PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809758}

Sex Education

7,6 120 864
oceny
7,6 10 1 120864
7,0 32
oceny krytyków
Sex Education
powrót do forum serialu Sex Education

Bardzo fajny serial, mili aktorzy, fajnie napisane dialogi ALE...

- oczywiście musiał się znaleźć przyjaciel gej.
- ten gej musiał być czarny.
- najpopularniejszy chłopak w szkole musiał być czarny.
- rodzicami tego chłopaka musiały być dwie lesbijki. Czarna i biała.
- aborcja w wieku 16 lat bez wiedzy kogokolwiek? A bardzo proszę, na życzenie.
- coś pominąłem? ....

Wkurza mnie wrzucanie na siłę kolorowych bohaterów i wszystkich odłamów LGBT tylko dlatego, że jakieś lobby chce to na siłę forsować.

ocenił(a) serial na 4
wilczk

To nie jest wrzucanie tego na siłę, jest tu tego tyle ile ma być. Ten serial ewidentnie, specjalnie wyolbrzymia pewne rzeczy, bo tu chodzi jednak o tą edukacje seksualną i rzeczywiście w fajny sposób młodym ludziom przekazuje pewne aspekty seksualności (nie tylko heteroseksualnym, czy białym). Pora się wreszcie obudzić i zrozumieć, że na przykład geje, czy lesbijki to też normalni, tak samo wrażliwi i czujący miłość ludzie. Dlaczego ludzie dalej patrzą w kategoriach "poprawność polityczna", dla mnie te dwa słowa nie istnieją. Pora powiedzieć samemu sobie, że nie ma czegoś takiego i tyle. Zobaczycie, że nagle biały stanie się czarnym, homo stanie się hetero i vice versa. Ten serial ma być dla każdego, nie tylko dla twardego heteroseksualnego białasa. (no offense)

ocenił(a) serial na 7
wilczk

Jestem właśnie po obejrzeniu drugiego sezonu. Ten Twój komentarz przeczytałem przy okazji premiery pierwszego i cały czas miałem go w pamięci. Na początku też się u uśmiechnąłem pod nosem z taką szyderą, że no dobra mamy czarnego geja, mamy hindusa geja, mamy dwie lesbijki białą i czarną wychowującą czarnego chłopaka. Tylko ten uśmiech oznaczał takie totalne nawarstwienie różnorodności. Tylko jest tak, że różnorodność jest podana w przystępny sposób. Objaśniająca wszystkie zagadnienia. Stąd też zagadkowy tytuł tego serialu "Edukacja seksualna". Czyli wyjaśniamy wszystkie pojęcia i tabu związane z seksem. A to co jest dla nas tabu to temat rzeka. I niezwykle przyjemnie i z uśmiechem oglądało mi się kolejne luźne i przystępne wyjaśnianie pojęć. Żeby nie było, że jestem aż taki przesłodko tolerancyjny to przewijam sobie sceny gdzie się faceci całują albo hindus wypinał goły tyłek. Jakoś nie lubię na to patrzeć. Jestem z tych co jak zobaczą dwóch mężczyzn całujących się na ulicy to jak mi to nie pasuje odwrócę wzrok zamiast podejść i wyzywać albo pluć w twarz albo wyśmiewać. I są seriale które wywołują u mnie nie smak bo wydaje mi się że są nachalne. Ten serial z Naomi Watts co ona jest matką, ma romans z kobietą, a jej mała córka już odczuwa że jest mężczyzną. W tej formie w tym serialu było to dla mnie nieprzyswajalne.

ocenił(a) serial na 10
wilczk

Polityczna poprawnosc to sa raczej lata 80 te. W UK czy USA tak to po prpstu wyglada...biali, czarni, hindusi. Prawdziwy mix. U nas tego nie ma i moze dlatego wydawac sie to moze troche na sile.ta roznorodnosc. Tam naprawde tak jest!

ocenił(a) serial na 8
wilczk

ot polaczek się znalazł tylko wiesz że w tym serialu kolor skóry nie ma znaczenia xD Orientacja już tak, ale to dobrze bo to serial o nazwie edukacja seksualna i żeby pokazać całe spektrum seksualności musi być dużo różnorodności. Ale polak cebulak to nieźle. I tak w Anglii możesz mieć aborcję na życzenie. Sorry ale albo jesteś trollem albo głupi

ocenił(a) serial na 8
wilczk

Bywałam w świecie i powiem panu, tak poprostu jest. Tak wyglada świat. Takich ludzi się codziennie spotyka. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Serial jest komentarzem do rzeczywistości. To ze w Polsce nie koniecznie jest to widoczne nie znaczy, ze w innych krajach wyżej wymienione jednostki nie rodzą się i nie mieszkają. Serial jest przecież przeznaczony dla międzynarodowej publiczności. Jeżeli pan nie wierzy to, moje doświadczenie to praca w kancelarii w Niemczech a tam prócz białych hetero Niemców 2 afroamerykanki, 2 Azjatki, jeden gej, dwie Polki wszyscy spoko ludzie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
wilczk

Portretowanie świata, który wygląda inny niż Twój grajdołek =/= wciskanie czegokolwiek.

ocenił(a) serial na 8
wilczk

Chciałam dodać do tej całej dyskusji, jako osoba mniej więcej w wieku bohaterów (w zeszłym roku skończyłam liceum), że te kilka osób niehetero to naprawdę nie jest przesada czy propagowanie lgbt. W samej mojej klasie (jakoś 30 osób) znałam kilka osób innej orientacji, a co dopiero w całej szkole. Apropos tego ile procent populacji jest lgbt, uczniowie w serialu są z pokolenia gen z, więc sugeruję wygooglować jaki procent gen z należy do lgbt ;)

ocenił(a) serial na 10
wilczk

Od kilku miesięcy pracuję w małej firmie w jednym z dużych miast w Polsce. Wśród 14 pracowników mamy geja i lesbijkę. Na szczęście dla nikogo nie jest "propagowaniem homoseksualizmu", kiedy mówią o swoich partnerach. Każdy traktuje to jako coś najnaturalniejszego na świecie. Współczuję tym, którzy nie mogą liczyć na taką reakcję w środowisku, w którym żyją. Serial jest świetny, pokazuje różnorodność. Tym wszystkim, którzy są oburzeni tą różnorodnością przypominam, że świat jest różnorodny i nie wszędzie społeczeństwo wygląda jak w Polsce. Jeśli wam to przeszkadza - macie wybór - możecie po prostu nie oglądać. Na pewno znajdziecie sporo seriali na TVP, Polsacie i TVN, które lepiej odzwierciedlają waszą wizję świata.

wilczk

mnie denerwuje że prawie wszystko co mnie otacza jest białe i hetero, ale nie robię z tego powodu kupy w majtki jak ty

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
wilczk

oprawca robi laskę ofierze

ocenił(a) serial na 10
wilczk

Ten serial też ma za zadanie edukować. Wiemy jak z edukacja seksualna w naszym zacofanym kraju.

użytkownik usunięty
wilczk

A to co powiesz po trzecim sezonie, gdzie pojechali juz po bandzie na maksa psujac naprawde fajny serial? Gejowstwo i inne wyimaginowane problemy zwiazane z ideologia LGBT przykryly i wrecz zniszczyly glowne watki, ktore w poprzednich dwoch sezonach stanowily sile tego serialu. Szkoda. No ale tak teraz wyglada ten chory swiat.

wilczk

Nigdy gej czy lesbijka nie będzie czymś normalnym. Jeśli są, to jest to wybryk natury. Pokazywanie na siłę nienormalności lub wręcz marketing tego jest chory. Ktoś bogaty (sponsor netflixa) widocznie jest nienormalny i próbuje przekonać nas normalnych, że on jest normalny będąc gejem.

wilczk

Nigdy gej czy lesbijka nie będzie czymś normalnym. Jeśli są, to jest to wybryk natury. Pokazywanie na siłę nienormalności lub wręcz marketing tego jest chory. Ktoś bogaty (sponsor netflixa) widocznie jest nienormalny i próbuje przekonać nas normalnych, że on jest normalny będąc gejem.

ocenił(a) serial na 9
wilczk

Odpowiedź do oryginalnego komentarza: trochę twoje narzekanie można by porównać do „Dlaczego w Gwiezdnych Wojnach jest tyle statków kosmicznych??”. Nonsens. Ten serial właśnie jest o tych wszystkich rzeczach które wspomniałeś więc jak to nie twoje „cup of tea” to nie oglądaj i się nie wypowiadaj.

PS. Tak, w UK można mieć aborcję bez niczyjej zgody za darmo bez problemu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones