PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685069}

Sense8

7,9 36 736
ocen
7,9 10 1 36736
6,8 4
oceny krytyków
Sense8
powrót do forum serialu Sense8

Członkowie jednej gromady mogą się odwiedzać. Jeśli ktoś jest spoza gromady, ale również jest Świadomym, może odwiedzać członków nieswojej gromady tylko, gdy nawiąże z nim chociaż raz kontakt wzrokowy.

Oprócz ósemki głównych bohaterów przedstawieni do tej pory ludzie z innych gromad (a przynajmniej ci, których zapamiętałam) to Jonas (ten z lokami), Angelika (popełnia samobójstwo na początku serialu, dając życie ósemce) i Whispers (antagonista tropiący innych Świadomych, organizacja, dla której pracuje to BPO). Podobno Angelika i Jonas współpracowali kiedyś z Whispersem.

Riley. DJka. W przeszłości, podczas gdy akurat rodziła i jej mąż Magnus wiózł ją do szpitala, mieli wypadek samochodowy. Mąż zginął, a nowo narodzone dziecko zamarzło, tylko Riley się uratowała. Jej ojciec jest światowej sławy pianistą

Will. Policjant. Jego ojciec (też policjant) został postrzelony, odszedł z pracy, popadł w alkoholizm. Zajmował się sprawą morderstwa Sary Patrell. Will już jako dziecko twierdził, że widzi ducha tej zmarłej dziewczyny. Został zawieszony z powodu kilkukrotnego przekroczenia uprawnień (zrobił to, aby pomóc gromadzie)

Nomi. Hakerka. Zemdlala na motocyklu podczas parady rownosci i po badaniach odkryli cos dziwnego (mozg Swiadomych wyglada inaczej niz u zwyklych ludzi). Chcieli jej zrobic lobotomie, uciekla. Nadal jest uciekinierem, probuja ja wysledzic agenci

Wolfgang- wlamywacz, zlodziej.
Przeszłość: zabil swojego ojca, ktory byl dla niego okrutny (Wolfgang obezwladnil go i podpalil samochod).
Terazniejszosc: Cala jego rodzina to chyba jakas mafia. Wraz z przyjacielem Felixem wlamal sie do sejfu nie do zlamania nalezacego do syna jego wujka i ukradli stamtad diamenty. Chcieli sprzedac diamenty, syn wujka jednak dowiedzial sie o tym. Felix dostal w brzuch z broni i wyladowal w szpitalu. Syn wujka (ktory byl oczywiscie odpowiedzialny za postrzelenie przyjaciela) kazal oddac Wolfgangowi diamenty, grozac, ze w przeciwnym razie zabije Felixa. Wolfgang zabija syna wujka, a nastepnie tez samego wujka, wiedzac, ze bedzie on chcial pomscic smierc syna

Capheus. Kierowca autobusu. Jego matka ma HIV, lekarstwa sa drogie i trudno dostepne. Pewnego razu jego autobus zostaje napadniety i zostaja zabrane m.in. lekarstwa dla matki. Capheus odbiera je, ale przez to zadziera z niewlasciwymi ludzmi (gang Superpowers). Przez to, ze wykazal sie sporymi umiejetnosciami (np. sztukami walk, co oczywiscie bylo spowodowane obecnoscia Sun) bardzo wplywowy czlowiek zaoferowal mu prace w zamian za lekarstwa dla matki. Jego zadaniem bylo wozenie chorej corki szefa na terapie, gdyz szef ten podejrzewal, ze nikt nie bedzie szukal jego corki w podrzednym autobusie. Potem przyszedl do Capheusa byly pracownik szefa (Amondi), ktoremu szef zabil siostre. Amondi grozil matce Capheusa, jesli Capheus nie przekaze mu corki szefa. Capheus przyjechal na umowione miejsce, ale bez corki szefa. Okazalo sie, ze szef juz zostal schwytany przez Amondiego. Amondi kazal Capheusowi zabić szefa, ale Capheus dzieki umiejetnosciom gromady zabil wiekszosc ludzi Amondiego. Teraz szef ma u niego dlug wdziecznosci za zycie swoje i swojej corki

Kala- ojciec jej narzeczonego (Rajana) jest ateista i chce wprowadzic nowosci w kulturze indyjskiej, ma wiec wielu przeciwnikow. Ojciec Rajana ma watpliwosci co do slubu. Gdy przychodzi do swiatyni, aby powiedziec to Kali, jego przeciwnicy probuja go zabic, trafia do szpitala, ale przezywa

Sun-przyznala sie do okradania wlasnej firmy (tak naprawde zrobil to jej brat), zeby nie ucierpial wizerunek firmy i jej ojca (syn byl twarza firmy, Sun mimo ze pracowala tam ciezej od niego, nie byla tak znana). W wiezieniu poznala kobiete, ktora szybko szyla i inna silniejsza kobieta zabierala jej prace, aby oddac jako swoja. Sun pewnego razu podstawila jej noge i zwrocila na nia uwage strazniczka, co uniemozliwilo zabranie rzeczy. Potem Sun pokonala ja w walce, bo tamta oczywiscie chciala sie zemscic. Ktoregos razu jej ojciec przyszedl i powiedzial, ze planuje powiedziec prawde (ze to nie Sun okradala firme). Kolejny przyszedł brat i powiedział, że ich ojciec nie żyje. Sun domyslila sie, ze tak naprawdę jej brat upozorowal samobojstwo ich ojca, bo jej brat bal sie pojsc do wiezienia, gdy Sun juz uwolnia. Po smierci ojca Sun obiecala sie zemscic na bracie

Lito. Znany aktor. Jest gejem, ale, zeby to nie wyszlo na jaw, umawia sie z roznymi kobietami. Jedna z tych kobiet, Daniela, odkrywa jego sekret (jego kochanka Hernando), ale jest zachwycona, ze moze byc ich przykrywka. Przez jakis czas wszystko jest idealne, spedzaja razem duzo czasu. Daniela ma jednak problemy z agresywnym bylym. W pewnym momencie wlamuje sie on do mieszkania Lito i zabiera komorke Danieli, na ktorej sa zdjecia Lito i Hernando uprawiajacych seks. Te zdjecia moglyby zrujnowac kariere Lito. Daniela wraca do bylego i obiecuje za niego wyjsc, zeby nie szantazowal Lito. Lito niczego z tym nie robi, mimo ze wie, ze Daniela bedzie przez bylego bita. Hernando odchodzi od niego z tego powodu. Lito odbija Daniele ze swiadomoscia, ze jej byly sie zemsci i prawdopodobnie umiesci zdjecia w sieci

Glowny watek:
Jonas nawiazuje kontakt wzrokowy z kilkoma czlonkami gromady. Nie pamietam juz, z kim dokladnie, ale na pewno z Willem i Nomi. Dzieki temu moze ich teraz odwiedzac. Jonas jest poszukiwanym przestepca, Will gonil go samochodem. Chyba oboje mieli wtedy jakis drobny wypadek, tak czy inaczej z powodu Willa Jonas wpadl w rece BPO i Whispersa.
Gdy Riley wrocila na Islandie i byla na koncercie ojca, zemdlala. Wyladowala w szpitalu i po badaniu w jej mozgu wykryto nieprawidlowosci. Z tego powodu namierzyl ja Whispers. Zamkneli ja w placowce BPO, ale Will przyjechal na Islandie, zeby ja odbic. Udalo im sie zbiec, ale podczas ucieczki Will nawiazal z Whispersem kontakt wzrokowy, przez co teraz Whispers moze go odwiedzac

ocenił(a) serial na 8
Sheilad

Mam nadzieję, że niczego nie pokręciłam. Jeśli tak, oczywiście wszelkie poprawki mile widziane ;)

ocenił(a) serial na 8
Sheilad

*nie swojej

ocenił(a) serial na 8
Sheilad

Super dzięki. Na pewno się przyda

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 9
Sheilad

Też właśnie skończyłam oglądać cały sezon, szkoda że nie umieściłaś tego wcześniej :). A może jednak wcale nie żałuję :). Tak czy inaczej: dobra robota!

ocenił(a) serial na 8
Dziubla

Dzięki Może jeszcze się przyda przed sezonem trzecim, jak znowu oboje zapomnimy ;)

ocenił(a) serial na 9
Sheilad

Nie będzie trzeciego sezonu :(.

ocenił(a) serial na 8
Dziubla

O kurczę, faktycznie :/ Nie dotarła do mnie wcześniej ta informacja. Naprawdę wielka szkoda, bo serial świetny, a końcówka drugiego sezonu narobiła mi sporo apetytu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones