PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 112
ocen
8,4 10 1 37112
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

Season 2

ocenił(a) serial na 10

Drugi sezon został niedawno zapowiedziany (o planowanej dacie premiery telewizyjnej za chwilę).

Jest to l tyle szczęśliwa i nieszczęśliwa zarazem informacja, bo może to oznaczać, że drugi sezon jest robiony na szybko byle zarobić na fali popularności.
Z drugiej strony trzeba mieć nadzieję, że seria będzie trzymać poziom, a pośpiech nie jest dyktowany zyskiem.

A co do samej premiery, anime pojawiło się w zapowiedzi wiosennej ramówki, także pierwszy odcinek drugiego sezonu zobaczymy za jakieś 2-3 miesiące.

ocenił(a) serial na 10
Dealric

Nie rozumiem co w tym nieszczęśliwego - cykl tworzenia będzie jak zawsze, tylko po prostu szybciej wyjdzie. Największy plus anime - fabuła - nie ucierpi, bo drugi sezon ma świetną bazę w mandze.

ocenił(a) serial na 10
Szybu

Nie martwi mnie fabuła, bo w mandze obecnie jest niewykorzystanej fabuły i na 2 sezony.
Co mnie martwi to tempo tworzenia. Przy założeniu, że zaczęto robić drugi sezon od razu po skończeniu pierwszego (czyli jeszcze przed jego wyświetleniem) to nie ma problemu. Ale bardzo wątpię by tak właśnie miało być, gdyż zwykle kolejne sezony tworzy się na podstawie wyników sprzedaży poprzedników.

Dealric

skąd info że będzie drugi sezon? :O to potwierdzone?

ocenił(a) serial na 10
ajkusz

napisałem skąd: Anime znalazło się w wiosennej ramówce.

Dealric

Ta ramówka to fake, jak można dać się nabrać na takie coś? Przecież na dole tamtego obrazka jest wyraźnie napisane, że wszystkie serie zawarte na tamtym plakacie są wymyślone.

Dealric

Seria na razie nie została zapowiedziana, proszę nie wprowadzać innych w błąd. Tę informację odczytałeś z krążącego od pewnego czasu plakatu, który jest fake'em. Realna data premiery to 2015 rok, na razie wyszło za mało chapterów mangi, by stworzyć drugi sezon.

ocenił(a) serial na 10
saber_okmen34

No to mój błąd. Tyle, że mangi luźno starczy na stworzenie kolejnego sezonu, bo materiału jest więcej niż wykorzystano na pierwszy;]

Dealric

Niestety nie wystarczy - na pierwszy sezon wykorzystali 34 rozdziały z mangi, a do tej pory wyszło 51 (nowe ukazują się co miesiąc). Z prostych obliczeń wynika, że potrzebują około 65-70 rozdziałów, czyli jeszcze z rok poczekamy.

ocenił(a) serial na 8
saber_okmen34

Tja wiosna 2015 najprawdopodobniej. Dla wszystkich oczekujących na osłodę - w przyszłym roku wyjdzie film pełnometrażowy (o którym niestety albo nie ma konkretnych informacji narazie, albo ja po prostu nie znalazłem), to już pewne info ;) + odcinki specjalne, które będą wychodzić co jakiś czas, narazie zapowiedziane:
-Dziennik Ilsy 09.12.2013
-104. Oddział treningowy 09.04.2014

Ale nie zgodzę się, teraz w mandze dzieje się tak dużo, że szczerze powiedziawszy możnaby spokojnie wykorzystywać 2 chaptery na odcinek, a w niektórych przypadkach nawet jeden chapter na docinek, albo nawet jeszcze oszczędniej w zależności od przedstawiania choćby walk... Ale z drugiej mańki i tak doprowadziliby w ten sposób do sytuacji, że anime dogoniłoby mangę i wtedy albo fillery, albo jeszcze dłuższa przerwa, także chyba tak jak jest, jest najlepiej.

ocenił(a) serial na 9
ogierinho

Ale spokojnie oprócz mangi, możecie się przygotować do czytania Attack on Titan: No Regrets- spinoff mangi, w którym Levi jest głównym bohaterem oraz Before The Fall (manga) akcja toczy się przed obaleniem muru no i przedstawia świetną historię (bardzo drastyczną jak na razie). Na prawdę polecam obydwie mangi bo zapowiadają się super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones