Samuraj Jack

2001
Samuraj Jack
7,7 12 905
ocen
7,7 10 12905
2 218
chce zobaczyć
{"rate":9.0,"count":2}
powrót do forum serialu Samuraj Jack
  • FrankHoorigan ocenił(a) ten serial na: 9

Niedawno powróciłem do oglądania Samuraja Jacka, tym razem z angielskim dubbingiem. Bajka wiele na tym zyskuje ponieważ w angielskim dubbingu bohater posługuje sie starszą konstrukcją zdań i doskonale pokazuje to różnice epok. Nie pisałbym tego gdyby nie sposób narracji który wręcz mnie powalił, jako dziecko kiedy oglądałem to na Cartoon Network dobrze sie bawiłem bo dobrzy dubbingowcy, bohaterowie walczyli na miecze, cały czas coś sie działo. Teraz natomiast mocno rzuciła mi sie w oczy historia opowiadana za pomocą statycznych ujęć, zbliżeń, ujęć krajobrazów, i przede wszystkim fenomelna muzyka. Czy to poczatkowa scena w klubie kiedy to przygrywa industrial w rytm walczących robotów, czy to scena w której Jack trafia do mnichów shaolin gdzie prym wiodą instrumenty etniczne. Długie statyczne ujęcia przedstawiajace emocje na twarzy bohatera na pierwszym planie, natomiast jego wroga na drugim, zaczerpnięte ze starszych spaghetti westernów, manipulacja kadrem mająca podkreślić ogrom świata i przytłoczenie głównego bohatera. Nie wolno jednak zapomnieć że wciąż mamy do czynienia z bajką więc pewne elementy absurdu mają miejsce (jak chociażby nowiutkie kimono w każdym odcinku, nawet jeśli glówny bohater walke skończy w samych gaciach a kimono leży potargane i brudne to i tak później dostanie nie wiadomo skąd nowiutkie i czyste). Wszystkie te elementy sprawiają ze dziecko będzie sie dobrze bawić, dorosły doceni ukryte żarty i przesłania, cechy bajki doskonałej. Szkoda tylko że wyszło tak mało odcinków, albo może to i lepiej, bo wszystko co dobre kiedyś musi sie skończyć, niektórych rzeczy nie wolno ciągnąć w nieskończoność. Trzeba wiedzieć kiedy zejsć ze sceny niepokonanym ;)

• FrankHoorigan A tu popatrz, będzie 5 sezon ;). Aż by się obejrzało wszytko od początku.

• Popow85x2 Chcę właśnie obejrzeć i zastanawiam się, którą wersję językową wybrać. Ze wspomnień wydaję mi się, że polski był dobry. Głos Jacka był bardzo charakterystyczny.

• R_U_R_ ocenił(a) ten serial na: 10

FrankHoorigan "Mamy do czynienia z bajką"? Z "BAJKĄ"? Matko... To nie jest "bajka" tylko film animowany... Co to jest bajka możesz się dowiedzieć stąd: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bajka

• Damon4973 ocenił(a) ten serial na: 10

R_U_R_ Dobrze kolega pisze! :)

• Edward_Acki ocenił(a) ten serial na: 10

FrankHoorigan gdzie można obejrzeć z napisami polskimi i oryginalnym dubingiem wszystkie sezony? 5ty to mistrzostwo świata, wygląda i ma klimat 1:1 starych jacków, a mimo to serial tak samo dojrzał jak jego widzowie sprzed prawie 20 lat