PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228907}

Siedmiu samurajów

Samurai 7
7,7 1 403
oceny
7,7 10 1 1403
Siedmiu samurajów
powrót do forum serialu Siedmiu samurajów

Oglądałem Samuraii i musze przyznać, że dają rade.

Jak macie jakieś ciekawe propozycje odnośnie anime to zarzućcie paroma tytułami...

Tylko nie tam żadne dragon ballzz (my nyggazz) tylko jakies pożądne produkcje...

...i najlepiej, żeby nie działo się w jakiejś dalekiej przyszłości...wiecie o co chodzi...jakieś robociki,statki kosmiczne:\to nie dla mnie...

...coś co dzieje sie w miare realnych czasach (wiem,wiem...powiecie, że w S7 też roboty latają...ale tu jest ciekawa fabuła...no i nygasy latają z mieczami...)

co ja wogóle pisze...

Dajcie jakieś dobre tytuły...coś w stylu Hellsing'a, czy wyżej wymienionego Samuraiiiii 7...

HAAAAAADZIAAAAAAA!!!

ocenił(a) serial na 7
mowcie_mi_mistrzu

Polecam Samurai Champloo. Anime z genialnym klimatem: polaczenie samurajow i hip hopu ( na codzieni nie slucham takiej muzyki) w praktyce zrobilo na mnie ogromne wrazenie. I bardzo dobre poczucie humoru. A mimo wszystko naprawde ambitne anime.
Pozdro

Merkawot

Z samurajów polecam Rurouni Kenshin. Zwłaszcza jako mangę (komiks), który wydaje w naszym kraju Egmont. Akcja serii dzieje się po obaleniu shogunatu w 11 roku ery cesarza Meiji. Główny bohater jest wzorowany na samuraju Gensai Kawakami, który walczył z nowymi zasadami panującymi w kraju.

Power_T

Polecam w takim razie "Hundred Stories" ... skadajácá sié z 13 odcinków opowiesc z przytoczonym mnóstwem japoskich legend, z minimalistyczná kreská bez odrobiny kiczu...

http://www.filmweb.pl/Hundred+Stories,2003,o+filmie,Film,id=236584

mowcie_mi_mistrzu

Polecam zapoznac zsię z definicjami słów "manga" i "anime".

ocenił(a) serial na 9
mowcie_mi_mistrzu

Też poruszę tą sama tematykę co mój przedmówca, bo nieznajomość terminologii aż gryzie w oczy /no może przesadziłem, po prostu zwraca mocno swoją uwagę/.

Manga - współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks. Manga wyewoluowała z połączenia ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania, a swoją obecną formę przybrała krótko po II wojnie światowej. Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron.Niewielka ilość całkowitego mangowego rynku w Japonii doczekuje się adaptacji w formie anime, zazwyczaj po tym gdy dany tytuł będzie cieszył się powodzeniem. Historie często są modyfikowane, by lepiej odpowiadały większości rynku i mieściły się w regulacjach związanych z animacją.

Anime - film animowany, słowo 'anime' służy wyłącznie do określenia japońskiej animacji. W języku polskim słowo anime występuje jako rzeczownik rodzaju nijakiego (to anime lub te anime). Jest wyrazem nieodmiennym, zarówno w liczbie pojedynczej, jak i mnogiej. Niepoprawna jest zatem pisownia anime'ami, anime'ów itp., ponieważ e na końcu jest wymawialne. Przykładowe stwierdzenie oglądam anime może odnosić się zarówno do jednego konkretnego anime, oglądanego w danym momencie, jak i stwierdzenia ogólnego 'oglądam japońskie animacje'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones