PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506579}

Saint Seiya: The Lost Canvas

Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa
7,6 506
ocen
7,6 10 1 506
Saint Seiya: The Lost Canvas Meiō Shinwa
powrót do forum serialu Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiō Shinwa

Przeglądałem póki co pobieżnie i nie zauważyłem, żeby wojna była skończona - tak jakby remis, Hades odpuszcza i sobie idzie po schodach. Złoty rycerz wagi pokazany jest, że niby umiera, a przecież przeżył świętą wojnę. Tak jakby miał być sezon 3 który póki co nie powstał ;/

ocenił(a) serial na 9
bafiakb

bo to dopiero część fabuły z The Lost Canvas, Święta Wojna trwa w najlepsze, nie żyją Złoci Rycerze Ryb, Panny, Byka, Raka i Koziorożca. Pewnie zauważyłeś że każdemu ze Złotych Rycerzy poświęcone są odcinki przedstawiające te postaci, zostali jeszcze rycerze - Barana, Wagi, Bliźniąt, Skorpiona, Wodnika, Lwa, Strzelca. W TLC to Złoci prócz Ateny Hadesa i Rycerza Pegaza są głównymi bohaterami, mangi nie czytałem - tylko pewne informacje na jej temat, ponoć 3 sezon jeśli oczywiście powstanie otworzą losy Kardii i Degela. Pamiętam że natknąłem się gdzieś na informację, że TLC jest planowane w 4 sezonach, więc za nami dopiero połowa. 3 sezon nie wyszedł jeszcze dlatego ponieważ z tego co pamiętam prawa do TLC miały jakieś dwie spółki/firmy, coś w ten deseń, nagle jedna z nich zaczęła sobie kręcić najnowszą część Saint Seiya - Omegę, porzuciwszy dalsze prace nad TLC, ta druga strona dalej chciała i chce wydawać TLC lecz bez sgody drugiej strony nic nie zrobi ( podzieleni są miedzy siebie prawami autorskimi), chcieli ponoć nawet odkupić prawa i sami tworzyć dalej TLC lecz niestety póki co chyba się to nie udało, a szkoda bo uwielbiam serię SS a TLC jest zdecydowanie najlepsze, można tylko czekać i mieć nadzieję, że doczekamy kolejnych odcinków.
P.S. nie wiem czy wiesz że na koniec tego roku zapowiedziano również ekranizację kolejnej mangi - Episode G

paweldinho

Słyszałem właśnie o tej nowej ekranizacji. Szkoda że nie robią TLC, bo to nowe Omega z tego co widziałem to jakieś mdłe jest i dziwne.... - np: znowu pojawia się rycerz wagi w postaci starca spod wodospadu i trenuje nowego rycerza - przeglądałem pobieżnie i się natknąłem na ten moment akurat. Pozostaje tylko obejrzeć TLC i zabrać się za Omegę, choć ciężko widzę te Omege...

ocenił(a) serial na 9
bafiakb

ja za Omegę raczej się nie zabiorę, nie widzi mi się to, czekam ciągle na TLC choć na pewno szybciej doczekam się Episode G i mam nadzieję że chociaż zbliży się on do wysokiego poziomu TLC. Aha jeszcze ponoć w planach jest film kinowy oparty na uniwersum SS.

bafiakb

26 Odcinków przekłada się na 95 rozdziałów mangi. Razem jest tych rozdziałów jest 223 więc jeżeli ktoś kiedys podniesie znowu rękawice ma materiał na następne 2/3 sezony. LC zostało stworzone przez TMS zaś Omega i wcześniejsze części przez Toei. Całą kwestia praw autorskich to jeden wielki bałagan i nie widziałem jeszcze nigdzie dokładnego rozwikłania tej zagadki. W tym momencie większych szans na kontynuacje LC nie ma.

lesiu0

mi to już kompletnie wszystko wymieszało zważywszy, że pierwszą serię ledwo pamiętam z dzieciństwa. przecież TLC jest prequelem, więc czy kontynuacja tej fabuły to nie jest pierwsza seria i dalej?. tylko prawdziwy fan tej serii jest w stanie to rozgryźć, strasznie cudują i to z letnimi przerwami między kolejnymi seriami, które są kolejnymi próbami podejść do tej serii i to z różnych stroń. może jakiś fan puści focha, ale ja o tej serii anime mogę jedynie powiedzieć, że jest Atena, której bronią Rycerze Zodiaków i prowadzą wojnę o pokój z Hadesem i jego sługami. mogę jeszcze, tylko powiedzieć, że TLC jest lepsze od Omegi, mimo, że widziałem tylko urywki. obawiam się, że walka Ateny z Hadesem nigdy się nie skończy, jak to bywa między bogami :)

ocenił(a) serial na 8
films100

''obawiam się, że walka Ateny z Hadesem nigdy się nie skończy, jak to bywa między bogami :)''

Drogi Ateny, Hadesa i Rycerza Pegaza będą krzyżować się nieustannie co 200 lat. :-)

Co do ''Saint Seiya: Lost Canvas'', kolejnych odcinków pewnie nieprędko się doczekamy, ale polecam zabrać się za mangę. Fabuła wciąga niesamowicie. Zwroty akcji są na porządku dziennym. Ciekawie przedstawiono losy poszczególnych Złotych Rycerzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones