PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 007
ocen
7,9 10 1 39007
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Temat umieszczenia gejów-wojowników, którzy nie ubierają się na różowo, nie podskakują i piszczą na widok ciuchów, wyginają dłoni itd już został obgadany wielokrotnie.

Ale to co pokazał ostatnio zszokowało każdego. A mianowicie chodzi o gwałt na mężczyźnie. Mało tego, dokonany przez małego wypierdka na wielkim wojowniku, sławnym Cezarze.
To jest coś, czego NIKT się nie spodziewał.
Było wcześnie wiadomo, że Pietros był ofiarą napastowania - ale sprawcą był wielki i brzydki gladiator, a Pietros był wszak cherlawy i delikatny. Ale napastowanie Pietrosa służyła tylko zaspokojeniu czysto fizycznych popędów Gnejusza (czy jak mu tam).
Gwałt na Cezarze to było ustalenie władzy, kto tu rządzi, kto jest top dog.

DeKnight ponownie pokazał coś, co jest wbrew przyjętym schematom i stereotypom.

Usiłuję sobie przypomnieć w jakich filmach widziałam gwałt na mężczyźnie i jedynie mogę sobie przypomnieć Shawshank Redemption i American History X.

emo_waitress

w Skazanych na Shawshank tak de facto to gwałtu nie było, przynajmniej na głównym bohaterze.

damian6d17

SPOILER FILM
Oglądałam ten film jakiś milion lat temu, ale jestem prawie pewna :) że był zasugerowany, choć nie pokazany dosłownie. Ten psychol więzień gwałcił głównego bohatera i skończył dopiero, jak bohater Tima Robbinsa stał się użyteczny dla strażników.

emo_waitress

Masz rację, co do Shawshank, tylko tam było więcej gwałcicieli, nie jeden. Może dodać jeszcze "Aleksandra", gdzie Pauzaniasz został, jak to nazwali, nowym przyjacielem Filipa. Ewentualnie "Uśpieni", chociaż to raczej była pedofilia. Ale tak dosłownie, naocznie to chyba po raz pierwszy. A jeszcze krótkometrażówka "Boys Grammar", tam też był gwałt, tyle że z użyciem przedmiotu. W tej krótkometrażówce można zobaczyć Daniela Fe... Agrona.

AureliaKotta

Osz kuźwa laska przypomniałaś mi Uśpionych, a taki piękny był ten dzisiejszy dzień :(
.................
Za oknem, bo ogólnie to mam dalej focha ;P

emo_waitress

Sama zaczęłaś ten ciężki temat.

AureliaKotta

Ale.... ten film.... ma jeszcze większy tonaż.

A co do reszty filmów, które wymieniłaś - obawiam się, ze reszty nie widziałam. Nawet Aleksandra :o

emo_waitress

"Boys Grammar" zajmie Ci około siedem minut.

ocenił(a) serial na 8
emo_waitress

nie zgwałcili Tima Robbinsa bo zawsze się bronił, dostawał wciry ale jakoś mu się udawało...

użytkownik usunięty
kasiag79

Gwałcili go i to wielokrotnie. Bronił się, dlatego z czasem sami trochę mu odpuszczali, ale tymczasem dymali go wzdłuż i wszerz. Freeman dokładnie o tym wspominał.

ocenił(a) serial na 8

nie będę się kłócić bo nie jestem pewna na 100 % ale ja zrozumiałam ze chcieli ale zawsze jakoś dawał rade się bronić a akcja ze szpikulcem/srubokretem( nie pamietam co to było) to była ostatnia i dali mu w końcu spokój...

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

Ja po prostu nie mogę, no nie mogę. Jak zobaczyłem te spięte poślady Tybka i nadzierającego się Cezara, to po prostu brechłem smiechem. To już nawet nie był jakiś tam smiech zażenowania tym co widzę, bardziej tym, że dokładnie takiego zachowania mogłem się spodziewać po rzymianinie, po tym co od pierwszego sezonu pokazywał DeKnight. Ale wciąż... to przecież Gajusz Juliusz Cezar, piepszony Cezar... I musiał do walki iśc pieszo bo go dupa paliła... Ten odcinek byłby w pierwszej trójce najlepszych odcinków Spartacusa, gdyby nie ten gwałt. Sorry, I'm not made that way...

Bartes123_2

Chyba nikt normalny nie jest made that way...

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

W Pulp Fiction i Skazanym na Piekło były takie rzeczy.
A ta scena z tego odcinka Spartacusa- ja też niemal padłem ze śmiechu jak to zobaczyłem.

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

Emo ja raczej przewijam nawet sceny hetero bo mnie średnio w takiej produkcji interesują. Mogę oglądać latające z odkrytymi piersiami amazonki i tak dalej, ale to wyra nikomu nie lubię zaglądać.
A tu taki "szoker" i to w dodatku tak natarczywy. Chociaż z drugiej strony znowu, lepiej tak, niż jakby ustawił się po drugiej stronie stołu...
Ale ogólnie i tak "a fuj"

Bartes123_2

podpisuje się pod tym

ocenił(a) serial na 4
Bartes123_2

"Ten odcinek byłby w pierwszej trójce najlepszych odcinków Spartacusa, gdyby nie ten gwałt."

Hehe, równie dobrze mógłbym to ja napisać ;p

ocenił(a) serial na 8
Bartes123_2

brechtałeś? ja to normalnie byłam mega zniesmaczona... jak pokazują gwałt na kobiecie jest okropne ale na facecie i to takim wielkim Cezarze to już przegięcie.... ;/

ocenił(a) serial na 10
kasiag79

No już to wczoraj pisałem gdzieś, ja myślałem że Tybek wleje mu pasem albo witką na goły tyłek...

ocenił(a) serial na 8
Bartes123_2

eee to za mało...:D

ocenił(a) serial na 9
emo_waitress

Ja za bardzo nie kumam, co niektórzy widzieli śmiesznego w scenie gwałtu Juliusza. Nie to, żebym poczuł się sam jakoś dotknięty tą sceną, ale również nie była dla mnie tak śmiechowa jak dla co poniektórych. ;P Niektórzy mają najwyraźniej nietypowe poczucie humoru.

el_amigo

Ja to sobie tłumaczę tym, że niektórzy mężczyźni poczuli się w tym momencie niepewnie (jak to tak, tylko baba może być gwałcona - gwałt na męskim mężczyźnie jest niemożliwy) i niekomfortową sytuację pokrywali nerwowym chichotem.

Poza tym mój post dotyczy zupełnie czegoś innego i do tej pory nikt się jeszcze do tego nie odniósł.

użytkownik usunięty
emo_waitress

Subtelna prowokacja xD.

Ja się śmiałem, bo jak sobie przypomniałem tą zuchwałą minę i to poczucie wyższości Cezara a potem zobaczyłem, jak taki leszcz jak Tyberiusz jedzie go od tyłu żeby pokazać who is the master, to po prostu nie mogłem się powstrzymać. Life is brutal xD.

Jestem w stanie jeszcze ewentualnie taki rodzaj wesołości zrozumieć - czyli Tybek zbierał upokorzenia od Julka, no i na koniec się zdziwił - czyli można na upartego, wyśmiać sprowadzenie Cezara do "dwuznacznego" parteru.

O jakiej prowokacji mówisz :> ja nie wiedzieć!

użytkownik usunięty
emo_waitress

"niektórzy mężczyźni poczuli się w tym momencie niepewnie (jak to tak, tylko baba może być gwałcona - gwałt na męskim mężczyźnie jest niemożliwy) i niekomfortową sytuację pokrywali nerwowym chichotem."

Cóż, jak to przeczytałem to poczułem się niepewnie i niekomfortową sytuację pokryłem nerwowym chichotem. Dalej pokrywam.

To już nie jest chichot, tylko czkawka.

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

Ja sobie to tłumaczę tak, że ciekawy jestem co jeszcze DeKnight wymyśli, żeby pokazać jak arcyźli są źli... a po tym co do tej pory pokazał, reakcja na gwałt na historycznym bohaterze Gajuszu Juliuszu Cezarze przez jakiegoś obszczymurka mogła być tylko taka a nie inna - rechot. Rechot bo sytuacja ta jest tak nieprawdopodobna jak niemożliwa. Taką samą reakcję wywołało u mnie "zastrzelenie" Hitlera w Bękartach Wojny. Podobną reakcję wywołałoby u mnie wydymanie Rommla albo Berii. Jest ona tak niemożliwa w przypadku tego typu bohaterów, że po prostu absurdalna.
Ale oczywiście nikt tego nie zauważy, teraz wszyscy będą się rozwodzić nad tym, jak mężczyźni nerwowo lękają się o swoje anusy, tudzież esice i prostaty, żeby w nocy obmierzły Tyberiusz po nich nie przyszedł...

ocenił(a) serial na 7
Bartes123_2

Niemożliwa dlatego, że..? To, że nie słyszałeś o czymś podobnym, nie znaczy, że jest niemożliwe. A już na pewno nie pisali by o czymś takim w podręcznikach szkolnych;)
Historię piszą zwycięzcy i fakt, że Cezar podporządkował sobie Rzym nie wyklucza tego, że wcześniej ktoś go wydymał... Niemożliwe to są "Gwiezdne wojny". Czy Ty byś się przyznał do tego, że jakiś obszczymurek Cię zgwałcił? Myślę, że nie. Czy mogło by dojść do sytuacji pokazanej w serialu? TEORETYCZNIE tak. W teorii wszystko jest możliwe, więc na jakiej podstawie twierdzisz, że akurat to nie jest? Bo kłóci się z wizerunkiem wielkiego wodza znanego z lekcji historii..? Litości.

ocenił(a) serial na 10
truvneeck

Aha, no to faktycznie. Teoretycznie wiesz, jakiś anonimowy żyd mógł zmolestować za młodu małego Adolfa. I przez to mu palma odbiła i miał odchyły w tym kierunku w jakim miał...
Teoretycznie jakiś ukrainiec mógł zrobic krzywdę Stalinowi i z tego miał taką dziwną anty do nich awersję...
Teoretycznie, wiesz gdzie sobie możesz te swoje teoretycznie??? Teoretycznie wymyślony przez DeKnighta Tybek przeorał dupsko Cezara. I jest to tak absurdalne w swoim pomysle, że aż śmieszne.
Bo sam fakt tego, jak można być popapranym cwelem, żeby swoją wyższośc fiutem pokazywać to już inna historia...

ocenił(a) serial na 7
Bartes123_2

Sam sobie odpowiedziałeś- to wszystko o czym piszesz, czemu nie? Co byłoby w tym absurdalnego? Jak się zastanowić, bo piszesz ewidentnie z ironią. Ale jeśli odrzucić to, czego dowiedziałeś się w szkole i co mówił pan nauczyciel, albo co kto napisał w książce, encyklopedii, etc. etc. to kto zna całą prawdę? Ci którzy zabrali ją do grobu, bo nie można wierzyć, że wszystkie źródła historyczne (2000 lat z hakiem) są w 100% trafne. Na czym więc opiera się nasza wiedza?
Można sobie tak gdybać, wiem, dyskusja byłaby trochę pozbawiona sensu, do meritum:
nie widzę nic śmiesznego ani absurdalnego w przedstawionej sytuacji, bo jest równie prawdopodobna jak każda inna interpretacja tej postaci historycznej. Cezar mógł być gejem, pedofilem albo gustować w zwierzętach. Kto to może wykluczyć? Przedstawiony motyw miał przede wszystkim zbudować bardziej precyzyjny, barwny portret psychologiczny postaci Cezara, że kogoś taka sytuacja (gwałt) śmieszy... Może jeśli chodzi o aparycję aktorów, że wygląda to nieprzekonująco...ale zamysł wg mnie zasługuje na uznanie. To było po prostu odważne.

ocenił(a) serial na 10
truvneeck

Odważne? Tak.
Absurdalne? Tak
Teoretycznie możliwe? Tak samo jak taka sytuacja:
http://www.youtube.com/watch?v=NKgqUL-sY4o

ocenił(a) serial na 7
Bartes123_2

Raczej:
http://www.youtube.com/watch?v=4-iyL29MaOg
Mylisz prawdopodobieństwo z fantazją. Groteskę i kicz z realizmem. Gwałt mężczyzny na mężczyźnie to nie to samo co wysadzenie Hitlera w powietrze w "Bękartach". Różnica jest raczej spora. Byłoby łatwiej przyjąć, że Cezar podporządkował sobie Senat bo miał lasery w oczach, niż że ktoś go poniżył w ten sposób? Nie kumam, czemu uważasz to za takie irracjonalne i nieprawdopodobne...ale nie muszę.

ocenił(a) serial na 10
truvneeck

Daj spokój, zaczynamy hipotetyzować. I to w dodatku na tematy religijne. Widzisz, z religią jest ten mały myk, że tam, gdzie kończą się fakty, zaczyna się wiara. I albo wierzysz i to przyjmujesz, albo nie wierzysz i potem możesz hipotetyzować. Oczywiście, nawet Dan Brown mógł mieć rację hipotetyzując na temat małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny, a także ich córki Sary, ale w końcu i tak uwierzysz w to, co będziesz chciał.
Sytuacja, że ktoś kiedyś przeorał Juliusza Cezara jest prawdopodobna, tak samo jak taka, że to Juliusz Cezar przeorał swojego przeciwnika, lub że lubił to robić. Dlaczego nie? Fakt jednak pokazania tego w tym serialu, gdzie Juliusz jest kreowany na wielkiego madafakę, a także planowany na konia pociągowego nowego serialu Starz, to wiesz, jest to mocno śmieszne i absurdalne, bo mi się będzie akurat kojarzył z tą sceną właśnie, oraz z nadąsaną miną, gdy musiał atakować spiechocony, bo go dupsko piekło...

ocenił(a) serial na 7
Bartes123_2

:) prawda, nie będzie już facet nieposkromionym wojownikiem jak Gannicus, czy charyzmatycznym dowódcą jak Spartacus, czy choćby narwańcem w stylu Crixosa (mam na myśli jakąś kliszę, czy może epos.?), spojrzenie na Julka się w tym momencie zmieniło, tu masz rację i być może pod tym względem był to błąd twórców serialu. Przyzwyczaili nas jednak do tego, że u nich praktycznie wszystko wolno..;) więc tak czy siak, nie spodziewałbym się plejady krystalicznie jednowymiarowych charakterów w kolejnej produkcji (o ile powstanie..). Zresztą może to znak dla widzów, którym to przeszkadza, że kontynuacji nie będzie? A może po prostu pozwolą Juliuszowi zrobić to samo (albo gorzej, znacznie gorzej) z Tybkiem. Zobaczymy.

użytkownik usunięty
Bartes123_2

truvneek ma rację, a przywoływanie przez Ciebie w odpowiedzi postaci sprzed kilkudziesięciu lat tylko tego dowodzi. Widzisz, jest spora różnica między naszą wiedzą na temat Stalina i Hitlera żyjących 70 lat temu, a Cezara, który żył 2000 lat temu. Tak naprawdę wszystko co wiemy na temat tamtych czasów to skrawki różnych źródeł. Dlatego twórcy takich seriali, mogą wymyślić sobie praktycznie dowolny scenariusz i nie będzie w nim nic absurdalnego - bo po prostu zbyt mało wiemy na temat tamtych postaci. Sądzisz, że współczesny świat zna historię Rzymu w 100%? Albo chociaż w 60%? Pustych kart i luk jest tyle, że głowa boli.
Tak po prawdzie to, że Cezar został wydymany w dupę przez kogokolwiek jest właściwie tak samo prawdopodobne, jak to, że nie został. Tak samo jak napisałeś - to, że sam kogoś przeorał. Czemu więc to takie absurdalne i nieprawdopodobne?

To, że Juliusz był cały czas "kreowany na wielkiego madafakę" moim zdaniem dodaje tylko śmieszności całej sytuacji. Połowa widzów płonie teraz gniewem i to jest moim zdaniem wspaniałe.

ocenił(a) serial na 10

Dopiero lałbym ze smiechu, jakby w 10 odcinku okazało się że Tybek (wymyślony przez DeKnighta) zrzuca skórę i odlatuje swoim statkiem kosmicznym do statku bazy... No co, przecież nie możemy założyć, że nie było takiego Tybka kosmity 2000 lat temu, tylko na podstawie tego że się o nim nigdzie nie wspominało, prawda? W końcu nie wiemy czy kosmici byli u nas czy nie, a prawdopodobieństwo tego że byli wtedy na ziemi, jest takie same jak tego że nie byli. A jak już byli, to dlaczego nie mogli wydymać Juliusza Cezara...

Aha, to teraz olejemy całą dziedzinę historii i zaczniemy opierać się na gdybaniu i głupawych hipotezach wyssanych z palca, tak? Myślę, że jak ktoś kiedyś przeleciałby Cezara, to jakoś byśmy o tym zdarzeniu wiedzieli (w końcu o tym, że miał skłonności biseksualne skądś wiadomo, prawda?)

ocenił(a) serial na 8
Bartes123_2

http://funny-pictures-blog.com/wp-content/uploads/funny-pictures/Aliens_1.jpg

użytkownik usunięty
Bartes123_2

Czytaj ze zrozumieniem to co się do Ciebie pisze. Nie wiem po co to wyolbrzymianie, na które bez powodu zmarnowałeś połowę swojego komentarza. Mówimy o konkretnym zjawisku - gwałcie. Nie twierdzę, że może się przydarzyć każdemu, ale przydarzyć się może. Tyberius i Cezar mieli ze sobą ostro na pieńku, fabuła cały czas zmierza do ostatecznej konfrontacji. Juliusz pokazał wszystkie karty, przycisnął dzieciaka do muru, więc ten bronił się jak tylko się da, robiąc wszystko, żeby wieść o gwałcie na Korze nie doszła do jego ojca. Zamiast psioczyć, że to głupie, powiedz mi co innego miał zrobić? Mógł chyba jedynie zamordować Cezara, albo samemu zginąć. Pierwsza opcja odpada z oczywistych względów, co do drugiej to mamy jeszcze 2 odcinki do końca i zakończenie historii Tyberiusa nie miałoby najmniejszego sensu.
A właśnie - z gwałtem na Korze też masz podobne dylematy? Czy może nie, bo to przecież wymyślone postacie? Albo nie, bo to kobieta i mężczyzna? Postępek Tyberiusa ze sferą seksualną nie miał nic wspólnego - podobnie jak to bywa w więzieniach chciał w najprostszy i najbardziej dosłowny sposób zdominować swojego przeciwnika.
Prawdopodobieństwo wcale nie jest niskie, a na pewno nie zerowe. Ba, tak jak wyżej napisałem - ma nawet sporo sensu. Biorąc pod uwagę stricte rozrywkowy charakter serialu, żadnej "dziedziny historii" nie olewamy, bo tamtejszej historii nie znamy w pełni.
Nie, nie wiedzielibyśmy o takim zdarzeniu - bo niby skąd? Historię piszą zwycięzcy, to przecież Cezar decydował jak zostanie przez nią zapamiętany. To nie jest XIX wiek, gdzie przypadkowy koleś robi zdjęcie i tym samym tworzy historyczne źródło dla późniejszych pokoleń. Przecież tam tylko maleńka garstka potrafiła czytać, a w sztuce uwieczniało się to, co chciał zleceniodawca.

Sądzę, że Twoje niezadowolenie wynika tylko z tego, że lubiany przez Ciebie bohater został wydymany w dupę.

ocenił(a) serial na 10

Sam tworzysz ideologie do swoich teorii. I tyle w tym temacie.

użytkownik usunięty
Bartes123_2

No cóż, przynajmniej potrafię swoje zdanie uzasadnić. Biorąc pod uwagę, że po dwóch komentarzach nie masz już nic do powiedzenia w kwestii własnego, sprzecznego z moim zdania, tylko potwierdza, że to "tworzone ideologie do moich teorii" jest prawidłowe.
Chyba teraz dopiero byłoby tyle w tym temacie. Na przyszłość daj się najpierw wypowiedzieć innym, zanim popiszesz się takim zakończeniem, bo tylko niepotrzebnie robisz z siebie głupca.

ocenił(a) serial na 10

Chłopie, jedyne co masz do powiedzenie na poparcie swojej tezy to "a dlaczego nie...". I tyle. Przestań się głupio mądrzyć, bo póki co z uporem maniaka usiłujesz udowodnić, że wymyślona przez scenarzystę postać zgwałciła analnie Juliusza Cezara. A za koronny argument przyjmujesz naszą znikomą wiedzę na temat wydarzeń z tamtych lat... Rewelacja, teraz tego uczą w szkołach? I tego, że osoba, która nie ma ochoty kontynuować sporu w którym nikt nie może być górą, głupcem? To Ci odpowiem zdaniem klasyka "Stupid is, who stupid does"
http://www.youtube.com/watch?v=6MT3CihStFQ

użytkownik usunięty
Bartes123_2

Nie załapałeś. To Ty wyskoczyłeś z tym, że to niemożliwe i nieprawdopodobne, na równi z Tyberiusem odlatującym statkiem kosmicznym. A to nieprawda i w tym przypadku faktycznie koronnym argumentem jest to, że nie znamy szczegółów tamtych wydarzeń.
I w którym miejscu próbuję udowodnić, że wymyślona postać zgwałciła Cezara?
Głupcem jest ktoś, kto najpierw wywołuje dyskusję, a potem nagle ją urywa, bo nie ma nic więcej do powiedzenia i oczekuje, że wszyscy wezmą to pod uwagę.

Zgadzam się z twoimi argumentami.

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

Załóżmy że za czasów Cezara był sobie taki Tyberiusz. No taki wymyslony, niech będzie że założymy że był synem Marka Krassusa. No to co że Krassus miał jednego syna, ale nie wiemy na 100% bo to było dawno i w ogóle. No to załóżmy że taki Tyberiusz, hipotetycznie syn Marka Krassusa ma na pieńku z Cezarem. I załóżmy że jest na tyle skrzywiony, że zgwałci analnie Cezara, żeby pokazać mu kto tu jest lepszy. Tak, taka scena wniesie wiele do serialu, na pewno doda mu głębi, a przy tym będzie miała wydźwięk niezwykle realistyczny, bo przecież, kto się nie zgodzi, że hipotetycznie te 2 tysiące lat temu, ktoś tam postanowił udupić Cezara. Przecież nawet gdyby, to i tak nikt by o tym nie wiedział, ale my wiemy, że mogło tak być i to jest najważniejsze. Poza tym taki Cezar to już nie żyje od 2 tysięcy lat, więc i tak nie powie czy to była prawda czy nie. I temat zamknięty.
I tak wygląda całe wasze udowadnianie... Gratuluję! Emo, więcej się spodziewałem po Tobie.

Bartes123_2

Ale ty cały czas uparcie twierdzisz, że gwałt na Cezarze nie mógł mieć miejsca i był absurdalny i niemożliwy. I nie podałeś do tej pory ani jednego argumentu popierajęcego to założenie, oprócz: bo TOBIE się tak wydaje.
Inni dają ci argumenty o historii, o sposobie pisania dziejów sławnych jednostek, że jak ktoś był znienawidzony, to się go szmaciło, jak ktoś był wielki, to się go wybielało. Nie przyjmujesz do wiadomości, że gdyby taki gwałt - ze strony obojętnie kogo - zdarzył się Cezarowi, czy też obojętnie jakiemu Wielkiemu Mężowi Stanu - to NIGDY by się do tego nie przyznał. Ale zakładanie, że skoro nigdzie nie jest to opisane, to na stówę się nie zdarzyło, jest śmieszne.

A o Cezarze już za jego czasów rozpuszczali ploty, że dawał dupy królowi Nicomedesowi, u którego był ambasadorem. Więc skoro już wtedy tak obgadywano Cezara (nawet jeżeli nie musiała to być prawda) - to dlaczego uważasz, że ty, facet w XXI wieku w Polsce znasz się najlepiej na życiu Cezara? I autorytatywnie stwierdzasz, co się mogło, a co nie zdarzyć, podczas gdy mówimy tylko, że mogło, ale nie musiało?

ocenił(a) serial na 7
emo_waitress

Taaak, Tybek pokazał. Faktycznie, nie spodziewałem się czegoś podobnego, w jednej scenie mina zbitego psiaka, kiedy patrzy na wybuchy ojca, w następnej gwałt na Cezarze...
Bardzo fajnie wg mnie ustawia to postać samego Cezara, o którym nikt nie ośmieliłby się pomyśleć w ten sposób, a tu proszę. To był bardziej gwałt na psychice i osobowości Julka i zaczynam być ciekaw tego spin offu, co to ponoć ma być kontynuacją wątków ze Spartacusa.

Aaa i no oczywiście czekam żeby zobaczyć jego zemstę, bo wszyscy wiemy że tak tego nie zostawi...xD

truvneeck

"To był bardziej gwałt na psychice i osobowości Julka" również tak sądzę.

truvneeck

Być może odpowiedź znajdziesz w spin-offie, choć wątpię, żeby DeKnight pozostawił Tyberiusza przy życiu. :)
To jest jedna z tych postaci, na której śmierć się czeka i mam nadzieję, że nie spieprzą jej tak, jak zrobili to z Ashurem.
Tyberiusz musi zginąć, ale musi być to niespodziewane i 'ciekawe', jak gwałt na Cezarze.

ocenił(a) serial na 7
TheBoss

Nie, nie, nie, masz rację- Tybek pewnie zginie, może nawet w następnym odcinku (vide promo), chodziło generalnie o to, że z Julka wykluwa się ciekawa postać i może ewentualny spin-off (bo chyba jeszcze nie jest przesądzone, że powstanie) będzie równie ciekawy.

ocenił(a) serial na 9
emo_waitress

Gniazdo os

ocenił(a) serial na 7
emo_waitress

W ogóle ta scena była jednym wielkim "WTF O____o". Cała ta wojna jak i kochany "tatuś" zrobiły z niego małego sadystę, który dość brutalnie podporządkowuje sobie ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones