PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868116}

Sceny z życia małżeńskiego

Scenes from a Marriage
7,8 13 552
oceny
7,8 10 1 13552
7,3 12
ocen krytyków
Sceny z życia małżeńskiego
powrót do forum serialu Sceny z życia małżeńskiego

Czemu miał służyć ten zabieg, że na początku odcinka, jak i na koniec całego serialu pokazujemy ujęcia z planu? Wszyscy wiemy, że filmy nie są prawdziwe i kręci się je na planie, ale chcemy się wczuć w historię tak jakby była prawdziwa, a ten zabieg sprawiał, że w głowie miałem to, że oni tylko grają, bo przecież zdjęcia z planu były częścią odcinka.

Jeśli to miało być tylko nawiązaniem do tytułu, że są to SCENY z życia małżeńskiego, to wg. mnie totalnie niepotrzebny zabieg, nie wnoszący niczego do fabuły, a jedynie psujący odbiór.

ocenił(a) serial na 8
Blomis

To jest teatr dwojga aktorów, oni tu są alfą i omegą. Moim zdaniem to ukłon realizatora w stronę obsady...

Scrach

no tak, bo to przecież pierwszy film, w którym najważniejsze role powierza się głównym aktorom, faktycznie trzeba to jakoś super artystycznie podkreślić.

ocenił(a) serial na 9
Blomis

To zabieg artystyczny, nie wszystko musi być praktycznym rozwiązaniem.

ocenił(a) serial na 9
Blomis

A do mnie ten zabieg przemówił. Jakby twórca mówił "to co Wam pokażę to tylko skrawek, wszystko co nie zostało powiedziane wydarza się poza kamerami, gdzieś w prawdziwym świecie". Taka historia jedna z wielu, dotycząca jednak na jakimiś etapie życia każdego człowieka - niekoniecznie tylko w małżeństwach. Aktorstwo wspaniałe, intymne, prawdziwe.

ocenił(a) serial na 10
kobieta_kot

Super podsumowane

ocenił(a) serial na 9
Blomis

zgadzam sie z Toba w 100% tez uwazam,ze to niepotrzebne

ocenił(a) serial na 9
Blomis

Uważam to za zbędny element. Jest pełno podobnych filmów i seriali, gdzie można coś takiego wstawić, tylko po co? Według mnie trochę to psuje przywiązanie do głównych postaci, bo przypomina nam, że wszystko jest udawane, a to tylko gra aktorska. Już fajniejszym zabiegiem jest wstawienie wstawki początkowej na koniec odcinka. Pozwala na przemyślenia na koniec odcinka.

ocenił(a) serial na 10
Blomis

Dokładnie miałam ten sam odbiór. Aby nie psuć sobie odbioru skipowałam każdy odcinek do przodu o 15sek.

ocenił(a) serial na 6
Blomis

Też w mojej opinii psuło to odbiór. Ani nie było artystyczne, ani ciekawe

ocenił(a) serial na 5
Blomis

Zgadzam się, mi też się to nie podobało, zupełnie zbędne i psujące odbior

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones