serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Shame

Skam
2015 - 2017
30m
8,1 29 144
oceny
8,1 10 1 29144
Perypetie grupy uczniów z liceum w Oslo. Zobacz pełny opis
Skam zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Serial śledzi losy grupy nastolatków, uczniów liceum Hartvig Nissens w Oslo. Opowiada o problemach z jakimi przyszło im się mierzyć, skandalach, miłościach, złamanych sercach oraz codziennym życiu. Każdy sezon skupia się na historii innego bohatera.

studio
Norsk Rikskringkasting (NRK)
tytuł oryg.
Skam
inne tytuły
Shame Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do serialu zrealizowano w Oslo (Norwegia).
Dla wielu postaci stworzono profile w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Na oficjalnej stronie serialu można zobaczyć wiele zdjęć, nagrań i wiadomości, które przesyłają sobie bohaterowie. Obecność w mediach społecznościowych jest istotną częścią serialu i stanowi rozwinięcie postaci i ich historii.
Fragmenty dialogów pojawiające się w danych odcinkach stanowią tytuły tych odcinków.
Popularność, jaką zdobył serial poza granicami Norwegii, jest zdumiewająca. Na punkcie tej produkcji oszaleli nawet Amerykanie, dotychczas bardzo niechętni w stosunku do oglądania czegokolwiek z napisami. Dzięki "Skam" możliwe jest pokazanie rzeczywistości współczesnych nastolatków, jednak brak tutaj dobrze znanych klisz z innych produkcji, wyniosłych kwestii czy fabularnych banałów. więcej
"Skam" prezentuje dojrzałe podejście, w ludzki sposób spogląda na swoich bohaterów, ale potrafi równie boleśnie skonfrontować ich z rzeczywistością. Nie piętnuje, ale stara się znaleźć rozwiązanie. Serial porusza istotne kwestie i przyziemne trudności, z którymi stykał się każdy z nas, nie uciekając się do banałów, moralizatorstwa i typowej teen-taniości. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Twórcy zadbali o wszystko - od dialogów po obsadę aktorską, która wg. mnie jest fenomenalna. Chłopak, który gra Isaka ma tylko 17 lat, a rozwalił mnie na łopatki. Rozmowy pomiędzy bohaterami nie są wymuszone, są wiarygodne i interesujące. Muzyka też jest cudowna. Jeśli ktoś szuka czegoś luźnego - polecam. Poza tym...

Isak i Even

ocenił(a) serial na 9
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Tyskie

ocenił(a) serial na 9

Odcinek 2 sezon drugi laski pija tyskie hahaha w domu Noory

plakat?!

ocenił(a) serial na 10

Kto sie zgodził na ten plakat?!
Przecież ten serial nie opowiada tylko o dorastających dziewczynach...
I w dodatku nie znam osoby która by zmieniła oryginalny tytuł Skam na Shame bądź Wstyd. Każdy mówi Skam! No prosze was..

O kim sezon 4?

ocenił(a) serial na 9

Macie jakieś swoje typy? :D
Był już sezon o Noorze, więc ja do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze sezonu z perspektywy Christoffera, za sezon Sany też bym się nie obraziła ;D.
Z pewnością jednak nie chce sezonu o Jonasie ;p.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones