PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119650}

Rzym

Rome
22 696
chce zobaczyć
8,0 9
ocen krytyków
Rzym
powrót do forum serialu Rzym

słaby początek

ocenił(a) serial na 6

Witam własnie zaczelem ogladać ten serial po rewelacyjnych Vikingach i GoT oraz w miare dobrym Spartakusie jestem lekko zawiedzony
Widziałem juz 1,5 odcinka i jak na razie wieje straszną nudą. Ogolnie nic sie nie dzieje.
Czy tak bedzie dalej?
. Słaby montaz i brak przestrzeni. ?Wszysko takie skumulowane. Wątki nudne, postacie słabo wyreżyserowane. ,,,

ocenił(a) serial na 10
hristo79

Prawie zabawne.

ocenił(a) serial na 6
WhiteDemon

odezwał sie znawca

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Ogólnie Spartakus jest słabszy od Rzymu. najpierw widziałem oczywiście Rzym.
Przed Spartakusem długo sie broniłem, nie ciągło mnie do takiego stylu komiksowego.
Dopiero po ok 4-5 odcinkach wciągnął mnie Spartakus i dalej już poszło,
choć jak dla mnie tylko 1 sezon i prequel jest udany, 2 i 3 sezon słabsze.
Natomiast Rzym to klasa sama w sobie i szkoda,
że brakło funduszy na planowane 4 sezony i nakręcili zaledwie 2.

ocenił(a) serial na 6
returner

podobno nie miał oglądalności dlatego zakończyli. Mam nadzieje ze mnie wciągnie po 4 , 5 odcinku. Podobnie jak u Ciebie Spartkaus wciagnął mnie dopiero w połowie 1 zesonu.

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Spartakus na tle Rzymu jest bardziej komiksowy i amatorski. Ale "Gra o tron" oczywiście jeszcze lepszy.
Szkoda, że po obejrzeniu 3 sezonu znów trzeba czekać rok czasu na ciąg dalszy.
Jeśli chodzi o aktorstwo na mnie największe wrażenie zrobiła w Rzymie rola Marka Antoniusza i Atii.
W Spartakusie świetne wrażenie zrobił Batiatus i jego brak był boleśnie odczuwalny :(
W grze o tron moim zdaniem rządzi Tyrion Lannister, Tywin Lannister, Petyr "Littlefinger" Baelish, Lord Varys :)

ocenił(a) serial na 6
returner

no niestety trzeba czekac. szkoda ze brak czasu na ksiazki .
Trion rzeczywscie rządzi ale tez Joffrey daje rade. Mimo wielu słow krytyki na jego temat na forach mnie podoba sie jego gra.

Bezjajeczny tez jest spoko... szkoda że ten wątek z magiem nie wyjaśnili.

returner

Z tego co wyczytalem wychodzi,ze koszty produkcji byly zbyt duze . Oplacalo im sie bardziej skrocic serial bez obnizania kosztow i poziomu serialu.; " ...The popularity of the show was enough to greenlight a second season, with an option for three more seasons afterwards. Seasons three and four would have revolved around the war between Octavian and Mark Anthony in Egypt, with season five focusing on the rise of Jesus in Palestine. However, due to the show's enormous costs, the cancellation was announced midway through the production of season 2. This forced the writers to end the Octavian-Mark Anthony story arc in the second season. The necessity to cover two seasons worth of history in a few episodes explains the large jumps in time had to be made at the end."

hristo79

No sie odezwal wlasnie:P; "Słaby montaz i brak przestrzeni. ?Wszysko takie skumulowane. Wątki nudne, postacie słabo wyreżyserowane. ,,,".
Jak dla mnie Rzym po Soprano jest najlepszym serialem wsrod wymienionych czyli; GOT, Vikings. Spartakusa nie widzialem(chociaz to co o nim do mnie dociera niezbyt mnie zacheca do jego ogladania). Zapomnialem jeszcze o Walking Dead. Daje rade. Vikings dla mnie najslabszy. Co do wiania nuda, to ciekawe jest to jak kazdy inaczej ja odbiera. Bo dla mnie caly pierwszy sezon Got do momentu sciecia Starka wial ogolnie nuda a o Vikings nie wspomne a Rzym wrecz przeciwnie. Zaczyna sie nawet mocnym wejsciem(bitka Rzymian z barbarzyncami).

adi200022

Specjalnie dla Ciebie znawco ten cytat z serwisu hatak ; "Jednak dopiero w 2005 roku HBO pokazało klasę, tworząc jeden z najdroższych seriali w historii telewizji pt. "Rzym". Niesamowity budżet (150 mln dolarów na pierwszy sezon) pozwolił twórcom zachować fantastyczne realia epoki. W odróżnieniu od starszych seriali tutaj Rzym jest pokazany prawdziwie - jako stolica kultury tylko z nazwy, która rządzona jest przez zgraje barbarzyńców, chcących wzajemnie wbić sobie nóż w plecy. Świetne kreacje, widowisko, scenografia (zbudowanie miasta), kostiumy, obrzędy, zachowania itp. Wszystko było dopracowane w najmniejszym stopniu, łącznie z dialogami. Nigdy już nie będzie drugiego takiego serialu osadzonego w okresie Starożytnego Rzymu."

P.S.Polecam caly artykul bo jest on takim "przegladem" najlepszych seriali od kiedys do dzis.

adi200022

Specjalnie dla Ciebie znawco ten cytat z serwisu hatak ; "Jednak dopiero w 2005 roku HBO pokazało klasę, tworząc jeden z najdroższych seriali w historii telewizji pt. "Rzym". Niesamowity budżet (150 mln dolarów na pierwszy sezon) pozwolił twórcom zachować fantastyczne realia epoki. W odróżnieniu od starszych seriali tutaj Rzym jest pokazany prawdziwie - jako stolica kultury tylko z nazwy, która rządzona jest przez zgraje barbarzyńców, chcących wzajemnie wbić sobie nóż w plecy. Świetne kreacje, widowisko, scenografia (zbudowanie miasta), kostiumy, obrzędy, zachowania itp. Wszystko było dopracowane w najmniejszym stopniu, łącznie z dialogami. Nigdy już nie będzie drugiego takiego serialu osadzonego w okresie Starożytnego Rzymu."

P.S.Polecam caly artykul bo jest on takim "przegladem" najlepszych seriali od kiedys do dzis.

ocenił(a) serial na 6
adi200022

Ja rozumiem ze wiele osób jest zachwycone tym serialem i wielu uwaza go za najleprzy serial w histori. Kazdy ma proawo do swojej opinii.
Ja oceniam go przez pryzmat swojego gustu. nadal nie wciaga mnie chodz juz obejrzałem 5 odcinków watki nie zachecają do kontynuacji a to w serialach jest najwazniejsze.
Nie miałem nawet przez chwile momentu ze np nie wyłacze bo musze wiedziec co dalej.
Pokaz mi chodz jeden wątek ktory by cie wciagną ze musieleś obejzeć kolejny odcinek.

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Dla mnie osobiście na przykład najlepsze seriale to Robin of Sherwood, Twin peaks, Rzym, Gra o tron.
Lubię do nich powracać :) Spartakus wiadomo że gorszy od Rzymu, ale też daje rade.
Wielu osób mi polecało Dr House, Oz, The Wire, Zakazane imperium, Rodzina Borgiów,
Dynastia Tudorów, ale chyba sie nie skuszę.

ocenił(a) serial na 6
returner

ja polecam Królestwo Riget Larsa von Trier a 2 cześci tylko koniecznei larsa nie remeka amerykańskiego
dosławnie kilka odcinków wchłoniesz to w 2 wieczory a naprawde warto

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Bez obaw. Wchłonąłem to w 2004 roku :) Widziałem już dawno temu wszystko co chciałem,
praktycznie od 1925 roku ok 6tys filmów :)

ocenił(a) serial na 6
returner

6 tyś filmó to licząc srednio po 100 min na film. musiał byś 1,5 roku bez przerwy oglądać firmy. słabo to widze

ocenił(a) serial na 6
returner

a licząc 3 godziny dziennie (codziennie) to wychodzi 10 lat.

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Sporo było. Ale podejrzewam, że jestem starszy od ciebie :)

ocenił(a) serial na 6
returner

no chyba że zaczeleś oglądać rzeczyiście od 1925 :))

ocenił(a) serial na 6
returner

starszy nie starszy. Trzeba jeszcze rodzina sie zajac , zjeść coś czasem :)) wyjść na browara.
Pouprawiać seks z kobietami ...... albo z mężczyznami wszystko jedno :)))

ocenił(a) serial na 8
hristo79

Może oglądanie filmów jest jego pasją i zamiast tracić czas na plebejskie rozrywki nizin społecznych jak "wyjscie na browara" oglądał filmy.

