PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636227}

AoT

Shingeki no Kyojin
8,4 37 084
oceny
8,4 10 1 37084
Shingeki no Kyojin
powrót do forum serialu Shingeki no Kyojin

koniec pierwszej serii

ocenił(a) serial na 8

Niestety przerwa ;/
Wedle optymistycznych prognoz seria może być wznowiona na początku 2014. Wedle mniej
optymistycznych (niestety bardziej realnych) dopiero w 2015.

Jako ciekawostkę, bo nie wiedziałem tego info na filmwebie w 2014 będzie film pełnometrażowy

ocenił(a) serial na 10
ogierinho

Ale , ale jak to? Przecież kurcze materiału jest jeszcze na kolejnych 25 odcinkow tym bardziej ze nawet jakby teraz jeszcze nie dalo sie zrobic calego sezonu to zanim dogonia mange juz bedzie spokojnie 25 odc. Moim zdaniem lepiej dogonic mange i wtedy zrobic przerwe. Pisz jakbys cos gdzies znalazl na ten temat. Co do filmu to tez nie wiedziałem ale zajefajnie bo to moze byc jeden z niewielu pelnometrazowek ktory bedzie udany jako pierwszy. Zwykle jest tak ze pierwsza kinowka jest do bani a dopiero jak akcja w mandze sie rozwinie to kolejne tez sie rozwijaja. Byleby tylko nie zrobili jakis retrospekcji dotyczącej mlodosci armina mikasy i erena.

ocenił(a) serial na 9
Bombel_TOP1_Avatar

Nie ma materiału na 25 odcinków. Jest najwyżej na 15.

ogierinho

SPOILER ODC 25 .... Mnie ciekawi, ta twarz tytana w scenie po napisach. Czy to tylko tak na jaja ? Czy ona zaraz w drugim sezonie zaatakuje ;D

ocenił(a) serial na 10
ShinigamiK

Pamiętasz jak ta wariatka (pozytywnie ofc :D) Hanji miała dwóch tytanów i nakryła ich płachtą? Byli słabi. Na tej samej zasadzie działają ci w schowani w murze (brak słońca - brak siły). No bo dziwne to by było gdyby w 745 zbudowali taki wielki mur bez pomocy maszyn. Ktoś ruszył głową, zbudowali mur na osłabionych tytanach (ale jak oni ich tam umieścili? :o) i zataili wszystko. No niestety, nie udało im się przed tatą Erena, który o wszystkim się jakoś dowiedział i schował w piwnicy. Pewnie o tym wiesz, ale chciałam zaszpanować, że myślę :D

ocenił(a) serial na 9
kasiakarzyna

albo czytasz mangę :P

ocenił(a) serial na 10
bartik101

Dokładnie. Chociaż to z ojcem Erena to już czysta wyobraźnia, nie wiadomo co jest w piwnicy, ale na pewno nie tajemnica murów.
Przy okazji, polecam poczytać mangę.

ocenił(a) serial na 10
Szybu

Dokładnie mam nadzieję iż autor jakoś sensownie wszystko wyjaśni, a tajemnica ojca Erena i jego piwniczki na wino, zostanie przedstawiona wkrótce, chociaż na to sie nie zanosi :P

ocenił(a) serial na 10
Kast

Ja nie mam nadziei, ja to wiem. Póki co świetnie wszystko jest poukładane i autor wie co robi ;) Wkrótce wyjaśni, na pewno w ciągu najbliższych trzech lat :D

ocenił(a) serial na 10
Szybu

przepraszam, ze nie czytałam mangi, wyciągnęłam wnioski na razie z tego co widziałam ;_;

ocenił(a) serial na 10
kasiakarzyna

To czym prędzej ją przeczytaj ;)

ocenił(a) serial na 10
Szybu

Mam zamiar, ale jutro mam próbny egzamin gimbazjalny, więc brak czasu ;_;

ocenił(a) serial na 10
ogierinho

Anime powróci w 2. kwartale 2014 roku a przynajmniej w tym terminie widnieje w spisie wydawniczym. Dodatkowo jak sami wiecie ma to bardzo dużą popularność przez co wątpię by chcieli zawieść widzów. Film powstaje już i ma wyjść przed 2. sezonem anime, a dodatkowa historia(na razie ma liczyć 4 czapki mangi) powinna wyjść w grudniu i ma opowiadać historię muru oraz wymyślenia sprzętu do trójwymiarowego manewru. Info z mal-a, mangi(wydawanej na mangapanda) oraz forum stronki z grą przeglądarkową shingeki xD

ocenił(a) serial na 8
Kast

2 kwartał 2014 to nie tak najgorzej jeszcze. A z innej mańki, wiesz coś o mandze? Podobno miała być wydawana częściej...

ocenił(a) serial na 10
ogierinho

Niestety nic :( dlatego dalej z niecierpliwością czekam na 6. każdego miesiąca :P ale pożyjemy zobaczymy :D

ocenił(a) serial na 8
Kast

Gdzieś na jakimś forum looknąłem już jakiś czas temu, było odesłanie do strony japońskiej z tłumaczeniem na angielski, było tam napisane o planach, żeby nowe chaptery wychodziły co dwa tygodnie, ale nie mogę tego znaleźć nigdzie, może to jakaś plota była?

ocenił(a) serial na 9
ogierinho

nowe czaptery wychodzą co miesiac... między 5-tym a 10-tym. Oczywiście mówię o tłumaczeniu angielskim.

Może zainteresuje cię, że niedługo zaczną wychodzić dwie spin-off'owe serie SnK Gaiden: A Choice With No Regrets (przeszłosć Levi'ego) i SnK: Before the Fall - na podstawie trzech novelek z akcja na długo przed wydarzeniami z "oryginalnej" serii.

ocenił(a) serial na 9
Marvolo-san

Cóż... mam nadzieję, że na 2 sezon nie będzie długo czekać, zadowoliłbym się nawet 12 odcinkami byle rok-dwa nie czekać.

ocenił(a) serial na 9
Kakaduu

A ja po tym żałosnym finale wole aby anime nie wychodzilo już w ogóle

ocenił(a) serial na 8
Marvolo-san

Tjaaa, to nie tylko ostatni odcinek... 24 i 25 schrzanione kompletnie. Spieprzyli tym całą serię... [spoiler] ten Levi ratujący Erena to juz było kompletne przegięcie... Po jasną cholere poprawiać autora mangi, który wymyślił coś bardzo dobrego?! Ale dam szansę, poczekam jeszcze może jakoś wybrną z tego w drugiej serii

ocenił(a) serial na 8
Marvolo-san

o pewnie ;) Fajne info, na pewno oblookam

ocenił(a) serial na 9
ogierinho

do jednej jest prolog na aglojezycznych stronach z mangami... co do polskich nie mam, nie zaglądam, do drugiej prolog widzialam na forach.
jako regularne chaptery jedna ma wyjść w listopadzie druga w grudniu

ocenił(a) serial na 8
Marvolo-san

Elegancko, wielkie dzięki za informacje;) Wciąż jestem "nowy" w mangach. W zasadzie od niedawna zacząłem je czytać, wcześniej tylko oglądałem anime, więc nie wiem po prostu jak takie ciekawostki wyszukiwać, dlatego dodatkowo fajnie wiedzieć, czekam z niecierpliwością w każdym razie.

ocenił(a) serial na 7
ogierinho

Manga jest teraz na 50 rozdziale. Jeden rozdział wychodzi co miesiąc. Poprzedni sezon (25 odcinków) tworzony był na podstawie 35 rozdziałów. Czyli do napisania zostało jeszcze od 10 do 25 rozdziałów - w zależności od tego jak będzie przebiegała akcja. Czyli pełny materiał na kolejny sezon ludzie od anime będą mieli za rok max dwa lata.

Osobiście wolałbym, żeby zrobili 2 sezon jak najszybciej, czyli na podstawie ok. 25 rozdziałów, ale żeby w anime zawarli wszystko to co było w mandze + dodanie jakiś mango-filerów opartych na tych wszystkich dodatkowych opowiadaniach i mang innych autorów (http://www.filmweb.pl/serial/Shingeki+no+kyojin-2013-636227/discussion/Dla+fan% C3%B3w,2279494).

Możemy jeszcze liczyć na to, że autor motywowany taką popularnością jego mangi zepnie się i będzie pisał co dwa tygodnie jeden rozdział ;D

ocenił(a) serial na 6
Brazyliszek

'Możemy jeszcze liczyć na to, że autor motywowany taką popularnością jego mangi zepnie się i będzie pisał co dwa tygodnie jeden rozdział ;D'

taaa, marzenia :P Tak samo myśleli Fani Gry o Tron i na myśleniu się skończyło :P

ocenił(a) serial na 7
Daroo_3

Hehe dokładnie! Z grą wyszło tak, że Martin zamiast pisać szybciej, zaczął mieć jeszcze badziej wy***ne na fanów i w ogóle nie pisze nowych rozdziałów do 'Wichrów zimy'...

Ale z 'Grą o tron' jest inny problem, tam jest na jakiej podstawie tworzyć nowe serie, bo książki są już napisane. Ale gdyby zrobili np. 8 sezonów w 4 lata to na następne 2 czekalibyśmy z 8 lat albo w ogóle byśmy się nie doczekali, jakby Martin umarł.

ocenił(a) serial na 6
Brazyliszek

Jakby Martin umarł to serial i tak zostałby zakończony, ponieważ Martin powiedział zakończenie scenarzystą (czy tam producentowi).
Plus, gdyby serial dogonił książkę, to twórcy zrobią prequel.
Więc ogólnie fani samego serialu nie są 'w dupie' :P

Co innego jest z SnK. Wystarczy spojrzeć na takiego Bleach'a, który jednak jest bardziej popularny od SnK, a o anime ani widu ani słychu...

Osobiście obawiam się tego że twórcy anime mogli by nie czekać na mange i zaczeliby sami wymyślać fabułe... I wtedy by było jak z Full Metal Alchemist. Czyli słaba 1 seria i remake po paru latach z oryginalną fabułą.

ocenił(a) serial na 8
Daroo_3

Nie chciałbym nic zdradzać osobom które nie czytają mangi, ale wydaje mi się (po dwóch ostatnich odcinkach), że jeśli seria zostanie wznowiona szybko, to będziemy mieli powtórkę z Fullmetal Alchemist, będą zmiany spore w fabule anime i szczerze mówiąc wcale mi się to nie podoba...

PS:Pierwsza seria Fullmetal Alchemista nie jest słaba o.O Jest znacznie bardziej klimatyczna od Brotherhood, ma zdecydowanie lepszą muzykę, mnie osobiście ta "główna myśl przewodnia" (znów nie chcę komuś spoilerować) bardziej przypadła do gustu. Z kolei druga seria bez wątpienia jest logiczniejsza, a akcja pisana lepiej (wiadomo oryginał). Jedna i druga seria mają swoje plusy i minusy, dlatego oceniam je jednakowo czyt. bardzo wysoko ;)

PS2(albo z innej mańki): Widział ktoś lepszą (wierniejszą) ekranizację książki niż pierwsza seria "Gry o tron"? Mówię oczywiście o ostatnich 10-20 latach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones