PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 117
ocen
8,4 10 1 37117
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Anime typu "Gadken"

ocenił(a) serial na 8

Do obejrzenia tego anime skusiło mnie parę powodów. Po pierwsze, lubię anime. Po drugie, powiązania autora z GENIALNYM Notatnikiem Śmierci. Po trzecie, miejsce w rankingu seriali, gdzie jest za moim ukochanym Dragon Ballem i za innymi świetnymi seriami. Po czwarte, lubię klimaty fantasy osadzone w średniowieczu.
Ale chodzi mi o to, że mocno się zawiodłem. Charaktery postaci są mocno przerysowane. Typowy główny bohater, który nie jest zbyt rozgarnięty ale oczywiście ciągnie za sobą wszystkich i mimo, że ludzie mają do niego opory to i tak wierzą w niego i oczywiście jest jedyną nadzieją. Najbardziej niestety drażniły mnie CKLIWE DO POTĘGI dialogi w każdym odcinku. Po co, co chwilę słuchamy ich wewnętrznych przemyśleń, które są co chwilę takie same. Rozumiem dialogi, które coś wnoszą, ale tutaj były chyba tylko po to żeby zapchać czas odcinka.
Zdecydowanie przegadane anime. Gadka, gadka, gadka... Anime typu "Gadken".

ocenił(a) serial na 9
Bart_Gorzala

To widzę, ze podeszleś do serii ze złym nastawieniem... pierwsze, powiązań z Death Note bardzo tu nie ma, pewnie jakiś aktor głosowy sie powtorzył, czy rozwiązanie fabularne, ale to w sumie norma.
Klimaty fantasy w średniowieczu... no chyba nie. Seria ma więcej ze strampunku niż fantasy, a jak przyjrzeć sie dokładnie, to mamy sporo dalsze czasy niz średniowiecze, z niemalże nowoczesnym systemem militarnym, krótką bronią palną, znajomością zasad higieny i całkiem niezła znajomoscią medycyny.
Miejsce w ocenie obok innych znanych serii też nie mówi nic, o tym jakiego typu jest toprodukcja.

Co do tych dialogów... niestety się zgodzę, ztym, że sporo tych "ckliwych" tekstów to inwencja animatorów, gdyż w mandze było tego malutko. Niestety też sceny dialogów zostały sztucznie poprzedlużane 9a treści zostało tyle samo)... i faktycznie są epizody gdzie postacie niemal tylko gadają.

A czy postacie są przerysowane... tu pewnie każdy ma swoją wlasna opinię. Dla mnie tylko główny bohater na początku zachowyal sie w stereotypowy shounenowy sposób... no i niestety w anime jeszcze sie pogorszyl, gdy w mandze zacząl się ogarniać. Cała reszta po prostu pasuje do chorego świata wykreowanego w serii.. a przede wszystkim zachodzą w nich zmiany wraz z rozwojem wydarzeń, nie koniecznie na lepsze.

i zapomniałeś o niepotrzebnych przypominakch, tego co widzieliśmy odcinek wcześniej i całym epizodzie 13,5.

ocenił(a) serial na 8
Bart_Gorzala

Polecam ci mange, bo w tej wersji nie ma tylu zbędnych przedłużeń

Bart_Gorzala

Zgadzam się w 100 %, mnie do obejrzenia "namówił" filmweb ale anime nie zrobiło na mnie piorunującego wrażenia a takie miało być. Bohaterowie niczym papier kuchenny, dialogi wprost z Brazylii a akcja w pewnych momentach wlecze się niemiłosiernie, by za moment zawrzeć i znowu opaść z sił. Bardzo średnie anime, ale zajrzę do mangi skoro jest treściwsza ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones