PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685069}

Sense8

7,9 36 735
ocen
7,9 10 1 36735
6,8 4
oceny krytyków
Sense8
powrót do forum serialu Sense8

Nie mam nic do homoseksualizmu. Do czasu aż nie włazi mi z buciorami w życie. Oglądając ten serial miałem wrażenie, że homoseksualizm - i nie tylko, bo szeroko rozumiane LGBT - atakuje mnie zbyt nachalnie.
W czasie pierwszych 30 minut pierwszego odcinka (tylko tyle wytrzymałem) udało mi się zobaczyć jak wg. Wachowskiej (Wachowskiego? Rodzeństwa? Braci? Sióstr?) wygląda rzeczywistość i normalny świat.
Otóż podczas intro kilkakrotnie mignęły sceny z parad równości, z jakichś homo protestów, dwóch liżących loda panów, seks lesbijek ze sztucznym penisem w roli głównej (z których jedna okazała się transem), wielka miłość tychże, a na deser spasione i zarośnięte "motyle", słodkie jak Anna Grodzka.
No i oczywiście czynności jakie poszczególne orientacje wykonują: lesbijki = akcja charytatywna, działalność prospołeczna / Wolfgang + drugi koleżka, wyraźnie hetero = złodzieje / samotna (chyba) dj-ka = smutna samotność / jakaś hinduska dziewczyna, która ma wyjść za mąż (za faceta!) = nieszczęście bo go nie kocha.
A! Byłbym zapomniał, jako wisienka na torcie: paradująca z krzyżem u szyi zakonnica, którą trudno od portek oderwać.

ocenił(a) serial na 10
Lukas_Art

Smutne musi być to Twoje życie skoro jeden "nadreprezentowany" serialowy wątek tak bezkarnie w nie wlazł i narobił w nim tyle zamętu...

Willczek

Jedynym zamętem, jaki wywołał w moim życiu ten serial, był taki, że chcąc go wyłączyć jadłem dużą bułkę dwiema rękami. Akurat spadała mi sałata z majonezem na tacę, więc musiałem zdecydować: wyłączyć serial, czy ocalić sałatę. Wybrałem to pierwsze. A sałatę i tak wszamałem ze smakiem oglądając Maxa Kolonko.

ocenił(a) serial na 9
Lukas_Art

Ale tutaj homoseksualizm nie wchodzi Ci z buciorami w życie. Sam zdecydowałeś się sięgnąć po serial robiony przez dwie osoby transseksualne, zresztą jeszcze przed premierą było wiadomo, że twórcy nie będą stronić od wątków LGBT.

wieloimienna

Te dwie osoby zrobiły też genialnego "Matrixa" i nie mnie genialny "Atlas Chmur". Tyle że tam wątki "homo" ujęto subtelnie, wręcz pięknie. Tak, że mi - w 100% hetero - to się podobało. W "Sense 8" jest to zbyt nachalne.

Lukas_Art

Trudno się nie zgodzić. Serial dobry, fabuła oryginalna. Po co tyle szczegółów, dosłownosci... Serio epatowanie tą seksualnością, promowanie lgbt czasem było aż niesmaczne. Rodzeństwo W. zrobiło manifest, bo trudno niektóre sceny odebrać inaczej, i rozumiem przesłanie, ale nie trzeba aż tak dosłownie, dojrzali widzowie zrozumieją przesłanie i nie trzeba wszystkiego tak łopatologicznie podawać...

ocenił(a) serial na 9
Lukas_Art

Lukas_Art Każdy widzi to co chce zobaczyć. Jeśli masz problem ze swoim homoseksualizmem to po co tutaj wylewać żale? Od tego jest psychoterapia, a Twoje wypowiedzi nic nie wnoszą do merytorycznej dyskusji na temat serialu. :)

xManilax

No to wyobraź sobie, że globalna populacja jest w 95% albo 90% homoseksualna (bo tak wygląda sytuacja z hetero - na świecie jest max 10% osób homoseksualnych).
No i w pewnym momencie ta cała homopopulacja ogląda serial "Sense 8", w którym promuje się heteroseksualizm.
Teraz już rozumiesz o co mi chodzi? Czy mam wyjaśnić na liczydle?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones