PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 112
ocen
8,4 10 1 37112
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Obejrzałem Shingeki no Kyojin i prawdę mówiąc to patrząc na oceny spodziewałem się czegoś lepszego. Największe zalety tej serii to oprawa wizualna (chociaż nie do końca), a odcinki dopiero od momentu pojawienia się kobiety Tytan.

Sądziłem, że anime będzie bardzo wciągające od początku do końca, a niestety wiele odcinków oglądało się po prostu nieprzyjemnie. Było sporo bzdurnych (wprost absurdalnych) scen i bezmyślnych (skrajnie durnych) zachowań postaci, które skutecznie psuły oglądanie.
Poza tym miałem wrażenie, że chciano wprowadzić jakiś humor, ale efekt był odwrotny, gdyż zamiast śmieszyć to irytował (np sceny odnośnie Sashy).

Również sam pomysł jest dosyć dziwaczny (walka z obrzydliwie wyglądającymi tytanami).

Odnośnie grafiki to jak pisałem jest wysokiej jakości, a nawet bardzo wysokiej.

Oprawa dźwiękowa jest mało urozmaicona, ale da się również usłyszeć bardzo ładne melodie, która mają duży wpływ na emocje podczas oglądania (np 21 odcinek). Pojawiają się również urywki piosenek.

Bardzo dobry był pierwszy opening, a szczególnie pierwszy ending. Następne niestety już wyraźnie gorsze.

Odnośnie dramatyzmu to sceny śmierci dotyczą w większości nieistotnych postaci. Niestety na całe anime są również dwie sceny, które można uznać za smutne, a nawet bardzo smutne.

Mam na myśli to co się stało z Miną Caroline i z Petrą Ral. Szczególnie ta druga była zdecydowanie najbardziej zaskakująca i smutna z całej serii. A potem jeszcze te późniejsze wydarzenia z jej udziałem (twórcy anime naprawdę chcieli wzruszać widza). Nigdy bym się czegoś tak okrutnego nie spodziewał.

http://i59.tinypic.com/2r6k1le.jpg

Najładniejsza dziewczyna w anime to oczywiście Krista. Mikasa także est śliczna.

Zszokowała mnie również taka jedna scena w ostatnim odcinku. Po prostu to co pokazali.

http://i62.tinypic.com/2yvqyp2.jpg

7/10

pawel_nowakk

Zgodzę się, że niekóre odcinki były bardzo nudne, biorąc pod uwagę małą ilość odcinków, akcja powinna być cały czas a czasami po prostu nie działo się nic co było irytujące, bo po 15 odcinku już praktycznie wiedziałem, że seriia nie została dokończona i pewnie nie zostanie wznowiona ale na szczęścię bedzie.

Co do pomysłu to wg. mnie jest całkiem ok-bardzo ambitny i unikalny, też byłem zaskoczony i nie spodziewałem się niczego specjalnego, ale muszę przyznać, że nie doceniłem tegoj anime.

Co do zdjęć to nie widzę w nich nic szokującego, szokujące wg. mnie było zobaczenie tytana w dziurze po walce annie z eren na sam koniec, po ostanim odcinkui i napisach koncowych.

azkero

W I sezonie po prostu za mało się wydarzyło. Na tyle odcinków to wszystko było bardzo przeciągane
Ale nic dziwnego skoro tak było w mandze. Jednak nie lubię tego.

Odnośnie tych zdjęć to chyba nie zrozumiałeś o czym pisałem.
Chodziło mi o to, że te sceny były najsmutniejsze z całego anime (Mina i Petra).

Co z tego, że one walczyły. Jeśli walczą to wcale nie znaczy, że takie sceny nie będą szokować.

A ostatnie zdjęcie jest również smutne (i bardzo okrutne) bo pokazuje tragedię zwykłych ludzi na przykładzie dziecka.
Co ciekawe w mandze tego zdjęcia w ogóle nie było.

Twórcy anime bardziej skupili się na wzruszeniu widza.

Shingeki nie miało być wyciskaczem łez, ale niektóre sceny (szczególnie z powodu Petry) można tak nazwać.

Ciekawe co będzie z Mikasą i Historią. Mam nadzieję, że nic się im nie stanie.

pawel_nowakk

A ja jakoś nie wiem, ja miałem gęsią skórkę podczas oglądania, ale szczerze powiem ci, że mi się tylko zrobiło przykro jak Petra zgineła. A tak poza tym bez emocji, może nie przykładam tak dużej wagi do bocznych charakterów w serii. Nie mniej jednak pewnie inaczej bym zareagował jeśli chodzi o Mikase czy tez Erena(może aramir tez).

Co do anime to jest całkiem spoko ale faktycznie brakuje dynamiki, ale też po co oglądać cały czas walkę z tytanami? Ja osobiście oczekiwałem czegoś lepszego również, ale również się nie zawiodłem, seria mi się bardzo podoba pomimo tego, że nie jestem wielkim fanem anime.

Mnie rozczarował sam fakt taki, że nie dowiedzieliśmy się co jest w piwnicy w domu Erena. To chyba było najgorsze i szkoda, że tak zakończono anime, ale trudno wymagać od twórców czegoś co pewnie nie ma nawet w Mandze, ale później czekanie na kolejny sezon przez prawie dwa lata? Masakra.

azkero

Dla nie ma większego znaczenia czy to główna postać. Co innego decyduje o tym czy będzie mi jej żal (charakter i wygląd).
Tak w ogóle to ona nie była postacią poboczną, ale raczej drugorzędną, więc miała znaczenie.

Odnośnie tej piwnicy to już chyba w połowie anime mieli tam iść? Żenada jakich mało.

A II sezon to w 2016 roku ma być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones