PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556945}

Słodkie kłamstewka

Pretty Little Liars
7,5 72 272
oceny
7,5 10 1 72272
Słodkie kłamstewka
powrót do forum serialu Słodkie kłamstewka

Jestem na 12 odcinku pierwszego sezonu i powiem szczerze, że się pogubiłam i od wakacji będę
oglądać od początku (pominęłam kilka odcinków :P). Zastanawiam się też czy nie zacząć lepiej od
książki, czytał ktoś i oglądał? Jakie macie co do tego odczucia :)?
Dziękuję za każdą odpowiedź

ocenił(a) serial na 6
Indilia

ja przeczytałam wszystkie części i obejrzałam wszystkie odcinki i powiem Ci jedno, książki im dalej czytasz tym bardziej różnią się od serialu, więc jeśli już się gubisz to czytając i jednocześnie oglądając poplączą Ci się wszystkie wątki. Wiem, bo tak miałam. Książka przynajmniej jeszcze trzyma jakiś poziom i nie jest tak zagmatwana jak serial, bo dla mnie PLL już za długo się ciągnie i te wszystkie sceny są tak irracjonalne, że odechciewa mi się go oglądać :/ a pomyśleć, że ma być 7 sezonów PLL.

Iwet87

Dziękuję bardzo :*

Indilia

Ja również (tak jak Iwet87) przeczytałam wszystkie książki i obejrzałam każdy odcinek. Jeśli chodzi o serial, to pierwszy sezon był rewelacyjny, aż chciało się to oglądać, teraz im dalszy sezon tym gorzej. Na początku każdy odcinek opowiadał o czymś innym tak naprawdę, teraz wszystkie wątki są rozciągnięte na wiele odcinków, twórcy dodają niepotrzebne i nudne rzeczy, żeby tylko wyrobić na te 22 odcinki w serii. Doprowadziło to do tego, że właśnie zaczął się kolejny sezon, a ja nie wiem czy zdołam to oglądać, bo już poprzedni sezon mnie wykończył.
Co do książek. Razem z koleżanką wciągnęłyśmy się z początku w serial, więc koleżanka zakupuje tę serię i mi pożycza. Książki są przyjemne, w jakiś rok nadrobiłyśmy całą serię (koleżanka kupowała ratami). Podoba nam się, czekamy na kolejną część, zresztą okładki są cudne i świetnie wyglądają na półce, więc nie gardzimy kolejnymi ;) I diametralnie różnią się od serialu, chociaż też autorka mogłaby już pozamykać te wszystkie wątki i zrobić wreszcie koniec.
POLECAM KSIĄŻKI

Indilia

1 i 2 sezon serialu są bardzo dobre, a książki są dość słabe. Bohaterki książkowe są bardzo płytkie, jednak serialowe to co innego. Przeczytałąm wszystkie części, i było w miarę ok do 8. Później pisane są bardzo na siłe. Jeśli nie możesz się połapać to poszukaj sobie w interencie, ja załapałam mniej więcej po 5 odc, to naprawdę nie jest takie trudne do ogarnięcia.Podsumowując: Książki odradzam, serial polecam. Jeśli jednak bardzo chcesz przeczytać to odmawiam własny zakup, lepiej wypożyzyc bo to książki na 2-3 godziny

helagolasz

Byłam dzisiaj w epmiku i szukałam tych książek, znalazłam i przeczytałam kilka stron. Wiem, że to mało ale niezbyt zaintrygował mnie język jakim pisała autorka i doszłam do wniosku, że będę oglądała serial na spokojnie i wszystko będzie dobrze, mam nadzieję, że się ogarnę co i jak :P
Dziękuję za odpowiedź dziewczyny :**

ocenił(a) serial na 9
Indilia

Także przeczytałam wszystkie książki, jednak dopiero po 7 lub 8 części sięgnęłam po serial :) Teraz doszło do tego, że nie pamiętam co działo się w książkach xD Ale tak ogólnie wolę książki...są lekkie i przyjemne, idealne na lato. Nawet moja mama je przeczytała ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones