PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 153
oceny
8,4 10 1 37153
8,5 2
oceny krytyków
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Manga a anime

ocenił(a) serial na 9

Właśnie skończyłem ostatni odcinek anime i po wejściu na forum zobaczyłem, że wiele osób narzeka na rozbieżności między fabułą serialu a mangą, szczególnie jeśli chodzi o zakończenie. Czy ktoś tutaj ma tyle wolnego czasu i chęci, by coś napisać o tym? Nie chodzi mi o kwestie dotyczące różnic w zachowaniu postaci czy coś, a o jakieś fakty dotyczące tamtejszego świata i tytanów. Co wie więcej czytelnik mangi? ;) No i chodzi mi o ten moment w fabule, gdy oba dzieła się pokrywają. Z tego, co wyczytałem tutaj wnioskuje, że w mandze, jest dużo więcej rewelacji, ale nie mam natchnienia zaczynać całego story od początku ;)

blackgoat

Nie trzeba czytać całej mangi od początku. Ostatni odcinek to rozdziały 33 i 34 w których pominięto wiele istotnych rzeczy. Jak chcesz czytać mangę to od 33 rozdziału.

ocenił(a) serial na 9
ONeron

Dzięki. Tak właśnie zrobię!

ocenił(a) serial na 9
ONeron

A warto czytać? Bo słyszałam wiele narzekań na kreskę, więc niespecjalnie się do tego śpieszę. Rozważam grzeczne czekanie na 2 sezon, wtedy też anime będę oglądać z większą przyjemnością. Ale jeżeli rozbieżności rzeczywiście są istotne, to może chociaż na to zerknę.

Rachel3

kreska jest... taka sobie, ale udało mi się przyzwyczaić w miarę szybko (a jestem bardzo wybredna), w szczególności, że historia wciąga. To tak jak z czytaniem bardzo dobrej książki - w pewnym momencie człowiek się łapie na tym, że nawet nie widzi słów, tylko obrazy, jakby się oglądało film ;)
Moim zdaniem warto. W mandze jest więcej szczegółów, no i dzisiaj został przetłumaczony 52 chapter, więc jest prawie 20 chapterów do przodu. Ja bym nie usiedziała do drugiego sezonu wiedząc, że już jest tyle do przeczytania ;)

ocenił(a) serial na 9
leneq

No właśnie mam z tym problem, ale z drugiej strony podoba mi się wersja animowana, a zawsze, kiedy biorę się za mangę przestaję już cieszyć się anime :( Mogłabyś powiedzieć mi, do którego chaptera sięga fabuła z pierwszego sezonu? Przeczytam do tego miejsca, a z resztą spróbuję wytrzymać :)

Rachel3

zerknij na posta ONerona wyżej w tym temacie:)

przeczytaj może np do 36 rozdziału i wtedy zdecyduj czy jednak warto czy nie. Bo nie będę Cię przekonywać jeśli ma Ci to później popsuć frajdę podczas oglądania drugiego sezonu :)

ocenił(a) serial na 9
leneq

A, sorry, ślepa jestem ^^' Dzięki za pomoc :)

blackgoat

Raczej rozbieżność między anime a mangą wynika z tego ze anime ma formę sezonów tak jakby. Nie mogą ukazać tego co było w mandze w ostatnim odcinku anime i potem zrobić rok przerwy bo to byłby nie w porządku. No i oczywiście muszą przedłużać z lekka te sceny, dodawać dramatyzmu itd by nie okazało się że jedna cz mangi to 1/4 odcinka anime. Chcą przecież dodatkowo zarobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones