PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756367}

SS-GB

6,5 897
ocen
6,5 10 1 897
SS GB
powrót do forum serialu SS-GB

Jestem w lekkim szoku...

użytkownik usunięty

...bo książkę czytałem kiedyś kilka razy i nie pamiętam kiedy widziałem tak wierną ekranizację. Zaczynam oglądać trzeci odcinek i nie natknąłem się na jakieś odstępstwa.

ocenił(a) serial na 8

Ja jestem już po4 odcinku. Zaczynają się małe odstępstwa od oryginału, ale ten odcinek wymiata. Wcześniejsze mi się podobały, ale przedostatni jak dla mnie rządzi. Czekam na napisy do5.

ignis_2

Ave,

Ale serio tak wysoko cenicie ten serialik? Przecież on jest miałki jak zupka na kostce winiar :P Do Vaterlandu z Rutgerem to nawet w 3% się nie zbliżył a do "The man from High Castle" to ma kilka galaktyk.
Oczywiście macie prawo oceniać wg. własnych uznań i nie zamierzam tego krytykować, tylko pytam :)

A jak chcesz obejrzeć całość to na Showmax jest dostępny. Pierwsze 14 dni jest na próbę za free.

ocenił(a) serial na 8
chitan

Serio. Serial mnie zaciekawił i nie nudził. Moze byc słabszy od wielu jemu podobnych, ale dla mnie jest ok.

ocenił(a) serial na 8
ignis_2

5 to już totalny odjazd od książkowego oryginału, ale trzyma się przez to serialowej formuły.
Dla mnie największy minus to swego rodzaju "pozytywne zakończenie", ale poza tym świetnie zrealizowane, posępne i mocne.

ocenił(a) serial na 8
gorbaczovsky


UWAGA SPOILER!!!


Masz rację. Totalnie odwrócili kota ogonem, ale za to mnie zaskoczyli. Już wiedziałam pod koniec 4 odcinka, ze panna B. przeżyje jak Dougkas i Harry byli w jej domu. W książce zakończenie było bardziej stabilne. Czytałam tylko ta jedna książkę, czy ktos wie czy jest wiecej części związanych z Archerem? Bo zakończenie jest otwarte jakby planowali kontynuacje.

ocenił(a) serial na 6

A o jakiej książce mowa? Bardzo mi to przypomina "Człowieka z Wysokiego Zamku" Dicka i wydaje mi się, że bardzo mocno jest na tym pomyśle wzorowane. Kto tę książkę napisał i jaki ma tytuł?

ocenił(a) serial na 8
jos_fw

Len Deighton - "SS-GB"

ocenił(a) serial na 6
ignis_2

już znalazłem, ale dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones