SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Skam

2015 - 2017
30 min.
8,1 28 721
ocen
8,1 10 1 28721
14 516
chce zobaczyć
Perypetie grupy uczniów z liceum w Oslo. Więcej Mniej
Skam zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Serial śledzi losy grupy nastolatków, uczniów liceum Hartvig Nissens w Oslo. Opowiada o problemach z jakimi przyszło im się mierzyć, skandalach, miłościach, złamanych sercach oraz codziennym życiu. Każdy sezon skupia się na historii innego bohatera.

studio
Norsk Rikskringkasting (NRK)
inne tytuły
Shame Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do serialu zrealizowano w Oslo (Norwegia).
Dla wielu postaci stworzono profile w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram. Na oficjalnej stronie serialu można zobaczyć wiele zdjęć, nagrań i wiadomości, które przesyłają sobie bohaterowie. Obecność w mediach społecznościowych jest istotną częścią serialu i stanowi rozwinięcie postaci i ich historii.
Fragmenty dialogów pojawiające się w danych odcinkach stanowią tytuły tych odcinków.
Popularność, jaką zdobył serial poza granicami Norwegii, jest zdumiewająca. Na punkcie tej produkcji oszaleli nawet Amerykanie, dotychczas bardzo niechętni w stosunku do oglądania czegokolwiek z napisami. Dzięki "Skam" możliwe jest pokazanie rzeczywistości współczesnych nastolatków, jednak brak tutaj dobrze znanych klisz z innych produkcji, wyniosłych kwestii czy fabularnych banałów. więcej
"Skam" prezentuje dojrzałe podejście, w ludzki sposób spogląda na swoich bohaterów, ale potrafi równie boleśnie skonfrontować ich z rzeczywistością. Nie piętnuje, ale stara się znaleźć rozwiązanie. Serial porusza istotne kwestie i przyziemne trudności, z którymi stykał się każdy z nas, nie uciekając się do banałów, moralizatorstwa i typowej teen-taniości. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych