PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 007
ocen
8,4 10 1 37007
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Kilka pytań

ocenił(a) serial na 9

Po skończeniu pierwszego sezonu naszło mnie kilka pytań:

Czy druga seria będzie ostatnią?
Kiedy premiera drugiego sezonu?
Czy manga została już zakończona czy nadal wychodzi?
Czy fabuła anime mocno odchodzi od pierwowzoru?

kryszew15

Manga nadal wychodzi więc nie wiadomo ile sezonów będzie.
Premiera podobno w 2016.
Wydarzenia w mandze i anime są identyczne, charaktery bohaterów są nieco zmienione.

kryszew15

1)Druga seria na pewno nie będzie ostatnią. Autor mangi Isayama Hajime powiedział w jednym z ostatnich wywiadów, że manga na etapie tomu nr 15 stanowi dopiero ok. 60% całej historii jaką chce opowiedzieć. Jak łatwo zatem policzyć manga będzie mieć jakieś 26-27 tomów. Skończy się, więc gdzieś w połowie 2017 roku, co zekranizują najszybciej w 2018.
2)Studio odpowiedzialne za anime już w listopadzie 2014 zapowiedziało drugi sezon na rok 2016, mangowy materiał na dwa pełne wątki fabularne już jest, zatem tylko czekać na konkrety ze strony twórców:)
3)Jak wspomniałem na początku manga wciąż wychodzi i ma się całkiem dobrze. W tym miesiącu ukazał się już rozdział nr 73
4)Różnice miedzy mangą, a anime są znikome, zmiany co najwyżej kosmetyczne. Jedynie finałowa walka Erena i Annie została zdecydowanie przedłużona względem ich starcia w mandze i troszkę zbyt epicko ją przedstawiono. Wszystko po to, aby zakończyć 1 sezon z pompa i fajerwerkami.
W mandze Erena nie zasypało w podziemnym korytarzu. Pomimo rozterek przed walką z Annie dosyć szybko zmienił się w tytana i choć znów dostał srogi łomot to nie wpadł w taki szał jak w anime. Kiedy Mikasa zrzuciła ją z muru, Eren NIOSĄC NA RĘCE ARMINA dorwał Annie i dobrał się do jej karku. Ponadto podczas walki z Annie, w lesie Levi skręcił sobie nogę. W anime wpadł jak bohater na pole bitwy i wyciągnął Erena z jego formy. W mandze natomiast nie odstępował na krok Erwina, z którym razem obserwowali walkę. Erena z jego formy wyciągnął Armin. Jeana również nie było na polu bitwy, w mandze.

Soleks100000

No i rzecz jasna tzw. "tytan w murze" z ostatnich paru sekund, po napisach końcowych. W mandze Mikasa odkryła go zaraz po zrzuceniu z muru Annie. W anime nie pokazali tego, żeby nie otwierać nowych wątków w fabule i przeskoczyli od razu do rozmowy w pokoju, przy odpoczywającym Erenie oraz Erwina na dywaniku, u zarządcy Dystryktu Stohess gdzie tłumaczył się ze swoich działań.

ocenił(a) serial na 9
Soleks100000

oo dzięki wielkie za odpowiedzi. Szkoda że tyle jeszcze trzeba czekać na kolejne odcinki.

Soleks100000

Mówisz że trzymają się mangi ale trochę podkręcają niektóre sceny, więc czy oznacza to że rozbudują wątek miłosny albo coś w tym stylu, Erena i Mikasy ?
Wiem że czują się bardziej jak rodzina ale w kilku scenach odnosze wrażenie że twórcy anime idą w tym kierunku, np kiedy Mikasa zarumieniła się gdy kapitan mówił żeby zajeła się swoim chłopakiem i wtedy gdy Eren przeszedł dalej, zdając utrzymanie się na linkach, Mikasa mówi że się cieszy bo zostanie ze mną, lub w tunelu gdy Mikasa mówi o głebszym uczuciu Erena do Annie wydaje mi się że się wkurzyła.
Wiem że dużo tu relacji poprostu siostra-brat ale czy taki wątek wchodzi w gre ? nawet z innych scen które nie przytoczyłem.

Senubis

Myślę, że to byłoby trochę za dalekie odejście od mangi.
Twórca mangi, choć nie ma wpływu na ostateczny kształt anime to, jednak służy studiu w charakterze konsultacji merytorycznej, zaś sam reżyser- Tetsuro Araki zdaje się mieć dobre relacje i kontakt z twórca mangi, Hajime Isayamą(udzielali ostatnio wspólnego wywiadu gdzie analizowali sceny i zazwyczaj pokazują się razem przy okazji eventów związanych z anime), więc wątpię, aby padł tu jakiś swego rodzaju nieoczekiwany wybryk.

Dużo w kwestii relacji Eren-Mikasa wyjaśni scena poprzedzająca moment, gdy Eren po raz pierwszy użyje swojej prawdziwej mocy, bo część fanów, która chętnie widziałaby Erena i Mikasę w charakterze pary dopatrzyła się tam, że Mikasa próbuje go pocałować XD
Ja jak wspomniałem wątpię, aby to przeszło, bo pomimo ukazywania przesadnej ekspresji w anime, raczej swatanie bohaterów na tym etapie nie wchodzi w grę.

Soleks100000

Może i masz racje ale narazie to są tylko spekulacje, poprostu trzeba czekać na drugi sezon i mieć nadzieje na jak największą ich liczbe w przyszłości.
Zgodzę się że na początkowym etapie byłoby bez sensu robić romantyczny wątek, ale dramat i miłość to jest świetne połączenie (oczywiście nie dla wszystkich) a co do anime to reżyser chyba się bawi z widzami pokazujac scenki jakby zakochanej i zazdrosnej Mikasy. Jeśli hajs i popularność będą wystarczające, to reżyser wiele może pozmieniać by hype nie opadł, a tak swoją drogą dzięki za odp ^^

kryszew15

Planowana druga seria miala wyjsc w 2016 ale niestety z dosc idiotycznego powodu zostala przesunieta nawet na koniec 2017. A powod ? chca zeby najpierw publiczosc zapoznala sie z manga....

lukasq_2

no ku%wa, bez jaj. Skąd masz takie info?

lukasq_2

BZDURA! Od nikogo pracującego nad anime nie wyszła żadna tego rodzaju informacja.
Wiadomo za to, że prace nad drugim sezonem anime trwają już od początku roku.

Potwierdził to w wywiadzie z marca tego roku reżyser, Tetsuro Araki: http://fuku-shuu.tumblr.com/post/139982798832/kawakubo-shintaro-editor-of-isayam a-hajime-has
a niedługo później także producent z WIT Studio, George Wada: https://marinasauce.wordpress.com/2016/03/28/sakura-con-2016-kabaneri-of-the-iro n-fortress-and-more-by-wit-studio/

Wszystko wskazuje na to, że premiera odbędzie się jesienią(ostatni sezon premier w tym roku).
Przekładanie terminu przy takiej ilości scenariusza w formie wydanej już mangi zwyczajnie by się twórcom nie opłacało, zwłaszcza, że już półtora roku temu oficjalnie zapowiadali premierę na rok 2016

Polecam tego o to bloga, w którym autor zebrał do kupy wszystko co wiadomo już na temat drugiej serii anime:
http://attackontitan.wikia.com/wiki/User_blog:Manuel_de_la_Fuente/Attack_on_Tita n_Season_2:_release_date,_facts,_rumors,_and_everything_we_know_so_far

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones