PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96167}

Scooby-Doo: Gdzie jesteś?

Scooby-Doo, Where Are You!
7,4 25 212
ocen
7,4 10 1 25212
7,4 5
ocen krytyków
Scooby Doo: Gdzie jesteś
powrót do forum serialu Scooby-Doo: Gdzie jesteś?

Polski dubbing

ocenił(a) serial na 10

Jako dziecko przestałem oglądać ten serial po tym gdy w bloku Hanna-Barbera Poland pojawiła się wersja 'zdubbingowana'.
Problem polskich aktorów dubbingowych polega na tym, że potrafią grać wyłącznie samych siebie - zupełnie jak Miś Koterski. Amerykanie traktują użyczanie głosu tak poważnie, jak aktorzy filmowi swe role. Dla nas natomiast jest to zwykła robota - fuszera, byle było. Jak słysze nazwiska Bończyk albo Kopczyński to mam dość, ci ludzie kompletnie nie znają sie na rzeczy co sukcesywnie udowadniają. Polecam obejrzeć kilka seriali z Jetix.
Zawsze podaje znamienny przykład The Simpsons. Po prostu finezja. Jeden aktor użycza głosu nawet trzem postaciom, a widz nie jest nawet w stanie tego zauważyć. Polskie realia natomiast to - różne filmy, głosy te same.
Dziwie się, że mimo tylu sprzeciwów odbiorców takie praktyki mają miejsce. Owy problem bowiem tyczy się znakomitej większości produkcji filmowych.

ocenił(a) serial na 7
Shape

Ale co tu robi nazwisko Bończyka? Przecież pod Kudłatego podkładał głos Maciej Damięcki - ma tak charakterystyczny głos, że nie sposób go pomylić z żadnym innym, a już na pewno nie z Jackiem Bończykiem, który ma zupełnie inny głos. Pod Welmę podkładała głos Agata Gawrońska - ta sama co pod Nicponia w "Smerfach" - też ma bardzo charakterystyczny głos. A nie żadna Jankowska.

Trojden

Maciej Damięcki podkładał głos Kudłatego m.in. w "Scooby i Scrappy Doo" - serii wydanej na VHS na przełomie lat 80 i 90 jeszcze przez Polskie Nagrania (kultowe kasety Hanna Barbera Poland).

ocenił(a) serial na 10
Shape

Te bajki z Godzina z Hanna-Barbera z lektorem są najlepsze, mam kilka odcinków właśnie nagrane z tv. Masz może jakieś bajki HB z tv lub oryginalne np na wymianke?

badboy_1910

Zechciałby się Pan podzielić nagraniami z bloku Godzina z Hanna Barbera?

ocenił(a) serial na 10
adik03

a masz może jakieś bajki HB ??

użytkownik usunięty
Shape

Nie dramatyzuj.
Owszem dzieisjszy dubbing jak ten ogólnie po 2000 jest mierny, ale polscy lekorzy z końcówki lat 80tych i pierwsza połowa lat 90tych to szkoła bardzo dobrego dubbingu. Wystarczy wspomiec Wiesława Drzewicza uzyczajacego głosu Gargamelowi w Smerfach - klasa światowa.

ocenił(a) serial na 10
Shape

A mnie się średnio podoba oryginalna wersja ja wole Polską dla mnie Polski dubbing w Scooby'im zawsze był jest i będzie klasy światowej a ten Angielski to dla mnie brzmi jakby aktorzy grali w jakieś reklamie czy innych telezakupach ale to już kwestia gustu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones