zakończył się sensownie po 2 sezonie, chociaż wiem, że miało być sezonów 5 i opowiedzieć historię aż do narodzin Jezusa. Serial zdjęto, fabułę skrócono, uproszczono i to co miało być na dwa sezony przerobili w jeden, ostatni. Serial wart zobaczenia, historia bardzo dobrze oddana, chociaż nie rewelacyjnie,a le to są już niuanse dla historyków. Jest wszystko: seks ( dosadnie pokazany w dużej ilości), morerstwa, miłość, wojna itd. Sądzę, że każdego jakiś wątek tego srialu zainteresuje. Chociaż zgadzam się z opiniami powyżej, jeżeli Spartakus zachwyca to Rzym jest zbyt wysokim poziomem dla takiego widza. Uwielbiam seriale historyczne szczególnie te traktujące o starożytności, zwłąszcza, że mam taki profil studiów. Ale Spartakus jest dla mnie jedną wielką denną pomyłką. Tyle w temacie.

Monaqo

Od siebie dodam że Spartacus może zachwycać estetycznie. Faktycznie do Rzymu nie ma co porównywać,tym bardziej że jest trochę starszy. Rzym ma lepszy scenariusz- ciekawsze wątki poboczne które na koniec ładnie i sensownie się składają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones