MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

The Forsyte Saga

1967 50 min.
7,8 522
oceny
7,8 10 1 522
256
chce zobaczyć
{"id":"126209","linkUrl":"/serial/Saga+rodu+Forsyte%27%C3%B3w-1967-126209","alt":"Saga rodu Forsyte'ów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/62/09/126209/7248532.2.jpg"}
Zrealizowana przez BBC słynna telewizyjna adaptacja nagrodzonej w 1932 roku Nagrodą Nobla powieści "Saga rodu... więcej

Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"years":[1967]}
26
gatunek
produkcja
BAFTA Najlepszy aktor telewizyjny w roku 1968 dla Eric Porter Emmy Najlepsza aktorka pierwszoplanowa występująca regularnie w serialu dramatycznym w roku 1970 dla Susan Hampshire
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Saga+rodu+Forsyte%27%C3%B3w-1967-126209/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/126209","link":"/serial/Saga+rodu+Forsyte%27%C3%B3w-1967-126209/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/126209","link":"/serial/Saga+rodu+Forsyte%27%C3%B3w-1967-126209/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Zrealizowana przez BBC słynna telewizyjna adaptacja nagrodzonej w 1932 roku Nagrodą Nobla powieści "Saga rodu Forsyte'ów" oraz stanowiącej jej kontynuację "Nowoczesnej komedii" autorstwa angielskiego pisarza Johna Galsworthy'ego. W okresie od lat 70-tych XIX w. do lat 20-tych następnego stulecia poznajemy dzieje trzech pokoleń zamożnejZrealizowana przez BBC słynna telewizyjna adaptacja nagrodzonej w 1932 roku Nagrodą Nobla powieści "Saga rodu Forsyte'ów" oraz stanowiącej jej kontynuację "Nowoczesnej komedii" autorstwa angielskiego pisarza Johna Galsworthy'ego. W okresie od lat 70-tych XIX w. do lat 20-tych następnego stulecia poznajemy dzieje trzech pokoleń zamożnej angielskiej rodziny Forsyte'ów, a w szczególności Jolyona "Jo" Forsyte'a (Kenneth More),  jego stryjecznego brata Soamesa Forsyte'a (Eric Porter) i pierwszej żony drugiego z wymienionych, Irene z domu Heron (Nyree Dawn Porter). Obdarzony artystyczną duszą Jolyon "Jo" Forsyte postanawia opuścić żonę Frances i związać się z guwernantką swej jedynej córki June, Helene Hillmer (Lana Morris). Wyklęty przez rodzinę żyje odtąd ze swą kochanką, zarabiając na skromne życie jako artysta malarz. Po tragicznej śmierci swej żony poślubia Helene, z którą ma dwoje dzieci: syna Jolyona "Jolly'ego" (Michael York) i córkę Holly (Suzanne Neve). Opiekę nad jego córką z pierwszego małżeństwa, June Forsyte (June Barry), przejmuje ojciec Jolyona "Jo" - Jolyon Forsyte (Joseph O'Conor). Drugi z głównych bohaterów powieści, Soames Forsyte, prowadzący wraz z ojcem kancelarię prawniczą, w czasie jednej z podróży służbowych poznaje piękną Irene Heron, utalentowaną pianistkę, w której się zakochuje. Dziewczyna początkowo odrzuca jego awanse, jednak skomplikowana sytuacja osobista po śmierci ojca skłania ją ostatecznie do przyjęcia oświadczyn. Mimo usilnych starań Irene nie udaje się pokochać Soamesa, co wywołuje jego frustrację. Kilka lat później dorosła już June Forsyte przedstawia rodzinie swego narzeczonego, młodego Philipa Bossiney'a (John Bennett), zdolnego architekta, lecz pozbawionego majątku. Wkrótce między Ireną Forsyte a Bossiney'em wybucha namiętność, która w konsekwencji doprowadza do tragedii. Mimo upływu czasu pamięć o dramatycznych wydarzeniach sprzed lat okaże się na tyle silna, że wywrze niespodziewany wpływ na losy przedstawicieli kolejnego pokolenia Forsyte'ów: Fleur Forsyte (Susan Hampshire) i Jolyona "Jona" Forsyte'a (Martin Jarvis).

na podstawie
John Galsworthy "Saga rodu Forsyte'ów" (powieść)
inne tytuły
Donald Wilson zrezygnował ze stanowiska szefa seriali BBC w 1965 roku, aby móc się skoncentrować nad efektownym zrobieniem tego miniserialu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Powtórka tego serialu w TVP, np KULTURA, czy ewentualnie w TVP HISTORIA itp..aż się prosi.

  NJM

  Dlaczego? takich dobrych seriali się nie powtarza wcale,a w ich miejsce inne po 100 razy ?!!,aż do znudzenia.

  3
  • jeszcze w sprawie filmu

   ewanl

   W biblionetce serial był kilka złotych tańszy. To prawda, że napisy bardzo niechlujne i z literówkami. Bardzo też żałuję, że nie ma wersji z dubbingiem - wspaniałe role np Z. Tobiasza czy Jolanty Zykun.

   2
   • DUBBING TVP

    clift73

    Witam. Proszę o kontakt jeśli ktoś posiada nagrany na taśmach magnetofonowych dubbing do tego serialu. Ostatnia emisja w TVP w 1986 roku. Jakość nagrania nie ma znaczenia. Mój e-mail: clift73@onet.pl Pozdrawiam!

   • Ktokolwiek widział

    bezzebny_joe

    Uwielbiam "Sagę rodu Forsyte'ów" i będę dozgonnie wdzięczna za jakikolwiek cynk gdzie można dostać ten serial!

   • legendarny

    cesare_10 ocenił(a) serial na 8

    serial.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.