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Serial jest po prostu nieco inny. Moim zdaniem też słabszy od Spartacusa, tyle że to dwa inne seriale. Nie jest taż tak wciągający i tak zaskakujący jak Spartacus. Jest też bardziej nastawiony na rozrywkę.

pikuh

Dla ludzi którzy nic nie wiedza o historii to wszystko jest zaskakujące. Zaskoczę Cię spartakusem. Nie ma,żadnych podstaw by sadzic ze Glaber zginal ,najpewniej dozyl sędziwego wieku w Rzymie. Poza tym bunt spartakusa to byl absolutny margines w polityce Rzymu ,to juz większe emocje wzbudza dzisiaj kolejna chamska wypowiedz niesiolowskiego czy Bartoszewskiego (a nie wzbudzają żadnych) niż wtedy ten nic nie znaczący bunt bandy rozczarowanych "sportowców". Trzeba pamiętać ,ze walki gladiatorów wtedy byly odpowiednikami dzisiejszych wrestlerów ,a rzymianie wcale nie byli rzad i krwii. Gladiatorzy byli jak dzisiejsze gwiazdy pilki noznej.

ocenił(a) serial na 9
Ottiss14

Nie wiem czy moja wiedza na temat starożytnego Rzymu jest duża. Natomiast jeśli chodzi o efekt zaskoczenia-to w żadnym wypadku nie chodziło o moje braki w historii. Co więcej podczas oglądania serialu specjalnie odświeżyłem niektóre informacje na temat tego okresu w historii i co więcej pogłębiłem swoją wiedzę. Spartacus to nie jest serial historyczny ale jest nią inspirowany, sam jego koniec to jedna z hipotez historyków. Niektóre sprawy są tam pominięte, inne upiększone ale nie przeszkadza to w odbiorze. Co do historii i tego, że powstanie było marginesem-jakoś ciężko w to uwierzyć. Historia przetrwała do dzisiaj a Rzym ganiał się z niewolnikami 3 lata. Nie chcę tutaj spoilerować tak jak ty i nie chcę prowadzić tutaj na ten temat dyskusji bo to forum o serialu Rzym.
Jeszcze jedna sprawa-ktoś tutaj wspomina o Got i Władcy Pierścieni-to inna bajka ale opowiedziana w piękny sposób.
Returner:The Wire i Zakazane Imperium z tej listy to świetne seriale także również polecam.

ocenił(a) serial na 9
pikuh

Luzik. Obejrzałem już serial The wire. A także Oz 1997-2002 oraz Breaking Bad 2008-2013.
Wszystkie trzy były godne poświęcenia czasu. Co do "Zakazane imperium" to mam go na uwadze,
ale raczej poczekam, aż będzie więcej sezonów nakręconych, bo nie chcę czekać
jak w przypadku "Gry o tron" co roku na jeden kolejny sezon, bo zapomina się wątki.
Zakazane imperium jest w stylu "Dawno temu w Ameryce" więc w moim guście.

hristo79

Wyobraź sobie,że tak naprawdę kiedyś nie było latających smoków ziejących ogniem jak w GoT.Akcja która cię tak nudzi,dzieje się na poziomie zawartym w ramach historycznych,więc nie zobaczysz tu nieumarłych i wilków olbrzymich,które tak przyspieszały ci rytm serca.
Gdzie jeszcze wypisujesz swoje analizy?Na "Krzyżakach",których porównujesz do "Władcy pierścieni"?

ocenił(a) serial na 6
llama777

to nie chodzi o smoki po prostu jest wg mnie nudny scenariusz. . Jest wiele seriali i filmów historycznych na faktach z ciekawa fabułą i tyle.

hristo79

Obejrzałam dopiero 3 odcinki Rzymu i bardzo brakuje mi ciekawych zwrotów akcji. Serial chwilami przynudza, ale daję mu jeszcze szansę na rozkręcenie się. Myślę, że z Rzymem i Spartacusem jest tak,że zależy, który serial pierwszy wpadnie w ręce.

hristo79

Vikings też Ci sie podoba? Przecież tam nie ma chujów i cycków jako wypełniaczy.

hristo79

Sprawa jest prosta- Rzym jest dobry dla ludzi którzy wolą coś ponad bardzo prosto przedstawiona historie (VIKINGS), fantasy (GoT) i komiks (S). Obejrzałam wszystkie w od Rzymu zaczynając na GoT kończąc. GoT w porównaniu do książki uważam za dobry lecz nie rewelacyjny. Jako serial sam w sobie może taki być. Vikings krótko,zwięźle na temat- nie ma po co szukać tam intryg,wszystko podane na tacy, mało fabularne,bardziej dokumentalne. Spartacus- cóż,nie ukrywam że dla mnie dużą zaletą jest widok gladiatorów, poza tym znając historie mało zaskakujący i nie wywołał u mnie 'krzyku dramatu' na koniec w przeciwieństwie do Rzymu.
Twoich zarzutów nie rozumiem,mało przestrzeni? W Spartacusie nie było więcej, ba nawet mniej lokacji. Słaby montaż- kompletnie nie widzę przyczyny takiej opinii. Jeśli wątki sa dla Ciebie nudne nie powinieneś w ogóle oglądać- jeszcze umrzesz.

ocenił(a) serial na 9
m_m1902

Rzym jak dla mnie powalił na kolana, w obu serialach są momenty wzbudzające ogromne emocje. Nie bardzo rozumiem jak można porównywać Spartakusa, fabularna płycizna, jeszcze pierwszy sezon, całkiem spoko, bo było to coś nowego o tyle kolejne, a zwłaszcza ostatnie dwa to zwykłe gnioty.

Ciężko ocenić czy GoT czy Rzym lepszy. Duża różnica czasu nakręcenia tych seriali, wiadomo, że dostępność pewnych rzeczy jest znacznie lepsza niż była niemal 10 lat temu. Jednak w życiu zobaczyłem ponad 30 kompletnych seriali i muszę przyznać, że tylko do Rzymu wracałem wielokrotnie i tylko Rzym wywołał u mnie takie emocje. Moi znajomi również lubią seriale i prawdę mówiąc Rzym i Gra o tron to jedyne dwa seriale, o których dyskutowalismy i wymienialiśmy poglądy. Vikings jest moim zdaniem przyzwoitym serialem osadzonym w tamtych realiach. Nie zachwycał, jednak oglądałem go z przyjemnością. Dla przykładu spartakusa 1 sezon łyknąłem w 1 noc, drugi był spoko do ostatnich dwóch musiałem się zmuszać i nie mogłem uwierzyć, że tak spaprali ten i tak już płytki serial.

ocenił(a) serial na 9
hristo79

Śmieszne, bo przecież Gra o tron i Rzym to znacznie wyższy poziom niż Vikings czy Spartacus :):):)

ocenił(a) serial na 9
returner

Czy ja wiem? Teraz mogę powiedzieć, bo obejrzałem każdy z tych seriali. Prawdopodobnie, gdybym obejrzał jakiś z tych seriali jako pierwszy, pewnie oceniłbym je wyżej niż resztę. Uważam, że Vikings i Spartacus stoją mniej więcej na jednym poziomie, tyle, że Spartacus-mimo, że jest rzeźnią to wzruszył mnie w paru chwilach. Vikings-to dopiero jeden sezon ale oceniam go wysoko. Jeśli chodzi o grę o tron-pierwszy sezon wg. mnie genialny, dalej troszkę słabiej ale nadal oceniam w kategoriach geniuszu. Jeśli chodzi o Rzym, to jest nieco inny niż pozostałe seriale w "tej tematyce"ale i tak warto go obejrzeć. Chociażby dlatego, że niektóre postacie są zagrane KAPITALNIE!
pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
pikuh

Z tych czterech ja nie mam wątpliwości, który jest najlepszy.
Gra o tron > Rzym > Spartacus > Vikings, z tym , że między Rzymem a Spartacusem spora przepaść.
Widziałem wiele dobrych seriali np: Robin of Sherwood, Północ-południe, Miasteczko Twin peaks,
Archiwum X, Millennium, Kompania braci, Rzym, Tudors, Biorgas, Spartakus, Gra o tron,
Oz, The wire, Dexter, Breaking bad, Zakazane imperium i mogę zgodzić się z całym przekonaniem,
że Miasteczko Twin peaks jest wyjątkowe. Powiem tak, swego czasu urzekł mnie najbardziej
Robin of Sherwood i Miasteczko Twin peaks, potem rozłożył na łopatki Oz, Rzym oraz Gra o tron :)
Ale The Wire, Breaking bad, X-files czy MIllenium też miało swoje wielkie momenty.
Te pięć seriali jest dla mnie najlepsze :)

ocenił(a) serial na 10
hristo79

Obejrzyj całość, potem się wypowiedz.

Serial pod niemalże każdym względem przewyższa Vikings, nie wspominając nawet o Spartacusie.

Co do Game of Thrones - ciężko się wypowiadać, także serial stacji HBO. Niemniej, GoT oceniłbym wyżej.

Pozdrawiam

hristo79

nie mogę się z Tobą zgodzić, Rzym zajmuje u mnie pierwsze miejsce ex aequo z dwoma pierwszymi sezonami "Robin of Sherwood". Nie uważam też aby był nudny bardzo lubię do niego wracać. pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones